Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Reynard

Programy do robienia filmów z gier - co polecacie?

Recommended Posts

Witam, mam oto taką sprawę.

Szukam jakiegoś programu za pomocą którego mógłbym nagrywać to, co się dzieje podczas gry. Aktualnie używam Fraps 2.9.4, ale ma on dwie wady: zżera za dużo pamięci, więc nie wszystkie gry mogę "filmować" (gra się tnie a nagranie wtedy wygląda strasznie), a po drugie, 10 sekundowy filmik nim zrobiony zajmuje z kilkaset megabajtów. A 10 minutowy to już ze cztery gigabajty!

Tak więc szukam czegoś co jest trochę mniej wymagające sprzętowo i tworzy filmy w mniejszym rozmiarze. Dobrze by było gdyby te filmy miały jeszcze jakąś normalną jakość a program nie wymagałby rejestracji, żeby w pełni z niego korzystać.

Wiem, że wymagam za dużo, ale głównie zależy mi na jakości i wydajności. Tak więc czekam na wasze propozycje.

Aha, od razu mówię, że mój komp ma procesor 1,8 GHz, 512 MB RAM i Radeona 9550 128 MB.

Dwie zasady w odpowiedziach:

-to ma być program który jest PRZEZNACZONY do tworzenia filmów z GIER, nie do nagrywania tego, co się dzieje w całym Windowsie.

-NIE życzę sobie niczego w stylu "use google stupid!" albo "użyj mocy googlach!". Gdybym tak łatwo miał to znaleźć to bym nie zakładał tego tematu.

Link to comment
Share on other sites

To że Fraps robi filmy bez kompresji już zdążyłem zauważyć. Mam konwentery więc sobie z tym problemem radzę.

W sumie najbardziej mi zależy na tym, żeby ten program nie zżerał za dużo pamięci.

Hmmm, zobaczyłem sobie tego XFire. Po pierwsze, nie mogę dostać się do opcji, po prostu nie mogę kliknąć w Opcje. Po drugie, filmy nie mają dźwięku (no i gra się przycina). Czyżby było to spowodowane tym, że nie założyłem konta? Ciekawy ten program, ale jak nie będę mógł zrobić coś z tym dźwiękiem i trzeba będzie się rejestrować na stronie programu, to wtedy na razie daję sobie z nim spokój.

Aha, jeszcze jedno: NIE proponujcie mi Game Cam. Już go próbowałem i mam go serdecznie dość.

Link to comment
Share on other sites

OK, postanowiłem zrezygnować z dalszego prowadzenia tematu. Po zastanowieniu się, postanowiłem zostać przy Frapsie i XFire, a poza tym i tak muszę mieć mocniejszy komp bo jakbym nie kombinował i tak gra będzie się ciąć a filmy wyglądać paskudnie.

Dziękuję tym, którzy postanowili mi pomóc.

BTW: Za sprawą jakiegoś niewyjaśnionego cudu, Icewind Dale mogę nagrywać normalnie, nic się nie zacina a filmy są płynne. A tak poza tym jakakolwiek inna gra (choćby nie wiem jak stara) się przycina. Zastanawiające.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...