Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kurczakt

Czy Radeon 5750 poradzi sobie z wydajnością w trybie DirectX 11 ?

Recommended Posts

Będę wymieniał kartę graficzną na Radeona 5750 i chce wiedzieć czy poradzi sobie z wydajnością w trybie DirectX 11 ? A procesor chce kupić taki: Core 2 Duo E7600 i nie wiem czy wejdzie on na moją płytę która jest podana w sygnaturce.

Płyta da sobie radę, ale 7600 się nie opłaca, 7400 jest tańszy, a różni się tylko zegarem. A co do 5750, to jest to karta z wydajnością zbliżoną do Radeona 4850. DX11 będzie działał, ale w najnowszych grach może mieć już problemy w mocnych detalach, jeśli grasz w dużych rozdzielczościach. Do tego zasilacz masz taki sobie, musisz się liczyć z tym, że może zajść konieczność wymiany. No i najważniejsze - Vista nie ma DX11.

Maksymalną rozdzielczość monitora mam 1280x1024 więc nie będę grał w dużych rozdzielczościach. Jak to Vista nie ma DX 11 - przecież niedawno ukazało się uaktualnienie do tego systemu, które dodało obsługę DX 11 i ja je pobrałem i zainstalowałem. A przynajmniej tak pisali w serwisie Gry - Online. Zajrzyjcie sobie w te wieści ze świata w serwisie Gry - Online, tam jest informacja o udostępnieniu DX 11 dla Visty: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=48870

Szczerze mówiąc, to pierwsze słyszę o tej aktualizacji. No ok, GOL jest dość wiarygodnym źródłem, więc ie będę się kłócił.

A 5750 spokojnie wystarczy do tej rozdzielczości, ale może warto wstrzymać się z tym zakupem do nowego roku? Póki co dostępność jest słaba, więc i ceny dość wysokie.

Guest michi93

viśta ma obsługiwać 11 (po zainstalowaniu odpowiedniego "patcha" co do dostępności to Gofer z tego co zrobiłem małe rozeznanie to z 5750 i 5770 jest lepiej z dostępnością niż 5850/70(i gdzie tu sens i logika)

Okazało sie że po podłączeniu nowej karty czyli radka 5750 mój zasilacz podany w sygnaturce nie chce ruszyć. W związku z tym musze kupić nowy zasilacz. Prosiłbym o propozycje - jaki byłby najlepszy w tej sytuacji ? Chciałbym żeby nowy zasilacz miał 500 watt.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...