Skocz do zawartości
krych777

Poszukujemy/Polecamy

Polecane posty

Mój znajomy szuka komiksu (tytuł, autor, cokolwiek). Być może był to polski komiks (ale również mógł być przetłumaczony). Głównym bohaterem komiksu był robot z rękami przypominającymi wtyczki do kontaktów lub magnesy. Ręce mu się chyba mogły wydłużyć. Komiks był dość popularny w szkolnych świetlicach, ale w jego wersji niestety brakowało okładki (był w kiepskim stanie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat straszliwie opustoszały, ale skoro to poszukiwania i polecanki to skorzystam z tego faktu. Egmont wydaje komiksy w serii DC Deluxe, które w założeniu mają zapoznać nowych czytelników z klasycznymi, must-readowymi tytułami. Pod szyldem wyszły takie perełki jak Lobo (czytelnicy TM-Semic kiwają głowami), Mroczne Odbicie (jedna z lepszych, nowych historii z Batmanem) czy Azyl Arkham (Batman stara się uciec z zakładu psychiatrycznego, ale nie jest to łatwe skoro zamieszkują go same świry i Joker, których notabene sam tam umieścił). W mijającym tygodniu wyszedł Kryzys na Nieskończonych Ziemiach i właśnie to mógłbym polecić wszystkim osobom, które głowią się jak to jest, że wychodzi tyle serii z Batmanem, Supermanem, Wonder Woman itd. i czemu to całe komiksowe uniwersum jest tak bardzo zagmatwane i nieprzystępne dla "świeżaków". Kryzys to pierwszy "event" który starał się uporządkować bajzel jaki przez ponad 40 lat (komiks wyszedł w 1985 roku, a zaraz po nim przyszła moda na mroczniejsze historie pokroju Strażników czy Powrotu Mrocznego Rycerza - nie jest on w żaden sposób powiązany, ale czuć w nim powiew nadchodzących zmian) rósł wraz z kolejnymi wydawanymi seriami. Kilku Supermanów, kilku Flashów, alternatywne ziemie przeplatające się ze sobą, nieuchronny kataklizm, chaos, stawki większe niż życie, dużo klepania się po pyskach itd. - jeżeli oczekujesz od komiksów superbohaterskich rozmachu i wymienionych wyżej cech, ale wciąż czujesz się zagubiony w komiksach DC to nie ma lepszego tytułu, który by Ci trochę rozjaśnił w głowie. Jedyny minus (ale wymuszony) to ściany tekstu, które "zabijają" dynamikę, ale taka była domena ówczesnych historii. Poza tym, jakoś wypadało przedstawić czytelnikowi co się dzieje i co z czego wynika w kontekście porządkowania uniwersum - stąd trochę czytania. Niemniej warto się na Kryzys szarpnąć, zwłaszcza że w dyskontach internetowych można doszukać się jedynych słusznych i prawilnych cen. 

 

Edytowano przez GR3G0R14N
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Cześć i Czołem

Widzę że dział trochę podsycha, ale a nuż mi się powiedzie i znajdzie się ktoś kto pomagając bliźniemu (mnie) zaskarbi sobie kilka punktów u Góry.

Aktualnie jestem na etapie kolekcjonowania wszelkiej maści materiału do mojej pracy magisterskiej dotyczącej komiksu właśnie. Konkretnie intersuje mnie sposób przedstawienia Bliskiego Wschodu, islamu, mieszkańców, kultury itp. w komiksach i powieściach graficznych, czy to amerykańskich, europejskich albo bliskowschodnich (oczywiście przykłady z innego krańca Ziemii również przygarnę). Chcę się skupić na różnego typu stereotypach, kontrowersjach, odbiorze przez czytelników. Póki co "spojrzenie badawcze" nie zostało jeszcze przeze mnie do końca zawężone. Jeśli komuś przychodzi do głowy ciekawy komiks osadzony na Bliskim Wschodzie, postać będąca muzułmaninem (np. Khamala Khan) albo różnego rodzaju tematyczne nawiazania to ochoczo odnotuje je w swoim czerwonym zeszyciku. 

Z drugiej strony, by praca miała charakter akademicki, potrzebuję oprzeć się w niej na dobrych pracach badawczych i atrykułach naukowych o komiksie. Jedynym warunkiem jest by były to prace w jak najbardziej aktualne i rzetelne, w Polsce niestety spora ich część pochodzi z lat siedemdziesiątych.

O komiksie i BW pisałem już na licencjacie, wtedy moim tematem było "Obraz Wojny w Iraku z 2003 roku w zachodnim komiksie". Przytoczyłem w niej takie komiksy jak Lwy z Bagdadu, Niebo nad Brukselą,The 99, Persepolis, Kurczak ze Śliwakmi, a oparłem się na Jerzym Szyłaku Komiks: Świat przerysowany i Komiks w kulturze ikonicznej XX wieku oraz Bartoszu Kurcu Komiks Opowiadanie Obrazem

Tak więc dobry przechodniu, jeśli tylko masz jakiś ciekawy pomysł i sugestię, pomocną w mojej pracy to nie wachaj się zostawić po sobie ślad pod tym postem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znajdę może nie znajdę. Biorąc pod uwagę że nie wiem czego szukać to nie znajdę. 

