Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Slateer

Call of Duty (seria)

Polecane posty

ale teraz zainteresowały mnie te egzoszkielety itd, dlatego się zastanawiam. biggrin_prosty.gif

Miałem dokładnie tak samo tyle, że ja skończyłem w 2010 na BO1 a teraz świetnie się bawię - kupiłem BO3 2 tygodnie po zakupie Star Wars :BF i od tego czasu... gram tylko w BO3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ograłem trochę przez święta to się wypowiem.

Kampania - trochę się długo rozkręca. Nie wiem czemu w recenzjach wyczytałem, że można se uruchomić jaką się chce misję jak to nie prawda i kampanię przechodzi się po ludzku od początku do końca. Zintensyfikowanie walk (czytaj: więcej wrogów, więcej starć) trochę męczy, no i niby jesteśmy black opsy, a czuję się jakbym walczył z całymi kompaniami. Motyw z wprowadzeniem nowych przeciwników w postaci robotów jest przyjemnym urozmaiceniem od ludzkich przeciwników. Momentami idzie się poczuć jak w filmie "Ja Robot". Jest to też jakieś wytłumaczenie dla niekończącej się fali robotów (jakieś, bo w końcu każdy produkt się kończy) w ostatniej misji, na której się zaciąłem i co mnie wyjątkowo irytuje. Misja w czasach IIWŚ w moim odczuciu jest wrzucona specjalnie dla tych, co jęczą za powrotem do tych czasów żeby im przypomnieć/udowodnić, że nic nowego w tej materii się nie wymyśli i jakieś to [beeep] nie jest. Multum niemców na froncie - jest, walka na cmentarzu i w kościele - jest, chowanie się przed ostrzałem z ckmu - jest, walka na piechotę z Tygrysem - jest, w skrócie IIWŚ w pigułce - jest.

Na realistycznym poziomie trudności gra przypomina grę z wpół ślepymi cheaterami na aimbotach. Na początku starcia można do nich spokojnie strzelać, ale jak już zagrzeją miejsca za osłonami i się przycampią to spróbuj tylko wychylić głowę na dłużej - headshot. Czasami nawet nie trzeba się wychylać, wystarczy kucać za przeszkodą to i tak czasem wyłapiesz w jakiś milimetr głowy, który zapewne wystaje. Ogólnie obrywa się tylko i wyłącznie w głowę. Ale za to zawsze się zaliczy wyzwania (jak jest) za przejście danego fragmentu bez postrzału. Bo jak już cię ktoś postrzeli to trzeba zaczynać od checkpointu (no jest jeszcze ten perk ratujący raz życie, ale go się odblokowuje w zasadzie na końcu).

Multiplayer - jak to Tesu powiedział, berek strzelany. Mi to w zasadzie pasuje, na takiej Dominacji jest mniej chaotycznie, walki są jako tako bardziej ukierunkowane, ale też czasem system respawnu szwankuje - np. na twoim punkcie kontrolnym zrespawnuje się przeciwnik za twoimi plecami.

Ogólnie po takim Star Wars: Battlefroncie jak włączyłem Black Opsy to stwierdziłem, że jest tutaj masa contentu. Osobne rangi dla kampanii, multi, zombie. Nabija się jakieś poziomy osobno dla każdej broni, co chwilę pojawiają się jakieś odznaczenia, rożne dodatkowe akcesoria do broni, możliwość malowania broni i ustylizowania swojej postaci. Jest jeszcze jakiś tryb Koszmary - też coś z zombiakami, ale nie pograłem za długo bo mnie wylogowało, a po ponownym zalogowaniu przeszedłem do kampanii.

Reasumując, jestem zadowolony a Star Warsy idą w kąt i czekają na lepsze czasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, jestem zadowolony a Star Warsy idą w kąt i czekają na lepsze czasy.

heh ... mam tak samo ;)

Jestem ciekawy czy grając Reaper-em (tym robotem) jest się bardziej słyszalnym dla przeciwnika w trakcie poruszania się niż biegając innymni klasami? Bo wydawało mi sie ze robot mocno hałasuje w trakcie biegu a "ludzkie" klasy biegają o wiele ciszej?- czy to tylko złudzenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy grając Reaper-em (tym robotem) jest się bardziej słyszalnym dla przeciwnika w trakcie poruszania się niż biegając innymni klasami? Bo wydawało mi sie ze robot mocno hałasuje w trakcie biegu a "ludzkie" klasy biegają o wiele ciszej?- czy to tylko złudzenie?

