Skocz do zawartości
Turambar

Sporty zimowe

Polecane posty

He, he. I bardzo dobrze, że Freund wygrał. Nie żebym miał coś przeciwko Prevcowi, ale podczas weekendu w Planicy sędziowanie przypominało mi to z IO (letnich) w Seulu. Jak dla mnie jedyną sprawiedliwą notą dla zawodnika gospodarzy była właśnie ta dla Tepesa, bo ten skok zasługiwał na 5x20, wszystkie inne oceny były, IMO, zawyżane (albo zaniżano innym).

http://www.skijumping.pl/wiadomosci/19575/Qatar-Airways-zainwestuje-w-skoki-narciarskie/ - o.O

Szejkowie nie dadzą spokoju nawet skokom narciarskim! Szok i niedowierzanie! W sumie wcale się nie dziwię Prevcowi, ale żeby Harro Olli...

Oczywiście robię sobie jaja, więc zanim ktoś mnie zmiesza z błotem w następnym poście, niech spojrzy w kalendarz...

No dobra, konkurs inauguracyjny pt. "Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani" zaliczony. Oczywiście nie są i znowu poczekamy tak z 2-3 tygodnie na porządne skoki. Ziobro prezentował przyzwoity poziom, ale to nadal przyzwoity, a go stać na wyższy. Już nie wspomnę o innych Polakach, którzy też wcale się za dobrze nie zaprezentowali. Trzeba przeczekać te pierwsze konkursy, podczas których zawodnicy będą dopiero się przyzwyczajać do skakania zimą. Ale kto wie, może już jutro się zepną i pokażą na co ich stać?

Polska kadra ma to do siebie, że wolno się rozkręca i skacze dobrze dopiero w okolicach Engelbergu. Szczyt formy jak zwykle przyjdzie pod koniec sezonu, a na w miarę satysfakcjonujące skoki całego teamu pewnie jeszcze poczekamy. Po drużynówce ewidentnie widać, że trzeba wielu skoków na śniegu i "oskakania się" do zbudowania dobrej formy. Z ocenami dyspozycji poczekałbym więc o kilka konkursów, które potraktuję jako przełamanie na początku sezonu.

Jeśli chodzi o resztę w kontekście dzisiejszego konkursu indywidualnego (o ile dojdzie on do skutku, przewidziany jest wiatr o prędkości 3-4 m/s) zakładam, że większych zmian w czołówce nie uświadczymy. Prevc powinien walczyć o zwycięstwo z Freundem, do walki być może włączy się kilku zawodników z top10 z poprzedniego sezonu. Peter ma sporo do udowodnienia Severinowi po wydarzeniach z Planicy w marcu tego roku. Jestem też ciekawy występu jego brata Domena, który bardzo dobrze rokuje i może stać się czarnym koniem. Nasi? Mam nadzieję, że się pomylę, ale w obecnej formie (jak mówiłem, na lepszą pewnie przyjdzie nam trochę poczekać, więc cierpliwość jest wskazana) max druga dziesiątka. Tak wynika z tego co widzieliśmy wczoraj, ale skoki nieraz nauczyły mnie, że prognozy można rozbić o kant rzyci, więc obym się zaskoczył i zobaczył dobry występ biało-czerwonych. Przekonamy się już za kilka godzin. smile_prosty.gif

Edytowano przez Patricio1995

Szkoda, że Słowenia nie wygrała wczorajszych zawodów. Domen Prevc pokazał, że może sporo namieszać w tym sezonie.

Szóste miejsce nie jest złym wynikiem, ale trzeba pamiętać o dyskwalifikacji Norwegów. Mam nadzieję, że na Turniej Czterech Skoczni Stoch będzie w dobrej formie i powalczy o podium. O formę Kamila nie ma co się martwić.

Dziś konkurs indywidualny i mam nadzieję, że polscy skoczkowie zaprezentują się z dobrej strony.

Edytowano przez grz

Szkoda, że Kamil Stoch dzisiaj popsuł drugi skok. Konkurencja była ostra, warunki niesprzyjające... Ale po pierwszej serii myślałem, że da radę doskoczyć do podium.

Znowu to samo. Silny wiatr i zawody w Kusamo odwołane. I tak co roku. To przestaje być zabawne. Wychodzi na to, ze ta miejscowość nie nadaje się na rozpoczynanie sezonu. A FIS z uporem maniaka każe ludziom wystawać na tej skoczni i czekać na zmniejszenie siły wiatru, które nie następuje.

Szkoda też pani Justyny Kowalczyk. Ale jeśli rzeczywiście jest chora, to powinna odpuścić wczorajsze zawody. Bo przecież może się całkowicie wykończyć i zmienić małą chorobę w coś naprawdę poważnego. A tego bym nie chciał.

Jak nastroje przed Turniejem Czterech Skoczni? U mnie tak kiepsko. Wierzę, że Stoch jest w stanie się przebudzić i znowu skakać dobrze, ale patrząc na resztę to już nie mam takiej pewności. Jemu zdarzały się przebłyski, ale u nich nie ma nawet pewności czy chociaż punkty zdobędą w konkursach. Zamiast Żyły mógłby skakać Stękała, już wolę oglądać słabsze skoki zawodnika, który może się rozwinąć niż skoki Żyły, który psuje co drugą próbę. No ale może to wina tych kombinezonów i teraz już będzie dobrze.

Na kogo obstawiacie? Mam nadzieję, że hegemonia Austriaków w tym turnieju zostanie przerwana, ale też Hayboeck zaczął znowu dobrze skakać, więc kto wie. Prevc (starszy) jest silny i wyprzedza konkurentów, ale już ile razy było tak, że TCS nie wygrywali Ci najlepsi, tylko Ci, którzy akurat trafili z formą na turniej? Młodszy Prevc nie wiem czy wytrzyma, bo to jednak bardzo dużo skakania, a ma tylko 16 lat. Freund może się wkurzyć za słabe wyniki w Engelbergu i może odlecieć, ale też boję się, że sędziowie znowu będą mu za byle co dawać wysokie noty. Po cichu liczę na Forfanga, który chyba ze wszystkich Norwegów jest w najstabilniejszej formie, a jak wiadomo stabilna forma jest kluczem do sukcesu w tym turnieju. Nie wiadomo też co szykuje Schlierenzauer, który odpuścił sobie kilka konkursów. Wiemy, że jak on się przebudzi to może nie mieć sobie równych i pytanie tylko brzmi czy już się przebudził. Szykuje się ciekawy turniej.

Chciałbym się mylić, ale nie wierzę, żeby Polacy dobrze zaprezentowali się podczas tego turnieju.

Stoch może oddać kilka dobrych skoków, ale może też zepsuć swoje skoki.

Pozostali zawodnicy naszej kadry są w słabej formie i awans do 30 będzie dla nich sukcesem.

Faworytami do wygranej TCS są Freund i Peter Prevc. Czarnym koniem TCS może być młodszy brat Prevca.

Mam nadzieję, że Kasai sporo namiesza i będzie minimum na trzecim miejscu.

Zawodnicy z Norwegii są mocni i może ktoś z tego kraju wygra TCS

Edytowano przez grz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.