Skocz do zawartości
Gość kabura

Tony Hawks Pro Skater (seria)

Polecane posty

A w pierwszego THPS ktoś grał? Bo za dużo się o niej nie wspomina...

No cóż. Nie, żeby była słaba, ale mimo wszystko IMO jest dość duża przepaść pomiędzy pierwszymi dwoma częściami. Chyba największa w serii.

Co do remake'u, to przestałem się jarać, jak dowiedziałem się, że to tylko w cyfrowej dystrybucji (jak Virtua Fighter 5R). Szkoda, może wyjdą do tego DLC z nowymi poziomami (podobno robią tą grę tak, żeby utrzymać cenę poniżej $20, co najprawdopodobniej oznacza, że DLC będzie) i zrobią edycję full wypas na płycie?

A co do samej gry: Raczej w najgorszym wypadku dostaniemy remake THPS2x'a z pierwszego XBoxa - w nim było chyba sporo odświeżonych poziomów z jedynki. W tym lepszym wariancie zrobią wszystkie poziomy od nowa, zachowując po prostu budowę.

W każdym razie pozostaje kwestia systemu. Czy (co najbardziej prawdopodobne) zostawią oryginalny, czy też dodadzą którąś z nowości z poprzedniej części. W sumie chyba nie obraziłbym się za dodanie Reverta...

ostatnią częścią godną uwagi była może czwarta...

Szczerze? THUG2 był moją ulubioną częścią po THPS2 (z tych, w które grałem)...

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem wrażenie, że trailer reedycji THPS 1, prezentował pierwszą mapkę z THPS2 2.

Mam tylko nadzieje że THPS 3 doczeka się reedycji, bo jest to dla mnie najlepsza część pod względem technicznym, jak i względem grywalności. Tylko jedynie na co narzekam przy tej części to po skończeniu gry, jest tylko jedna mapka dodatkowa ale za to bardzo ciekawa. :D A w THPS 4 muszę pograć, bo to też dobra gra, ale już nie tak rewelacyjna jak 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje typy są takie:

THPS2> bądź = THPS3>THPS4.

THUG2 i AW ominąłem bo za bardzo "ziomalskie" i "chuligańskie".

Poza tym z AW robiły się Simsy powoli w połączeniu z Simcity (w pierwszą część Simów grało mi się fajnie, reszta to kicz, SimCity średnio mi się podobało).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THPS HD wczoraj niespodziewanie zaskoczył nas na Steam więc trzeba odświeżyć temat i niestety zjechać najnowsze dzieło traktujące o emerytowanym skaterze...

Kupiłem, pobrałem i zainstalowałem - i to sa plusy. Niestety po uruchomieniu gry czar prysł :

- brak możliwości zmiany ustawień sterowania a domyślne jest jakieś pomylone (klawiatura) - sterowanie na WSAD i tricki na ,./ - ciekawe kto był taki genialny i to wymyślił. Ja sie pytam gdzie jest tradycyjne sterowanie strzałki + CVB + spacja !?

- brak możliwości zmiany ustawień graficznych - w ogóle zmiany czegokolwiek

- tylko podstawowi skaterzy - ja zawsze lubiłem sobie stworzyć własnego i tricki i speciale własne ustawić

Niestety po 2 minutach próbie zagrania na tym sterowaniu grę wyłączyłem... W ogóle nieintulicyjne i odwrotne od tego na czym wcześniej tyle lat bazowała seria.

Czekam aż coś z tym zrobią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poczekam na wersję GOTY bo jednak ponad 10 ojro to za duzo wg. mnie jak na odświeżony tytuł.

@UP

No to mam kolejny powód aby na razie nie kupować gierki ^^.

Brak własnego skatera jest minusem... Zawsze lubiłem bardziej grac Elvisem niż Tonym.

Czyli rozumiem, że kombinacji tricków (znaczy jakie klawisze trzeba walnąć żeby trick się wykonał) też nie można zmienić ? Szkoda też, że nie widze nigdzie 4packa. Może będzie póxniej.

