Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

jerry

Martwy pixel - czy to narasta w trakcie uzytkowania?

Recommended Posts

Witam

Kupiłem LCD BenQ G2220HD ( polecany zresztą przez CD Action - i tak szykowałem się do zmiany monitora).

Odkryłem martwy pixel z boku ekranu - w niczym mi nie przeszkadza ale czy w trakcie użytkowania jeżeli już teraz pojawił się jeden to będą się pojawiać następne - czy to będzie narastać.

Pozdr

jerry

Mogą, ale nie muszą. Martwe piksele to niestety wciąż popularna wada wśród LCD. Sprawdź kartę gwarancyjną, albo skontaktuj się z dystrybutorem - powinieneś tam uzyskać informacje na temat tego, jaka liczba tych uszkodzeń kwalifikuje monitor do gwarancji. Standardowo jest to zdaje się 5, ale zależnie od producenta i modelu ta liczba może się różnić.

Mam ten sam monitor i nie pojawił mi się ani jeden martwy piksel. Na ekranie laptopa mam 1 od początku ale nic więcej się nie dzieje. Ciesz się, że masz go z boku a nie na środku ekranu. To na pewno martwy piksel? Może coś się przykleiło do ekranu to podobnie wygląda.

Martwe piksele w monitorach LCD firmy BENQ

Gwarancja w dziale B p. 1.5 określa politykę firmy Benq dotyczącą martwych pikseli w panelach LCD. Gwarancja nie obejmuje:

"Niewielkich defektów wyświetlaczy LCD w produktach wyposażonych w takie wyświetlacze, chyba że na jeden (1) milion pikseli danego wyświetlacza będą więcej niż cztery (4) uszkodzone piksele, a jeśli wyświetlacz zostanie podzielony na dziewięć (9) równych prostokątnych obszarów, w środkowym obszarze będzie więcej niż jeden (1) uszkodzony piksel."

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...