Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szakal17

Monitor...

Polecane posty

Witam

nie wiem czy to dobry dział ale jakby nie patrzeć bez monitora obecnie w fotografii praktycznie ani rusz więc... Otóż zastanawiam się nad wymianą mojego wysłużonego i leciwego już monitora CRT 19' (NEC FE991SB), co prawda jeszcze ładnie "świeci" ale zaczyna już ciemnieć... niestety nie posiadam zbyt dużego budżetu (powiedzmy im taniej tym lepiej ale raczej max to ok 1000zł). Pobuszowałem trochę po internecie i znalazłem coś co dla mnie było oświeceniem(!) Ale zastanawiam się czy to nie jest zbyt piękne aby mogło być prawdziwe... mowa tu mianowicie o monitorze Dell 2209WA, mamy tu 22', pivot, matrycę s-IPS, paleta kolorów wg CIE1976 (83%) i CIE1931 (72%)... I tu właśnie moje pytanie - głównie do redakcji ale i ludzi obeznanych oraz tych, którzy zetknęli się z tym modelem - CZY WARTO?

Zdaję sobie sprawę, że przestrzeń kolorów imponująca nie jest ale czy w tej cenie można znaleźć coś lepszego? Wydaję mi się, że sam fakt posiadania matrycy s-IPS daje dużą przewagę nad TN muszę się też liczyć z kosztami oraz faktem, że monitor ma być zarówno multimedialny (filmy, GRY) jak i nadawać się do amatorskiej/średnio zaawansowanej obróbki zdjęć. Naczytałem się sporo dobrego o tym monitorze ale głównie od ludzi mających do czynienia z tanimi monitorami TN postanowiłem więc spytać tutaj :) Czy ten monitor będzie równie dobry do gier jak i do zdjęć?

pozdrawiam i bardzo liczę na waszą odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitor bardzo dobry i do obrazu statycznego i dynamicznego możesz się też zastanowić nad matrycą c-PVA :

Samsung SM F2380 - 1033 zł

http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsung-2...y.0.347180.html

charakteryzuje się lepszym pokryciem barw ( sRGB - 99% ) ale trochę wyższym czasem reakcji od Della ( ma 8 ms gtg a Dell 6 ms)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor co kolega wyżej wymienił jest dość dobry lecz duży minus bo aż 8 czas reakcji a to spory do gier może wydawać się. Możesz se zastanowić nad Benq G2220HD ofc full hd cena 600zl lub samsung T240hd 890zl+

Jakbyś mógł bardziej po polsku i mniej po chińsku, to byłbym wdzięczny - Gofer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm podałeś najmniej ważny parametr gdyż rzeczywisty czas reakcji Tych monitorów co podałeś to ok. 14-16 ms natomiast w przypadku tego Samsunga 17-18 ms czyli nie ma zauważalnej przez ludzkie oko różnicy ...

poza tym jak pisał autor potrzebuje też monitora do obróbki zdjęć a matryce TN się do tego nadają jak papier ścierny do podcierania (_!_)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jest jeszcze Samsung F2080 - 769 zł

http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsung-2...y.0.347175.html

ma takie same parametry jak Samsung F2380

tylko że 20 cali i rozdzielczość 1600x900

a jak chcesz coś większego to bierz tego Dell 22" 2209WA - 996 zł

http://www.agito.pl/monitory-lcd/dell-22-l...y.0.347162.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...