EDIT:

Czytam na Steamie: "Each has 8 boards, 3 special moves, and an alternate outfit."

Czyli co, każdy ma TYLKO 3 speciale ?!

Pierwsze DLC: The ?Tony Hawk?s Pro Skater 3 HD Revert Pack? DLC includes levels from THPS3 including Airport, Canada, and LA. New pros included are legends Steve Caballero and Geoff Rowley.

Czyli pewnie na 5 ojro będzie. Dziekuję postoję.

Edytowano przez dark elvis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuu, i po co te DLC? Nie dość, że gra warta uwagi tylko dlatego, że to połączenie świetnych części (dostępne na Steamie, czyli nie trzeba szukać na Allegro/ściągać,nie daj Boże, nielegalnej z netu), to jeszcze ten cyrk ze sterowaniem. Ja jeszcze nie zagrałem, ale nie jestem aż takim hardkorem/fanem starych części THPS, żeby od razu w ciemno kupować. Prędzej czy później na dysku się pojawi, ale nie teraz.

Tak czy siak jestem zaszczycony, że twórcy raczyli udostępnić PCtowcom ich własną wersję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się z małą pomocą forum steama ustrawić sterowanie na takie jakie lubie :D już kręce tricki i speciale. Od razu lepiej się gra i wróciła przyjemność.

Co do speciali i tricków to znalazłem gdzie można zmieniać je więc też jest lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to taka sobie gierka. Nie grałem w nią, ale mam THAW'a (Tony Hawk American Wasteland) i zatrzymałem się na 4 bodajże mieście i dalej już nie robiłem, bo za trudne dla mnie. xD Da się pograć w PS4, ale nie żeby robić misje, tylko pograć swobodnie. Na konsole świetne jest Skate 3/2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zapodaję info :

Aby zmienić rozdzielczość wejdź do i edytuj najlepiej programem Notepad++

Steam\steamapps\common\Tony Hawk's Pro Skater HD\Engine\Config\BaseEngine.ini

Znajdź

ResX=1280

ResY=720

I zmień jak Ci pasuje

Co do sterowania to wejdź do pliku:

D:\Steam\steamapps\common\Tony Hawk's Pro Skater HD\THHDGame\Config\DefaultInput.ini

Znajdź tam:

Bindings=(Name="Period", Command="PAD_RUp__Press | onrelease PAD_RUp__Release")

Bindings=(Name="Comma", Command="PAD_RLeft__Press | onrelease PAD_RLeft__Release")

Bindings=(Name="Slash", Command="PAD_RRight__Press | onrelease PAD_RRight__Release")

Bindings=(Name="SpaceBar", Command="PAD_RDown__Press | onrelease PAD_RDown__Release")

Period =(Grind),

Comma =(Flip),

Slash =(Grab) and

SpaceBar

(Jump) i zmień na odpowiednie klawisze.

Ja używam strzałek i CVB więc u mnie ustawienia klawaitury po zmianach wyglądają tak:

