Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Slateer

Call of Duty (seria)

Polecane posty

4. Call of Duty: Modern Warfare 3 - generalnie nie jest źle. Wykonanie też nie najgorsze. Ale te scenariuszowe rozwiązania, które wydają się tak niesamowicie naciągnę, trochę zaniżają ocenę.
Nie wiem w takim razie co sądzisz o fabule drugiej części, która była IMO na silę nawiązaniem wątków dla potrzeb trylogii a ilość nieścisłości już była kiedyś wspominana :D Już nawet nie chodziło o

falę uderzeniową w kosmosie albo ogromną inwazję powietrznodesantową właściwie z dnia na dzień

, ale np. całą akcję na lotnisku i fakt, że

ginie tam nie tylko Allen, ale współpracownicy Makarova

... ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam dwie sprawy, pierwsza to taka że dopiero przedwczoraj dowiedziałem się że jest lista serwerów (dedyki) w MW 3, a druga czy opłaca się kupić MW 1 i WaW jak ma się MW 3 i CoD 2? Od razu mówię że w MW 2 grałem u kumpla bo dostał na gwiazdkę i według mnie ta część jest najsłabszą odsłoną CoD-ów.

Ta, wejdziesz na jakiegoś dedyka co za jednego killa wbije ci się lvl lub baaardzo duża ilość expa i nagle zobaczysz ze z połowy 2 prestiżu masz 3, to jak ktoś będzie "ogarniał" ranking lobby, to będziesz miał pewnie kilka ciekawych uwag dotyczącej twojej osoby :tongue:

Sam nic tam nawet nie próboję w dedykach szperać, choć z drugiej strony same MW 3 odrobinę mi się znudziło. BO tak jechane przez wielu(i trochę przeze mnie) 1 raz znudziło mi się gdzieś na 9 prestiżu. W MW 3 za to mam połowę pierwszego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwery wygladaja tak; http://www.gametracker.com/search/codww/? aczkolwiek nie powiem ci na jakich wersjach, a pamietam ze jak gralem w waw to byl taki moment ze wszystkie patche zajmowaly lacznie z 5gb. Jednak byly to takie prawdziwe staro szkolne aktualizacje - nowe mapy do multi, zombie, wiele poprawek. Wszystko to za darmo.

IMO Waw jest lepszy i w multi i w singlu od mw2 , na dodatek posiada bardzo fajny tryb zombie. Wiec jezeli tylko graja ludzie na serwach, a tego nie mam jak sprawdzic to kupuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mishiu <- informacje wywiadowcze mogłeś przeczytać tylko w BO. Infinity Ward nie udostępnia czegoś takiego w swoich grach, czyli zbierasz je tylko dla achievmenta. W sumie mogliby dodać coś takiego jak w CoDzie 4, że za zebraną określoną ilość inteli odblokowywałeś cheaty do gry, ale nie coś w stylu nieśmiertelności, tylko takie zmieniające trochę grę. Na przykład - gra czarnobiała, stylizowana na stare filmy, wrogowie którzy po zgonie zamieniają się w stertę opon :D, granaty bardzo odłamkowe, które po jednym wybuchu rozdzielały się na jeszcze parę granatów. To były całkiem fajne "udziwnienia" :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zychus - Wielu ludzi narzeka na mapy w MW3, mówiąc że są jednopoziomowe i wyglądają jak kilka korytarzy połączonych ze sobą.

Ale tak nie jest... Nie rozumiem tego narzekania. Kilka map na pewno nie jest jednopoziomowa. Co prawda taki Carbon czy Hardhat tak, ale ta pierwsza po środku ma taki większy placyk.

Co prawda brakuje takich map jak Creek, Crossfire z MW czy Wasteland, Derail z MW2, ale ze dwie mapy są takie dość duże, choć mniejsze niż w poprzednich MW.

Tylko na niektórych trzeba zapierniczać jak dzika świnia, bo jak przycupniesz na 2 sekundy, to zaraz może wylecieć na Ciebie przeciwnik zza pleców, albo z boku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,mapy? Mimo, iż ich "poziomowość" nie zmieniła się zbytnio względem poprzednich części, są one zwyczajnie gorsze. Nudne, nijakie, stworzone bez polotu. Trudno się dziwić, skoro ze studia odeszła większość osób odpowiedzialnych za poprzednie MW-y.

