Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Problem z podniesieniem napięcia na grafie i procu.

Polecane posty

Dzisiaj postanowiłem wziąć się za ostrzejsze OC. Ale na przeszkodzie stanęła niemożność podniesienia napięcia na grafie i procesorze. Gdy chcę podnieść napięcie na czymkolwiek (nawet na pamięci) o symboliczne 0,1 V po ładowaniu systemu komp się restartuje. Wszystkie napięcia muszą być fabryczne z wyjątkiem CPU gdzie działa ustawienie Auto. Ktoś może mnie oświecić o co chodzi bo kręciłem często i gęsto różne kompy ale z takim czymś się nie spotkałem. Konfig w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odpada bo z tego co pamiętam kiedyś działały opcje podniesienia napięcia. Tylko dziwnie trochę jest z napięciem CPU bo wszędzie jak na klawiaturze wciska się + to wartość rośnie a tu jest odwrotnie. Nie wiem czy coś jest poodwracane czy jak. Muszę sprawdzić jak będzie się sprawował jak obniżę napięcie. Może mam BIOS styrany i trzeba opuścić żeby się podniosło :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcia zasilacza i zrób flash biosu [moja płyta nie chciała wstać po zmianie fsb nawet o 1MHz, więc wszystko jest możliwe]. A tak w ogóle, to bardzo głupim pomysłem jest podnoszenie napięcia, jeśli masz chłodzenie BOX, będzie za gorąco. Manipulacje przy napięciu karty też nie są zbyt mądre, ta karta może nie podołać [o ile w ogóle na takie eksperymenty pozwala].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proc się ładnie kręci i nie mam problemu ze zmianą FSB. Tylko mnie dziwi, że na standardowych zegarach 118 MB kompresuje mi przez 39 sekund a na 3,2 37. Według mnie to trochę słaby wynik. Jeszcze mnie dziwi napięcie na procu gdy jest w spoczynku ma 1,32 a w stresie 1,29... Coś mi tu śmierdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...