[/color]
.Bindings=(Name="W", Command="PAD_Up__Press | onrelease PAD_Up__Release")
.Bindings=(Name="S", Command="PAD_Down__Press | onrelease PAD_Down__Release")
.Bindings=(Name="A", Command="PAD_Left__Press | onrelease PAD_Left__Release")
.Bindings=(Name="D", Command="PAD_Right__Press | onrelease PAD_Right__Release")
.Bindings=(Name="Up", Command="PAD_Up__Press | onrelease PAD_Up__Release")
.Bindings=(Name="Down", Command="PAD_Down__Press | onrelease PAD_Down__Release")
.Bindings=(Name="Left", Command="PAD_Left__Press | onrelease PAD_Left__Release")
.Bindings=(Name="Right", Command="PAD_Right__Press | onrelease PAD_Right__Release")
.Bindings=(Name="V", Command="PAD_RUp__Press | onrelease PAD_RUp__Release")
.Bindings=(Name="C", Command="PAD_RLeft__Press | onrelease PAD_RLeft__Release")
.Bindings=(Name="B", Command="PAD_RRight__Press | onrelease PAD_RRight__Release")
.Bindings=(Name="SpaceBar", Command="PAD_RDown__Press | onrelease PAD_RDown__Release")
.Bindings=(Name="1", Command="PAD_L1__Press | onrelease PAD_L1__Release")
.Bindings=(Name="2", Command="PAD_R1__Press | onrelease PAD_R1__Release")
.Bindings=(Name="LeftShift", Command="PAD_L2__Press | onrelease PAD_L2__Release")
.Bindings=(Name="RightShift", Command="PAD_R2__Press | onrelease PAD_R2__Release")
.Bindings=(Name="Escape", Command="PAD_Start__Press | onrelease PAD_Start__Release")
.Bindings=(Name="BackSpace", Command="PAD_Select__Press | onrelease PAD_Select__Release")

[/background][/left]

Gra się już przyjemnie. Odkryłem Hangar i tam można na prawde kombosy trzaskać jak za czasów młodości tongue_prosty.gif

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reverta nie ma w tej wersji. Będzie bodajżę... w DLC, o którym pisałeś wcześniej.

Pierwsze DLC: The ?Tony Hawk?s Pro Skater 3 HD Revert Pack? DLC includes levels from THPS3 including Airport, Canada, and LA. New pros included are legends Steve Caballero and Geoff Rowley.

Sam się mocno podjarałem na tę wersję HD i kupiłem. Nie ma jednak tej magii co pierwotna wersja. Dużo zrobiła zmiana silnika na UE3, który zepsuł fizyke dość mocno. Do tego soundtrack został wykastrowany z praktycznie wszystkich kawałków. Jak to możliwe, że SEGA w Jet Set Radio HD była w stanie zadbać o licencje na klasyczny soundtrack, a Activision poskąpił pieniędzy? THPS HD to w ogóle przykład pójścia po najmniejszej linii oporu. Jeśli komuś się udziela nostalgia to lepiej się zainteresowac właśnie Jet Set Radio, które od wczoraj jest na Steam i jest nieporównywalnie lepszym odświeżeniem.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby już od dawna nie miałem styku z całą serią, ale nadal trochę boli, że dla wielu coś w co zagrywali się w czasach młodości nim nadeszły obecne marki najpierw z każdą odsłoną spadała coraz niżej a teraz jest zwyczajnie rozmieniana na drobne marnymi remakami :/ Powiedziałbym nawet, że w tym wypadku produkt Acti nie zasługuje nawet na tyle a raczej na coś w rodzaju przybudówki do dalszych DLC gdzie będzie pakować się po trzy mapy, postacie, triki z każdej z klasycznych odsłon a znając ich... jest to bardziej niż prawdopodobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w rodzaju przybudówki do dalszych DLC

Jakby się tak zastanowić, to nie jest to głupi pomysł przy dobrej realizacji całości. Problem w tym, że THPS HD nie jest zrealizowany dobrze. Gra wygląda źle, jest średnio grywalna i ma masę głupich przeróbek. Do tego dodawanie czegoś tak podstawowego jak revert w płatnym DLC jest dla mnie kompletną głupotą. Nie zdziwię się jeśli jedno z DLC będzie oferowało oryginalny soundtrack. Mogło być tak pięknie, a wyszło jak na Activision przystało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... Sam napalałem się jak głupi na nowego Tony'ego, a tu taki zakalec wyszedł...

Jak ktoś nie oglądał, to polecam filmik z serii "WT.F Is..."* TotalBiscuita - poza paroma rzeczami, z którymi się nie zgadzam (choćby o wyższości pada - zwłaszcza od X360 z tym jego krzyżakiem - nad klawiaturą w tej grze) idealnie opisał. THPS HD...

