Jump to content

Recommended Posts

Guest lisu125

Ja postanowiłem że nie dokonam zakupu BO2, nie ciągnie mnie jakoś do niego, odpycha mnie od tej gry przeniesienie akcji w daleką przyszłość. Poza tym i tak muszę jeszcze nadrobić MW3, a kiedy przejdę kampanie będę grał ostro w multi. A co do gameplaya multiplayera, no cóż niezmienny od CoD 4. Z czego wcale się nie dziwie, ponieważ tak dobre multi można tylko ulepszać.

Edited by lisu125

@up

Zeby ono bylo jeszcze chociaz ulepszane, bo w moich oczach gameplay jest coraz gorszy. Ideałem był dla mnie cod4, w którym rozegrałem blisko 2000 godzin. Natomiast kazdy nastepny cod to kolejne udziwnienia rozgrywki, nieszczesne pomysly w stylu braku dedykow (mw2), czy akimbo i innych takich no i rzecz najgorsza czyli mapy, które stały sie jednopoziomowe, rajem dla kamperow itd itp . No ale to jest tylko moja opinia.

@theoldive

W BO2 właśnie część rzeczy ma ulec zmianie. Przede wszystkim mają być normalne dedyki (wszystko rankingowe), ma być sensowny matchmaking, wybór broni, dodatków do nich, perków, granatów i gadżetów kosztuje punkty (10 do rozdzielenia), będą scorestreaki, dzięki którym osoby skupiające się na pomocy drużynie i np na zdobywaniu kolejnych punktów w dominacji, również będą mogły otrzymać wsparcie, tryby gry nawet dla sześciu drużyn, a nie tylko dla dwóch, tryb ligowy (co to z tego będzie - się okaże) oraz lekko zmieniony interfejs. Tylu zmian w serii nie było już od dawna.

A co do kamperów to w CoDzie 4 nie było ich mniej. Wielopoziomowość na niektórych mapach tylko im ułatwiała sprawę, bo mieli większy przegląd pola.

No nie wiem w mw2 grałem jakos 3x mniej niz w cod4, a camperow naliczylem wiecej. Moze jednak to tylko moje bledne wrazenie. BO2 nie kupie na pewno, mam naprawde dosc tego cyklu :) No chyba ze wroci do realiów II wojny lub czegokolwiek co bylo wczesniej od czasow terazniejszych.

heh trochę zawaliłem z seria MW,najpierw przeszedłem pierwsza cześć,a później trzecia :P

Czy tylko mi się wydaje ze misja w MW3 z twierdza jest jakby na sile upodobniana do misji z Macmillanem(nie pamiętam jak się nazywał)w MW1?:/

@Maniutek7: "Zawaliłeś", czyli w dwójkę nie grałeś? Misja z twierdzą (jeśli dobrze rozumiem wtedy, gdy jest nas jedynie dwójka: Yuri i Price?) bardziej przypomina mi Cliffhanger'a z MW2. Czarnobyl był znacznie lepszy i bardziej "stealth", polegał na przemknięciu obok kogoś, lub unieszkodliwieniu tak, by nikt inny tego nie zauważył, a pierwszą część tej misji można było ukończyć oddając tylko jeden strzał. W twierdzy i tak była rozróba z tego, co pamiętam.

No chyba ze wroci do realiów II wojny lub czegokolwiek co bylo wczesniej od czasow terazniejszych.

Czy BO2 nie będzie miało przypadkiem misji retrospekcyjnych? Słyszałem coś o okolicach roku 1980, ale pewien nie jestem, no i wiem, że to zapewne wystarczająco nie będzie. :P

Na razie sprawa wygląda tak: Multi i single wiem, iż będą dobre, ale najbardziej ucieszyła mnie wieść o bardziej otwartym terenie dla trybu z zombie. Jeśli będzie to wyglądać podobnie do mapy Carnival z MW2 z modem zombiakowym, będę wniebowzięty. Choć oczywiście nie spodziewam się tak dużej przestrzeni, na tej mapie była to wręcz przesada.

Mimo, że jestem fanem battlefielda, a z codem pożegnałem się po 6 częsci to jednak wolałbym żeby to IW zrobiło takie misje bo ich single jest o klase lepszy niz w produkcie EA.

Jestem zgodny w 50% do Twojej wypowiedzi. O ile single w BF 3 to kilo mułu i hektolitry nudy, przyprawionej brakiem destrukcji otoczenia, brakiem fajniejszych akcji (o tym później) i jakimś specyficznym humorem a AI albo jest wybitnie głupie albo przesadnie dokokszone, tak Bad Company 2 dla mnie jest OK.

