Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

czesio666

czy zasilacz wystarczy do 3870x2

Recommended Posts

Zasilacz powinien dać radę, zestaw nie powinien wziąć więcej niż 300W w stresie. Bardziej zastanawia mnie sensowność zakupu tego potwora. Wydajność w grach wykorzystujących CF jest ok, ale w reszcie przypadków zostanie Ci wydajność pojedynczego 3870. Niby ciągle ok, ale do najwyższych detali nie wystarczy. Do tego tylko miesiąc gwarancji, co sugeruje, że karta pochodzi z demontażu czy czegoś takiego. Sam zdecyduj, czy warto - moim zdaniem to średnio sensowny zakup.

czy mój zasilacz (Tacens Valeo 460W) wystarczy, by obsłużyć tą kartę?
Gigabyte GA-VM900M

Intel Pentium Dual Core E2160

Zasilacz - tak (ale tylko "na styk"), reszta kompa - nie.

Ja rozumiem że idzie zima i trzeba sie dogrzewać, ale wymyśl inny sposób ;)

Co ma do tego płyta główna?

Procesor myślę od biedy wystarczy.

Przydałoby się tutaj oczywiście jakieś 2x 2.5GHz, no ale myślę, że do stycznia to mi wystarczy.

Poza tym najwyższe detale nie są mi potrzebne - wysokie wystarczą.

A cena jest bardzo dobra. I w TR:Legend grać nie zamierzam.

Guest michi93

odzyskałeś kasę ze starą kartę?

Dostępna liczba

sztuk 39 z 40 wystawionych

mnie by to zastanowiło

prędzej kupił bym takie coś http://allegro.pl/item805395024_sapphire_h...0_3600_wwa.html ale procka na bank podkręcił

czesio sorki ,że Ci się tu wbijam no ale nie ma sensu zakładania nowego tematy (po prostu zerknijcie-moim zdaniem karcie nic nie ma zasilacz jaki był do niej był bardzo marny)

http://allegro.pl/item805873069_gainward_4...048mb_ddr5.html

Czesio - propozycja michiego jak najbardziej ok.

Michi - faktycznie wygląda na sprawną, q-tec mógł nie podołać. Jeśli uważasz, że CF Ci się przyda, to możesz spróbować.

PS - ja bym nie kupił, raz, że CF sam w sobie jest problematyczny, to jeszcze brak gwarancji i możliwość, że karta walnięta.

Guest michi93

czesio sorq ,że to ciągnę

Gofer cf mi nie potrzebne a zresztą

ATI RADEON PCI-Express HD 5850 1GB HDMI&DualDVI DisplayPort MSI wysyłka w dniu 2009-11-09 kurierem SZYBKA PACZKA-jak widać wyrwałem i nie miała zaporowej ceny

link podałem jak by się ktoś zainteresowany znalazł i lubił hazard(sprawna czy nie)

Gratuluję i liczę na testy :) - Gofer

thx możesz zgadywać cenę i testy na pewno będą tylko znajdę 7RC bo gdzieś mi ją wsiąkło a teraz na nieszczęsnym XP home jadę

pomóżcie bo w tej dziedzinie średnio u mnie

http://forum.cdaction.pl/zakup-sluchawek-d...0zl-t59546.html

@michi

Ale zamiast szukać W7 RC możesz ściągnąć z Technetu W7 Enterprise 64it na 90 za free ;)

Ja zainstalowałem jakiś tydzień temu i świetnie działa.

Nawet działa mój napęd LG, który w wersji RC nie zawsze chciał działać.

HD3870X2? Bez sensu... Nawet za tą cenę. Grzeje się, wymaga mocnego procesora (jako że to CF, które mocno obciąża procesor), bardzo uciążliwe mikroprzycięcia (to był duży problem tych kart - HD4870X2 jest sporo lepszy pod tym względem). Nie wspominając już o beznadziejnej wydajności w przypadku włączenia AA w większości gier (błąd w architekturze układu).

HD4730 to max, jaki bym wsadził do tego procesora (uwzględniając jego OC).

BTW sam rozważałem kupno innej kanapki - 9800GX2 za ~450 zł. Podobno karta nieźle się spisuje w grach z PhysX (w razie czego można dać 2 GPU do fizyki), a wydajnością często dorównuje, a czasem przewyższa GTX 275/280. Jednak spasowałem :wink: . Choć dalej poluję, jeśli trafię na dobrą ofertę sprzedaży (750-850 zł) np. HD4870X2, to kupię.

Dostępna liczba sztuk 39 z 40 wystawionych
mnie by to zastanowiło

Spoko, to znany szrociarz - hurtownik ;)

(90% towaru od niego działa, problem z wymianą jest dopiero po paru tygodniach - normalnie wymienia na sprawną sztukę "od ręki". Nie żebym zachwalał tego sprzedawcę, ale towar ma z "dobrego śmietnika")

Co do samej karty HD 3870x2 - Gi3r3k dobrze mówi, najlepiej nadaje się na grzejnik a do gier są lepsze karty w podobnej cenie.