Nie mam pojęcia, grę ogrywałem na nie swoim komputerze gdzie głośniki wrzucone są pod stół i nikomu nie chce się ich przenieść na stół (mi też nie :D) także przeciwników wyszukiwałem za pomocą radaru i na podstawie kontaktu wzrokowego. Uruchomię grę na swoim sprzęcie (jeszcze nie wiem czy odpali, mam nadzieję, że będzie chodzić płynnie :D) to będę nasłuchiwał :). Do tego czasu może jakiś ekspert się wypowie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox , zresztą do Reapera to jeszcze masz "długą drogę" wink_prosty.gif ale jak gram nim (na słuchawkach) to słyszę, mocny łomot jego "stalowych" kroków , a na killcamie (w oczekiwaniu na respa jak przełączam się na członków drużyny) to kroki ich postaci są prawie niesłyszalne - z drugiej strony nigdy "na słuch" nie wykryłem jakoś specjalnie nadbiegającego Reapera przeciwnika - także jestem w "kropce" - lubię tą klasę ale wolę być bardziej "niewykrywalny"

przeciwników wyszukiwałem za pomocą radaru

ja gram tylko w trybie HC ( brak radaru), także nie ma lekko i słuch trzeba mieć..."sokoli" jezyk1.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gram tylko w trybie HC ( brak radaru), także nie ma lekko i słuch trzeba mieć..."sokoli" jezyk1.gif

No też lubię HC, szczególnie, że tam jest one shot one kill. Zazwyczaj tam mi się udaje więcej osób zabić, bo refleks mam dobry, ale z przycelowaniem dokładnie w głowę jest już trochę gorzej, przez co na Normalu zazwyczaj braknie tego "ostatniego" pocisku i przegrywam pojedynek. Jedynie co mnie boli na HC to to, że zlikwidowali całkowicie HUD, a powinni zostawić ten pasek co pokazuje do jakiej super broni ("perka"?, te gadżety po prawej stronie dostępne na różnych pułapach punktowych) ma się dostęp. Z HC uciekam do Normala dopiero jak wejdzie na serwer jakiś pro-uber-madafaka, co biega, lata, skacze i nawet go nie zauważysz, a już nie żyjesz. Brakuje jeszcze tylko, żeby grał i tańczył. Wtedy czuje się jak cienki bolek i wracam do normala co by się nie denerwować i nie wyglądać przed monitorem jak co po niektóre dzieci nakręcone podczas ich napadów złości i wrzucone na YT :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mnie boli na HC to to, że zlikwidowali całkowicie HUD, a powinni zostawić ten pasek co pokazuje do jakiej super broni

z tym akurat nie ma problemu bo jak "naładujesz" scorestreaka to gra sama "powie" że jest gotowy i wyświetli komunikat jakim przyciskiem go użyć - na początku rozgrywki nie miałem szans na użycie bo "nie dożywałem" - pkt resetują się po każdym Twoim zgonie

jak wejdzie na serwer jakiś pro-uber-madafaka, co biega, lata, skacze i nawet go nie zauważysz

jak biega, lata i skacze to też można go ustrzelić i to nawet szybciej niż tego "na ziemi" - nawet specjalne pkt dostajesz za "air kill" czy cuś podobnego ( w sensie za zabicie gostka w locie)

a jak na serwerze pojawia się "madafaka" to na 1oo% kolo gra na haxach - od razu to widać, wystarczy zmienić serwer.