Czy ja pytałem o link do sklepu, czy o poradzenie jakiegoś tytułu /serii? W tej formie ta odpowiedź to spam/reklama sklepu. Ja wolałbym zamiast tego odpowiedzi na moje pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorgale i Asteriksy dalej można kupić, więc nie wiem co stoi na przeszkodzie, żeby dziecko właśnie takimi komiksami obdarować. Tak bez informacji co dzieciak lubi, to nie za bardzo jest jak pomóc. Aczkolwiek powiem szczerze, że nie orientuję się w komiksach dla dzieci - co jest wydawane i przez kogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam serii komiksów o tematyce "historia świata", każdy rozdział opowiadał o innej erze/epoce. Był to czarno-biały komiks, w humorystycznej stylistyce, lata prawdopodobnie 80-90. Kiedyś za młodu czytałem go miałem kilka rozdziałów. 

 

Dobra znalazłem, w języku angielskim szukałem w googlach i poprzez ilustracje trafiłem. Tytuł: The Cartoon History of the Universe Autor: Larry Gonick

Edytowano przez Krisstoof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Mam prośbę. Dawno, dawno temu do CD-Action dodawane były komiksy. Jeden przypadł mi do gustu wyjątkowo. Był to mroczny, brutalny świat, dużo krwi, latały głowy.

Kurde za nic nie mogę znaleźć co to było. Macie może jakieś typy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie głowę uciąć. Do paru numerów były dodawane. Pamiętam to dobrze bo to były jedyne komiksy jakie miałem w domu. Może nie pamiętasz bo to było ładnych parę lat temu. bliżej 2010. Ale mniejsza, Ktoś może pomóc? 

Edytowano przez gimonzo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje CD-Action regularnie od samego poczatku istnienia pisma i tez nie pamietam, zeby byly dodawane komiksy. Plakaty, tipsomaniaki, kalendarze, podkladka pod mysz, raz chyba jakas wkladka reklamujaca obuwie to owszem, ale komiksu raczej nie widzialem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę :D  To nie możliwe. CD-Action to jedyna gazeta jaka prenumerowałem i w niej były jedyne komiksy jakie kiedykolwiek znalazły się w moim domu. Czy możliwe że to były jakieś inne wydania? Np świąteczne czy inne trzynastki. Bo po prostu jestem tego pewien jak niewielu rzeczy na tym świecie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gimonzo napisał:

CD-Action to jedyna gazeta

CD-Action to nie gazeta. To pismo/magazyn o grach. Jak chcesz czytac gazete, to kup sobie Wyborcza, Dziennik Baltycki albo Kuriera Porannego. 

5 minut temu, gimonzo napisał:

w niej były jedyne komiksy jakie kiedykolwiek znalazły się w moim domu.

To tak smutne, ze od razu powinno trafic do tematu, w ktorym wylewamy zale na forum. Osobiscie proponuje nadrobic zaleglosci i zapoznac sie chocby z Aliens vs Predator (duzo lepsze od filmow), Lobo, Ghost in the Shell, Maus, Basnie, Batman Zabojczy zart oraz Thorgal. 

5 minut temu, gimonzo napisał:

Bo po prostu jestem tego pewien jak niewielu rzeczy na tym świecie.

Na forum jest temat Pytania do redakcji. Jesli komiksy kiedykolwiek byly dodawane do pisma, to ktorys z redaktorow powinien to pamietac i potwierdzic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi ci o magazyn Komputer Świat Gry czy jak on się nazywał. Albo Play. W każdym razie magazyn, który wydawał Axel Springer. Swego czasu było takie wydawnictwo Dobry Komiks, które wydało trochę komiksów, ale przestrzelili z nakładami i później te komiksy, które wydali, a się nie sprzedały, były dodawane do któregoś z powyższych magazynów. Nie pamiętam do którego.

Przechodząc tym samym do komiksów, Dobry Komiks wydawał w zeszytach po dwa numery oryginalne. Nie mam wszystkich wydanych przez nich komiksów, ale tutaj jest spis komiksów, które ukazały się pod ich szyldem

http://alejakomiksu.com/wydawnictwa/37/Axel-Springer/

Może to w czymś pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

poszukuję innego disneyowskiego komiksu/antologii podobnej do "Życie i Czasy Sknerusa McKwacza".

Czy komuś wiadomo aby istniały podobne do tego zbiory komiksów dot. myszki miki/donalda/kogokolwiek ze stajni najbardziej klasycznych postaci disneya?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...