(po prostu zerknijcie-moim zdaniem karcie nic nie ma zasilacz jaki był do niej był bardzo marny)

[gainward_4870x2_2048mb_ddr5]

Q-tec "500W" (PMPO) ma 18A na jedynej linii [+12 V], nie miał prawa pociągnąć tej konfiguracji.

ALE !

Karty Gainward HD 4870x2 padały "jak muchy", i ja bym jej nie kupował bez gwarancji. Za droga żeby po paru tygodniach zabawy wyrzucić.

Natomiast jeśli chodzi o problem autora tematu, to na płycie głównej która posiada czesio666 można "podkręcić" procka dopiero jak się całość zamocuje w wiertarce i włączy obroty :P

Za to wymiana płyty na coś bardziej normalnego (nie z hipermarketu) od razu da 10-15% wzrost wydajności w grach i programach.

Guest michi93

xandi po co zasysać jak płyta gdzieś leży tylko muszę ją znaleźć

Gi3r3k podsunąłeś mi fajny pomysł z tym 98(ile to bierze prądu)

ty byś brał gtx 280 przecież 275 po OC mu dorównuje ,a może 4890 bo4870x2 ciężko Ci będzie dorwać

SwisteK przeoczyłem jego mobo masz rację no ale myślę ,że jak by kupił tego 4730 i do tego jakieś mobo pozwalające na OC to nie wyszedł by na tym najgorzej

Za to wymiana płyty na coś bardziej normalnego (nie z hipermarketu) od razu da 10-15% wzrost wydajności w grach i programach.

Popieram.

Gi3r3k podsunąłeś mi fajny pomysł z tym 98(ile to bierze prądu)

Mniej więcej tyle, co GTX 280 (w grach ~180W, dla porównania GTX 295 - ~220W) - nie jakoś strasznie dużo.

ty byś brał gtx 280 przecież 275 po OC mu dorównuje ,a może 4890 bo4870x2 ciężko Ci będzie dorwać

Wiem, że GTX 275 jest równy GTX 280, nawet ciut lepszy, ale ja je porównywałem do 9800GX2 :wink: .

Obserwuję rynek/forumowe wyprzedaże i dobrze się orientuję - można wyrwać HD4870X2 za ~800 zł :wink: .

BTW - już prawie miałem GTX 285 za 750 zł (bez gwary), ale niestety nie udało mi się zebrać kasy na czas i ktoś inny kupił (ale drożej).

Panowie - ja nie będę miał tej karty dłużej niż 3-4mies. Może po prostu kupię jedną, sprzedam za 400-450 i zainwestuję w to trochę więcej, bo sprzedam również procesor i mobo(kolejno 150-170 i 90-100)

Poza tym gość, który ma sklep na mojej ulicy nawet powiedział, że to 3870x2 od biedy pójdzie(akurat do niego mam zaufanie - pomagał mi robić moje kompy od kiedy miałem PIII 500, czyli od dawna)

O 4730 nawet mi nie mówcie. Wydajność nie powala, zastanawiałem się nad nią przed kupnem 8800GT, za którą kasę odzyskałem - 150pln(lepsze to niż nic).

Wylicytuję teraz jakiegoś 8800gs, sprzedam go za 200, itd :P

PS.Co myślicie o tej płycie:

http://allegro.pl/item809822550_asus_p5b_vm.html

Panowie - ja nie będę miał tej karty dłużej niż 3-4mies.

Co z tego? To nie zmienia faktu, że ta karta nie jest opłacalna, zwłaszcza, że w podobnej cenie masz HD4730 z gwarancją.

Przeczytaj jeszcze raz powyższe argumenty, bo ewidentnie lecisz na to, że to kiedyś była topowa karta ATi... Co z tego, że kiepska...

Może po prostu kupię jedną, sprzedam za 400-450 i zainwestuję w to trochę więcej, bo sprzedam również procesor i mobo(kolejno 150-170 i 90-100)

Niby czemu ktoś miałby ją kupować za wyższą cenę...? Możesz nie trafić na takiego frajera...

HD4730 słabe? Ta karta ma wydajność bliską 9800/8800GT (~5-10% słabszą). Oczywiście jeśli możesz wyrwać 8800GT/9600GSO w dobrej cenie - czemu nie, byle nie HD3870X2...

Płyta lepsza będzie DFI P965:

https://ssl.allegro.pl/item812209104_dfi_in...nala_do_oc.html

P5B VM to złom... Do OC nie znajdziesz płyty w cenie ~100 zł...

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...