Innym "kłopotem" są klanowicze z TS-em no ale to już w każdej strzelance mają przewagę nie tylko w taktycznym ataku ale także w obronie - najtrudniej jest pod tym względem w CF gdzie od razu wiedzą którędy zwiewasz z flagą i szybko cię dopadną - przy okazji pozdrawiam polski Drunk Team, fajnie się ostatnio grało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym akurat nie ma problemu bo jak "naładujesz" scorestreaka to gra sama "powie" że jest gotowy i wyświetli komunikat jakim przyciskiem go użyć - na początku rozgrywki nie miałem szans na użycie bo "nie dożywałem" - pkt resetują się po każdym Twoim zgonie

Mi tam tylko pojawia się notka o możliwości użycia umiejętności specjalnej specjalisty, o scorestreakach nic mi nie mówi tzn. pisze, bo raz tam usłyszałem jakiś komunikat o UAV ale w sumie nie wiem czy to było do mnie, że mogę użyć czy ogólny komunikat, że jest w powietrzu (bo co chwile był w powietrzu to nie zwracałem uwagi). Raz na jakiś czas kliknę "3" to czasem jakiś UAV wyskoczy a czasem mogę zrzucić jakieś rakiety z powietrza. O przycisku też mi nic nie mówiło bo się nawet zapytałem czym się to to włącza, bo na Normalu widziałem, że mam bombkę podświetloną ale nie wiedziałem jak tego użyć (albo jestem wyjątkowo ślepy). Jak to bywa w przypadku takich pytań gracze nie okazali się zbytnio pomocni.

W ogóle się pochwalę, że udało mi się przejść grę na Realistycznym i dostałem osiągnięcie, które posiada tylko 0.3% graczy wg Steama i tym samym wylądowało na pierwszym miejscu w mojej wirtualnej gablotce. Taka mała nic nie znacząca rzecz a jak cieszy :D Ale ile się przy tym nakląłem to moje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle się pochwalę, że udało mi się przejść grę na Realistycznym

ja mam alergię na każdą grę w singlu icon_wink.gif , swoje na "singlach" przysiedziałem kiedy jeszcze nie było Internetu teraz tylko multi

Swoją drogą widzę, że na forum w temacie BO3 cisza "jak w kościele po śmierci organisty", wszyscy wydali kasę na Battlefronta? icon_razz.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest cisza na forum

No rzeczywiście zauważyłem to od jakiegoś czasu i to przede wszystkim w najnowszych tytułach "sieciowych" , które siłą rzeczy trzeba kupić.

Za to te oparte o singla: Wiedźmin, Fallout, Assasins itp. są bardzo popularne na forum - tak to chyba jest kiedy "wujek Torrent" pomaga "zakupić" grę icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzekałem się przy Hardline, że już nigdy nie będę grał w singla w strzelankach typowo sieciowych, a jednak nowy CoD miał coś takiego, co skłoniło mnie do zmęczenia singla z Black Ops 3... i było całkiem sympatycznie. Wolałbym co prawda standardowe 5 godzin, za to z mniejszą ilością "aren" - za dużo jest w singlu takich fragmentów, gdzie stoimy 5-10 minut za jedną osłoną i ostrzeliwujemy się z niekończącymi się falami wrogów. Szkoda też, że mało zróżnicowane są lokacje - poza okazjonalnym Zurychem i Etiopią, generalnie mamy pół gry Singapur, a drugie pół Egipt. Pierwsza z tych dwóch lokacji mnie wkurzała, bo za dużo tu ciemnych laboratoriów i zrzynki z Crysisa 2/3, a w Egipcie jest już dużo lepiej - więcej misji na otwartych przestrzeniach. Wkurza mnie też fabuła, ale nie przez jakieśtam skomplikowanie. Finalnie okazuje się dość prosta. Szkoda tylko, że za dużo tu telenoweli - tylu motywów zdrady dawno nie widziałem, a najzabawniejsze były takie kwiatki jak zdrada zdrady. Niemniej jest przyjemnie, siedem bym dał.

Za to multi to klasyczna CoDowa poezja. Narzekać będą głównie ci, którzy twierdzą, że Battlefield jest lepszy, bo ma pojazdy i duże mapy, a Call of Duty to przy tym zacofanie technologiczne. Tylko CoD ma polegać zasadniczo na czymś innym - tu chodzi o machanie myszką z małpią zręcznością. Mam niestety wrażenie, że względem poprzednich części nieco podbili życie w multi i trzeba więcej pocisków, żeby kogoś zabić - nie służy to zabawie w berka, jaką ma być CoD. Plus odsłony z plecakami trochę mnie ominęły, więc na początku naginąłem się nie mogąc przywyknąć, że tym razem strzelają też z powietrza :). Pozytywnie bardzo, boję się już, że Battlefront się zmarnuje (nie dotarł jeszcze do mnie klucz, zamówiłem jako prezent za kupienie monitora), bo piszecie, że po odpaleniu Black Opsa III nie chce się już wracać. No i w sumie na tyle dobrze mi się w BOIII gra...