Mam też przemyślenia inne: nie podoba mi się tryb Team Defender. Myślałem sobie: "Jest flaga, to wokół niej będzie kręcić się rozgrywka". Ta,jasne. Panuje taki bajzel, że albo raz za razem otrzymujesz strzały w plecy, albo zaliczasz multi-kille, bo wraża drużyna chce być jak najbliżej flagi.

Przemyślenie numer dwa: bardzo podoba mi się ten rewolwer, MP-coś. Bardzo precyzyjny, bardzo szybko strzela-miód. Kilka razy osiągnąłem nim szczyt scoreboardu. Nie polecam w akimbo, jednak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Call of Duty - Black Ops i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony.

Przed grą przeczytałem kilka negatywnych opinii, a okazały się mylące gdyż sądziłem, że gra będzie słaba (gorsza od Modern Warfare), a okazała się lepsza od Modern Warfare 2 i Modern Warfare 3 (w inne nie grałem).

Jako największą zaletę mogę uznać sposób skonstruowania fabuły czyli na zasadzie wspomnień. Zawsze coś takiego lubiłem. Zresztą bardziej mi odpowiada taki klimat wojenny (dawniejszy) niż ten w Modern Warfare.

Poza tym gra była zaskakująca gdyż nie spodziewałem się tego, że Reznow

naprawdę zginął w Workucie i nie było go później z Masonem

.

I jeszcze jest taka duża zaleta tej gry, a mianowicie możliwość odczytu zebranych informacji wywiadowczych.

Wiadomo, że jeśli można tylko zbierać, a nie odczytywać/oglądać to coś takiego jest idiotyzmem.

W Call of Duty - Black Ops fajnie, że to zmienili, ale niektóre taśmy za mocno ukryli i musiałem skorzystać z filmiku gdzie pokazano lokalizacje tych informacji wywiadowczych (chociaż stanowczą większość sam znalazłem).

Jeśli chodzi o wady gry to prawdę mówiąc zakończenie mnie trochę zawiodło gdyż mogli postarać się czymś bardziej zaskoczyć gracza. Wyszło tak dosyć zwyczajnie. Modern Warfare ( II i III) miały znacznie lepsze zakończenia.

Ogólnie ocenił bym tą grę 8.5.

To co było po napisach końcowych lepiej nie komentować. Nie wiem dlaczego wpadli na tak bzdurny pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mapy no szczerze mówiąc nie wydają mi się najlepsze... moje ulubione to: Hardhat, Lockdown, Dome te są nawet fajne ale każdego dnia, która inna z tych jest moją ulubioną, zależy od nastroju

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mishiu-

Reznow jest dla Treyarchu Pricem. Naprawdę sądzisz, że zginął? Bo ja nie. I zobaczymy go w kolejnych odsłonach, bo jest stanowczo zbyt wyrazistą postacią, by ot tak się jej pozbyć, w durnym manewrze scenariuszowym.

Właściwie, to ten cały manewr aż taki durny może nie być. Może to zamierzona sztuczka Reznowa, by do maszyny wykonującej jego plan,czyli Masona,dolać paliwo-zemstę.

BTW. Treyarch wpadło na świetny pomysł, i dziwię się, że nie wykorzystano go w MW3. Mówię tu o śmiałym otwieraniu paszczy przez głównego bohatera. Naprawdę, taki Mason był dużo wyrazistszą postacią niż jakikolwiek pierwszoosobowy protagonista w serii, za wyjątkiem Soapa i Price'a. Ja to chcę w kolejnej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

1. z uwagi na to, że

kennedy jest postacią prawdziwą, ale z nie do końca wyjaśnioną przyczyną zgonu,

twórcy mogli sobie pozwolić na

podpuszczenie graczy, żeby ci myśleli coś takiego

. nadal jest to wątpliwe.

