Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

decks

Rozwiązany: Duże uzycie procesora przy normalnym użytkowaniu komputera

Polecane posty

Witam:)

Niedawno kupiłem komputer i mam pewien problem. Przy normalnym użytkowaniu komputera np gg, przegladarka internetowa, wlaczony antywirus... użycie procesora skacze mi do 30-40%, komputer normalnie chodzi nic sie nie tnie lecz na taki procesor jaki mam jest to żałosne. Oto procesor AMD PHENOM II x4 945 3.0 Ghz. Bardzo prosze o pomoc:)

Nieco uściśliłem temat. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączony antywir, to znaczy jak? Akurat skanuje? Jeśli tak, to się nie dziw. Ten proces bardzo często mocno obciąża kompa. Wg. mnie akurat nic z tym nie poradzisz, po prostu staraj się nie uruchamiać za jednym razem zbyt wielu programów.

Aha, na wszelki wielki podaj jeszcze, jakiego masz antywira i jakiego masz dokładnie kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie teraz wyłaczylem antywirusa i dalej to samo sie dzieje. Używam Avasta 4.8 Proffesional oraz tez mam zainstalowanego Firewalla

Co to komputera:

Procesor ten co wyzej

Płyta głowna Gigabyte MA770T-UD3P

Karta graficzna Power Color Radeon HD 4890 1gb

4gb ramu dd3

i w sumie tyle chyba starczy

Aktualnie teraz wyłaczylem antywirusa i dalej to samo sie dzieje. Używam Avasta 4.8 Proffesional oraz tez mam zainstalowanego Firewalla

Co to komputera:

Procesor ten co wyzej

Płyta głowna Gigabyte MA770T-UD3P

Karta graficzna Power Color Radeon HD 4890 1gb

4gb ramu dd3

i w sumie tyle chyba starczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na Twoim miejscu zmieniłbym Avasta na np. Avirę. Jest duużo skuteczniejsza. Avast także ma to do siebie, że obciąża system. No i przeskanuj sobie kompa np. Malwarebytes Anti-Malware. Możliwe, że ślepy Avast wpuścił Ci na kompa nieproszonych gości.

EDIT

Bardzo możliwe, że miałeś skasowany temat za niewłaściwe jego nazwanie. Poczytaj ten temat:

http://forum.cdaction.pl/index.php?act=ann...;f=11&id=27

i ten:

http://forum.cdaction.pl/index.php?act=ann...p;f=11&id=1

Nie był skasowany, a tylko zaraportowany. Linki popraw, bo nie działają. - Sevard

Już poprawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę do programów, bo raczej tam jest miejsce tego tematu.

Jaki masz system? Od kiedy występuje problem? To obciążenie utrzymuje się na poziomie 30-40%, czy może jest mniejsze, a tylko raz na jakiś czas dobija do takiego poziomu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avast także ma to do siebie, że obciąża system.

1-2% użycia procesora. Przynajmniej w moim przypadku. Moim zdaniem nie jest to dużo, więc w antywirusie nie szukałbym problemu. Jak widać mam nieco starszy procek, ale tak samo taktujący. Decks przydałoby się podać więcej szczegółów, tak jak powiedział Sevard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak posiadam wersje trialowa jeszcze Windowsa 7 x32(Planuje zmienic na full wersje x64). Problem zaczal sie kila tygodni po zakupie komputerka, na poczatku chodzil tak jak nalezy:)Co do reszty przy właczonym gadu gadu dobija mi do 30% i spada do 15% jak nic nie robie na gg. jezeli do tego wlacze download managera(Moorhunt) to utrzymuje sie 30%.W grach dużo wyżej bo słysze jak wentylator mi bardzo szybko chodzi a jednocześnie bardzo hałasuje, jak sprawdziłem to przy właczonym Gta IV na full detalach uzycie procesora wynosiło 60-70%

Spróbuje zrobić scana tak jak proponował Stillborn.

Coś myśle ze to winna Windowsa...

Sevard dziekuje za edit topica:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz menedżer zadań i zobacz jaki proces tak bardzo obciąża procesor. Jeśli nic nie widać, to daj logi z GMER-a i RSIT-a. Moim zdaniem winny jest Avast! (nie byłby to pierwszy taki przypadek), ale pewności nie mam.

Instrukcje użycia oraz linki do powyższych programów masz w pierwszym z linków w mojej sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina gg, tylko jest jakiś problem w bibliotekach, z których gg korzysta, że gryzą się z Windowsem Seven. Można to jakoś ominąć, ale nie pamiętam jak. Nokia zapowiedziała, że następna wersja tych bibliotek będzie już sprawnie współpracować z Windows Seven, tylko nie wiem, kiedy ona wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...