Pytanie do tych, którzy kupili w okolicach premiery i mają Nuketown: gram w CoDa od chwili debiutu, mam to DLC zainstalowane, ale jakoś tak nie interesowałem się nim do tej pory. Podobno miała ta mapa osobną listę trybów, ale to skasowali. Ktoś wie co trzeba zrobić, żeby pograć sobie na tej mapie? Te podstawowe niby są fajne, ale jak już ją mam... :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie chociaż na chwilę singla na Realistycznym żebyś zobaczył jaką drogę przez mękę przebyłem biggrin_prosty.gif

Na Realistycznym uratowałem ministra i jego kumpla, i.... miałem dość, wolałbym tłuc kamienie w kamieniołomie jezyk1.gif

boję się już, że Battlefront się zmarnuje (nie dotarł jeszcze do mnie klucz, zamówiłem jako prezent za kupienie monitora), bo piszecie, że po odpaleniu Black Opsa III nie chce się już wracać.

nie narzekaj icon_smile.gif ja kupiłem SWB, to dopiero był pech - swoją drogą ciekawe jakie będziesz miał wrażenia z SWB po BO3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem BO3. Fabuła trzymała się w miarę rozsądnie kupy. Trochę rozciągnięta końcówka. Ale zakończenie powiedzmy, że tyłka nie urywa. W multi gram, i jestem zadowolony. System Specjalistów podoba się mi. Mapy też bardzo fajne. Jedna mi przypadłą szczególnie do gustu: ta wzorowana na WW2. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@le_Fey

Nie byłeś nigdy pierwszy?

He, he, he icon_smile.gif nie chciałem ludzi "kuć" w oczy fotką z 1 miejsca jezyk1.gif

Swoja drogą naprawdę fajny pomysł z tym kręgiem zwycięzców. W CoDach miałem kilka lat przerwy i dla mnie to "nowość", takie "uhonorowanie wysiłku" plus można się pochwalić "customizacją" swojej postaci - jak mówiłem- "małe a cieszy"icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po automatycznym kicku za trzecie TK z serwera tracę wszystkie punkty i osiągnięcia zdobyte podczas całego meczu?

Mogli by zwiększyć ten limit chociaż do 5. Przy takim tempie w jakim toczona jest rozgrywka naprawdę ciężko jest czasem ogarnąć kto jest kto, szczególnie że nie ma mundurów dla każdej ze stron tylko wszyscy są kolorowi :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po automatycznym kicku za trzecie TK z serwera tracę wszystkie punkty i osiągnięcia zdobyte podczas całego meczu?

tak właśnie jest, niedawno grałem w super teamie, "zamiataliśmy" mapę, pkt "wylewały" mi się z ekranu i na parę sekund przed końcem rundy wyskoczyłem z drzwi prosto na wroga, strzał i.... tk - kick z serwera i wszystkie pkt poszły do piachu, moi sąsiedzi wbloku myśleli pewnie, że nogę sobie złamałem tak kląłem "z bólu" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o NukeTown w BO3? Nie grałem w poprzednie CoD-y (oprócz WaW), dlatego nie wiem jak to wcześniej wyglądało. Tak czy inaczej mi się nie podoba. :/ Nic nie widać (za dużo kolorów...), w dodatku mam spadki fps (tylko na tej mapie) i jeszcze zazwyczaj umieram kilka sekund po spawnie. Kwestia przyzwyczajenia? I jeszcze mam pytanie czy warto inwestować w starsze CoD-y (te bez nanosutów :P )? Chciałbym sobie przypomnieć jak to kiedyś było. Jeśli tak to którą część brać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o NukeTown w BO3?.........Tak czy inaczej mi się nie podoba. confused_prosty.gif

No i ok bo ja jej nie mam jezyk1.gif ale pamiętam że (dawniej) była to chyba najmniejsza mapka w historii multi-fps-ów. Nawet te z CS-a wydają się przy niej ogromne - w sumie dzięki temu było na niej tyle "radochy" icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...