Przeciwnicy w BC 2 potrafią dokopać, używają zabawek pokroju granatników, czekają na ciebie. Destrukcja otoczenia. Specyficzny humor, jak np. Haggard przedrzeźnia się ze Sweetwater'em lub ich teksty. Akcje? Pościg w pierwszej misji. Jeden z quadów miał całkiem niezłą kraksę, ragdoll naśladuje realistykę, udźwiękowienie, jak np. postrzał w głowę. No po prostu, jest to cholernie dobry dla mnie single. Humorystyczny, odprężający, cieszący oko i duszę swoim kodem. CoD są niestety za sztywne dla mnie. Grałem w MW, WaW, MW2 i z tych kampanii jedynie czwórka w miarę przypadła mi do gustu. BF 3, MW2 i MW3 to po prostu epickość, która wylewa się z ekranu. Ale jakość epickości jest przeterminowana o trzy lata conajmniej.

Podobała mi się pierwsza część Black Ops'a (moim zdaniem BO jest lepszy od MW3), więc czekam na drugą. Jestem ciekaw co wyjdzie z tych zapowiedzi i przeniesieniu gry w przyszłość.

Jak zawszę będę grał długo w multi, podoba mi się ta szybka rozgrywka, killstreak'i i inne bajery, a silnik graficzny nie przeszkadza mi aż tak bardzo. W sumie to nie wyobrażam sobie Call of Duty z destrukcją otoczenia taką jak w Battlefield 3.

Jak zawszę będę grał długo w multi, podoba mi się ta szybka rozgrywka, killstreak'i i inne bajery, a silnik graficzny nie przeszkadza mi aż tak bardzo. W sumie to nie wyobrażam sobie Call of Duty z destrukcją otoczenia taką jak w Battlefield 3.

Jeśli chodzi o silnik graficzny to ulegnie on nieznacznej poprawie. Elementy niby drobne ale zauważalne.

Nowe rzeczy to:

• Reveal mapping (improved texture blending) -usprawnione łączenie tekstur
  • Improved lighting effects - poprawione efekty świetlne
  • HDR lighting - rendering z użyciem szerokiego zakresu barw tonalnych
  • Bounce lighting -oświetlenie rozproszone
  • Self-shadowing -obiekty będą mogły dawać cień na inne przedmioty (nie do końca wiem jak to ma działać)
  • Intersecting shadows - Przecinające się cienie
  • DirectX 11 for PC version - obsługa DX11 dla pecetów
  • "Zombies" moved to the multiplayer portion of the engine. -tryb zombie pojawi się w rozgrywce multi

Guest lisu125

Czy dużo osób gra jeszcze w CoD-a 4 w multi?

Edited by lisu125

Wystarczy chociażby zerknąć sobie na główną stronę Xfire gdzie jest ranking najbardziej granych produkcji i bodajże jak wczoraj czy przedwczoraj sprawdzałem to Call of Duty 4 było na drugim miejscu zaraz po League of Legends :D

Ja co do Black Opsa II mam jedną nadzieję - że nie skopią optymalizacji i kodu sieciowego (niekiedy w BO nie da się dołączyć do serwera - można czekać z 5 minut, a i tak będzie wyświetlać "ŁĄCZENIE")

@UP

Tak, w srodku bedzie sterowany radiem dron, a do tego bonusy w postaci DLC. Wielkiej reweacji nie ma prawde mowiac, na szczescie pudelko zbiorcze takze wyglada bardzo fajnie.

Widać, że cała kasa poszła w drona... Bo oprócz niego (i pudełka z grą) dostajemy praktycznie same cyfrowe, niematerialne bonusy. Black Ops 2 w Prestige Edition prezentuje się więc dla mnie dość ubogo...

Edited by KB1

No i mamy minimalne wymagania BO2:

Operating System: Windows Vista SP2 or Windows 7

CPU: Intel Core2 Duo E8200 2.66 GHz or AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz

Memory: 2GB for 32-bit OS or 4GB for 64-bit OS

Video Card: Nvidia GeForce 8800GT 512 MB or ATI Radeon HD 3870 512 MB

Deweloper powiedział, że Windows XP nie będzie obsługiwany, a po premierze W8 podana specyfikacja minimalna również spełni wymagania nowego systemu Windows. Można jednakże się spodziewać, że na trochę słabszych PCtach gra również będzie działać: ?It was tested extensively on a variety of hardware and we are very confident in the performance even at the minimum specs?. I może nie powtórzy się to samo co się działo po premierze pierwszej części BO.

