Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

jerry

Martwy pixel - czy to narasta w trakcie uzytkowania?

Recommended Posts

Witam

Kupiłem LCD BenQ G2220HD ( polecany zresztą przez CD Action - i tak szykowałem się do zmiany monitora).

Odkryłem martwy pixel z boku ekranu - w niczym mi nie przeszkadza ale czy w trakcie użytkowania jeżeli już teraz pojawił się jeden to będą się pojawiać następne - czy to będzie narastać.

Pozdr

jerry

Link to comment
Share on other sites

Mogą, ale nie muszą. Martwe piksele to niestety wciąż popularna wada wśród LCD. Sprawdź kartę gwarancyjną, albo skontaktuj się z dystrybutorem - powinieneś tam uzyskać informacje na temat tego, jaka liczba tych uszkodzeń kwalifikuje monitor do gwarancji. Standardowo jest to zdaje się 5, ale zależnie od producenta i modelu ta liczba może się różnić.

Link to comment
Share on other sites

Mam ten sam monitor i nie pojawił mi się ani jeden martwy piksel. Na ekranie laptopa mam 1 od początku ale nic więcej się nie dzieje. Ciesz się, że masz go z boku a nie na środku ekranu. To na pewno martwy piksel? Może coś się przykleiło do ekranu to podobnie wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Martwe piksele w monitorach LCD firmy BENQ

Gwarancja w dziale B p. 1.5 określa politykę firmy Benq dotyczącą martwych pikseli w panelach LCD. Gwarancja nie obejmuje:

"Niewielkich defektów wyświetlaczy LCD w produktach wyposażonych w takie wyświetlacze, chyba że na jeden (1) milion pikseli danego wyświetlacza będą więcej niż cztery (4) uszkodzone piksele, a jeśli wyświetlacz zostanie podzielony na dziewięć (9) równych prostokątnych obszarów, w środkowym obszarze będzie więcej niż jeden (1) uszkodzony piksel."

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...