*Litości z tą cenzurą... -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma multi. Nie ma ustawień graficznych. Nie ma zmiany klawiszy. Nie ma nawet głupiego LANu !!!

Nie ma kasy Elvisa...

Tak się napaliłem na ten tytuł, że poszukam chyba oryginalnego THPS 2 z oryginalną ścieżką dźwiękową z perfekcyjnym sterowaniem strzłki + CVB (kod do odblokowania wszystkiego w grze pamiętam do dziś a grałem w to ostatni raz chyba w 200 roku a to coś znaczy) z perfekcyjną miodnością z grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się napaliłem na ten tytuł, że poszukam chyba oryginalnego THPS 2 z oryginalną ścieżką dźwiękową z perfekcyjnym sterowaniem strzłki + CVB (kod do odblokowania wszystkiego w grze pamiętam do dziś a grałem w to ostatni raz chyba w 200 roku a to coś znaczy) z perfekcyjną miodnością z grania.

Również wróciłem do THPS2... w kwietniu ubiegłego roku i do dzisiaj nie możemy się rozstać :P Kiedy chcę skończyć granie, to dziwnym trafem wciskam po raz enty opcję "Retry" i znowu jestem w skateparku...

Również preferuję sterowanie z CVB w roli głównej.Nie mogę wykonać tylko jednego zadania - Buntslide the Awning w Filadelfii, Kompletnie mi nie wychodzi, a próbuję już dłuższy czas uporać się z tym problemem.

BTW: Zainstalowałem też trójkę, w którą nie grałem wcześniej i gra bardzo szybko chodzi. Jak myślicie, jest to wina nowego sprzętu czy też mechanika i "czucie" postaci zmieniło się tak diametralnie w stosunku do poprzedniej odsłony? Zwłaszcza grindy przebiegają nieproporcjonalnie szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zadania to musisz wyskoczyć z tej betonowej wyskoczni, 2 x strzałka góra lub dół + grind (wykonasz nose bluntslide/bluntslide na tym daszku od sklepu (nie pamiętam już dokładnie, w każdym razie znajduje się to na końcu lokacji). W sumie co ja będę się męczył ^^

http://www.youtube.com/watch?v=vd3mg5KeAFo

0:46

Co do THPS 3 to w ustawieniach przed odpaleniem gry jest chyba jakaś opcja cp do tempa gry. Też miałem z tym problem kiedy instalowałem trójeczkę z CDA.

Wracając do wersji HD (bo pseudo mod tego wyżej nie uzna za komentowanie serii -_-), jak można było nie umieścić multi w takiej grze ?! Przecież najlepiej się bawi w takie gry właśnie przez multi ze znajomymi pokazując im, że na klawie mogę strzelać równie dobrze combosy (jak nie lepiej) niż na padzie. Wszystko mogę przepękac ale brak multi to dowód na opieprzanie się ekipy Robomodo przy konwersji tego tytułu.

edit:

Ale te skrypty na nowym forum są porypane...

Wklejam ze znacznikiem url a filmik i tak pojawia się w okienku -_-

Edytowano przez dark elvis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pograć kilka godzin w najnowszego "Tońka" i jestem bardzo zadowolony. Gra jest nieco mniej dynamiczna niż dwójka, ale poza tym mechanizm gry - IMO - jest identyczny co przed laty, a tym samym THPS 1+2 odznacza się bardzo wysoką grywalnością. Mimo że mapy z dwójki znam bardzo dobrze, nie odczuwam znużenia, wykonywanie szalonych akrobacji sprawia wielką przyjemnością. Na plus zaliczę stylistykę gry, przyjemną dla oka grafikę (światło!), a także nowe kawałki muzyczne. Chociaż na co dzień nie słucham takiej muzyki, do takiej gry pasują idealnie. Jest dobrze, cieszę się, że Toniek - choć po przejściach - wraca w znakomitej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...