To, że Windows XP odchodzi powoli do lamusa to chyba nikogo nie dziwi. Coraz mniej osób z niego korzysta, więc i zajmowanie się nim nie ma sensu. Szczególnie, że Microsoft niedługo przestanie wypuszczać jakiekolwiek aktualizacje dla WinXP

Zaskoczyła mnie dość wysoka ilość RAM, którą będę musiał posiadać - 64bit OS. Poza tym, wymagania są rozsądne, rzekłbym nawet - niskie. Wydaje mi się, że na minimalnie lepszym sprzęcie Black Ops odpali w wysokiej rozdzielczości i na co najmniej średnich detalach. Radeon HD 3870? Nic mocnego.

Nasuwa mi się pytanie: teraz należy chwalić panów odpowiedzialnych za ten tytuł, ponieważ druga część pod względem technologicznym nie odbiega daleko od poprzedniczki, czy może ich zlinczować?

Możecie mnie skrytykować ale dla mnie cod zatrzymał się po Call of duty 4 Modern Warfare. Grałem w każdą odsłonę tej serii i niby wciaż dodają jakieś tam bajery, systemy lvlowania niby to jest fajne. Single są nawet dobre, aczkolwiek jeśli chodzi o multiplayer to cod 4 wg mnie jest najlepszym fps w jakiego grałem. Spędziłem prawie 2 lata w rozgrywkach elektronicznych, i dostrzegłem że scena cod4 była wyśmienita - masa turniejii, wiele fragmovie, wywiady, streamy ta gra żyła i była jedną z najlepszych gier esportowych. Niestety teraz jest inaczej, gra zdecydowanie jest słabsza i podniszczona poprzez inne części call'a.

scena cod4 była wyśmienita - masa turniejii, wiele fragmovie, wywiady, streamy ta gra żyła i była jedną z najlepszych gier esportowych. Niestety teraz jest inaczej, gra zdecydowanie jest słabsza i podniszczona poprzez inne części call'a.

Cod4 dalej jest świetną grą i nie jest niszczona przez inne części serii COD. To tak jakby mówić, że nowy opel astra zniszczył poprzednie modele. Gra żyje własnym życiem i ma wokół siebie jakąś społeczność. Nikt nikomu nie każe grać w najnowsze części. POdoba się COD 4? Graj w CoDa 4.

Wiem ale tworząć nowe części gracze przerzucają się tam gdzie są nowe bajery. Może i jest świetną ale nie tak liczną jak choćby 2 lata temu.

Gry nieobsługujące Windowsa XP wychodzą coraz częściej. Najpierw Just Cause 2, potem FIFA 13, teraz Black Ops II... Trochę szkoda, ale trzeba też pamiętać, że dzięki temu produkcje mogą posiadać lepszą oprawę graficzną i być bardziej nowoczesne. Jeśli ten zabieg ma prowadzić do nextgenowości serii CoD (która przecież dawno temu przestała zachwycać grafiką) - jestem za.

Edited by KB1

Jeśli ten zabieg ma prowadzić do nextgenowości serii CoD (która przecież dawno temu przestała zachwycać grafiką) - jestem za.

Zabieg ten prowadzi do włączenia obsługi DX 11, którego nie da się odpalić na innej wersji niż vista bądź win 7. Z next genem ma to niewiele wspólnego ponieważ tak naprawdę zmiane ulegną efekty świetlne oraz łączenia tekstur.

Więcej info o tym po polsku :

Edited by Bethezer

Dla mnie Call of Duty skończyło się na części World at War. Myślałem, że pierwszy Modern Warfare to jakaś chwilowa niemoc twórców, a tu potem kolejne Modern Warfary. Dla mnie żadna gra dziejąca się w czasach współczesnych nie ma klimatu, po prostu jest to kolejna zwykła strzelanka. Call of Duty World at War przeszedłem jakieś 8 razy i mimo to mi się nie nudziło - niepowtarzalny klimat, atmosfera, a na przykład współczesna strzelanka po 1 przejściu się nudzi... co ja mówię, już w połowie rozgrywki się nudzi. Szkoda, że nie tworzą już tak wielu gier jak dawniej z okresu II Wojny Światowej.

@Marcin93123 Nie mogę się z tobą w pełni zgodzić. Jako fan Toma Clancy`ego, uważam że fabuła pierwszego MW bije na głowę ostatnie gry UbiSoftu chwalące się "patronem" mistrza sensacji. W dodatku klimat, choć rzeczywiście nawiązuje do filmów rodem z Hollywood, w paru miejscach świetnie naśladuje najlepsze momenty z fpsów taktycznych, takich jak np. seria Rainbow Six. World at War to także świetna gra ale klimatem przegrywa na całej linii z Brothers in Arms Hell`s Highway, który ma IMO najlepszą fabułę osadzoną w realiach IIWŚ.