2. jeśli mówisz o black ops, to najprawdopodbniej

zwykła rosjanka dyktująca 'liczby'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spike217 początkowo sądziłem, że to jednak nie Mason, ale końcówka gry to jakby przeszłość czyli

tamta kobieta mogła sterować Masonem (wiadomo, że miał pranie mózgu) w 1963 żeby zabił prezydenta. Ostatnia misja działa się w 1968 roku więc dawno po zabiciu prezydenta. Mason tego nie pamiętał (właśnie z powodu prania mózgu) dlatego sądził, że prezydent żyje, a Dragowicz co prawda nie wprost, ale powiedział, że Mason go zabił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Treyarch dał trzy mocne poszlaki wskazujące na to, że

Mason zabił Kennedy'ego

(ofc w uniwersum gry :D)... 1)

ostatnie słowa Dragovicza

, 2) końcowy filmik pokazujący

Masona w tłumie, który witał prezydenta

oraz 3) materiały promocyjne przed oficjalnym zapowiedzeniem Black Ops. Przypomnijcie sobie co było na tych obrazkach i czego nie wykorzystano do końca ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO tak prawdopodobne, że istnieje szansa kontynuowanie marketingu Acti polegającego na wzbudzeniu sensacji i np. w drugiej części Black Ops jeden level przedstawi

zabicie Kennedy'ego przez Masona

;) Naturalnie jeśli sama gra powstanie, ale co do tego mam mało wątpliwości ;] A taka scena w Ameryce wywołała by nie tylko burzę, ale cholerny huragan Katrina...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MW 3 prawie miesiąc, a mimo że pod względami technicznymi jest lepszą grą od BO, to nie daje mi spokoju to że narazie nie pojawiał mi się żaden update naprawiający jeden błąd. Mianowicie bugowanie się pak.

Czasami nie mam miejsca dobrego, żeby mieć pewność żeby rzucić swoją pakę więc zostawiam to na póżniej. Potem po 3 killach wpada mi druga paka. Niestety kiedy rzucam znacznik, okazuje się że jedna paka wyparowała... Do BO była masa "apdejtów" głównie niestety nic nie wnoszących. W MW 3 nie ma tylu problemów, ale naprawa tego błędu powinna być spełniona.

Swoją drogą w Modern Warfare 3, dobre rzeczy w paczkach są jak ławice ryb. Raz na jednej mapie trafi się Strzelec Ospreya, Pave Love czy Dron szturmowy, a czasami dostaję only I.S.U lub działko strażnicze. Choć z drugiej strony na ISU dużo narzekałem na początku, ale np. grając ZiZ-a czy Sztab to takie ISU jest naprawdę świetną rzeczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat Black Ops'a powrócił...

Ostatnio mnie nawet korciło, żeby sobie przejść jeszcze raz kampanię, ale płynność gry wybiła mi ten pomysł z głowy. Zainteresowałem się natomiast inną rzeczą... Głos Masona wydawał mi się coś przypominać, na co wcześniej nie zwróciłem uwagi, bo... nie obejrzałem wystarczająco dużo filmów z Sam'em Worthington'em...(radzę zwrócić uwagę na "Obsadę")

A aktor ten ostatnio stał się jednym z moich ulubionych. Gdyby Treyarch postanowił tak dobrze zająć się resztą oprawy audio, jak zadbał o głosy aktorów, wyszłoby na pewno coś lepszego...

MW3 już przestałem w ogóle dotykać, Black Ops wciąż tylko zombiee. Zacząłem mieć negatywne odczucia względem teraźniejszego IW i wątpie w to, że będę chciał kupić ich nową grę... Black Ops 2 natomiast znajdzie się na mojej półce o ile w nim znajdzie się tryb Zombie... A do tego czasu zajmę się konkurencją... Niestety mimo mojego maniakalnego oddania serii Call of Duty, nie mogę grać przez cały czas tylko w Alter IWNeta, gdzie nie ma już mojego servera :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmierci rosjan, czy nie wywołanej przez gracza śmierci losowej angielskiej rodziny, a morderstwo kogoś, kto przez 50% nabywców coda uznawany jest za bohatera narodowego

...

Nie widzę różnicy a patrząc na dotychczasowe zagrywki marketingowe nie wykluczam podobnego ruchu wykonanego przez Treyarch :D Byłby skandal, afera, byłoby głośno o grze? Jeszcze jak a dotychczasowe przypadki jakie znam pokazują mi, że rzadko kiedy jakaś afera zmniejsza wyniki ze sprzedaży. Wręcz przeciwnie. Zresztą nie mówię tylko o rynku amerykańskim, ale ogólnoświatowym ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...