Skocz do zawartości
Turambar

Sporty zimowe

Polecane posty

Dzisiaj w Rybińsku w spricie kobiet na dystansie 1,3 km Justyna Kowalczyk była trzecia :wink: , dobry bieg, chociaż w ćwierćfinałowym i półfinałowym biegu była też 2 i 3 czyli znów równy, mocny bieg :icon_mrgreen: , mogło być lepiej ale przecież nie każde zawody Justyna musi wygrywać, po prostu niech trzyma formę do Vancouver a w Rybińsku nie było tych głównych rywalek Kowalczyk, czyli Majdić, Sarinnen, Olofsonn i jeszcze parę innych, przez co Justyna powiększyła przewagę nad Majdić w generalce PŚ a w klasyfikacji sprintu wskoczyła na 2 miejsce :smile:

Co do biegów sprinterskich to aż 4 Polki wystartowały w zawodach w Anterselvie (Antholz), bardzo dobre do bezbłędne strzelanie Agnieszki Cyl i jeszcze lepsze bo 12 miejsce na finiszu :icon_mrgreen: , Magdalena Gwizdoń była na 32 z 2 pudłami, Karolina Nowakowska miała aż 3 błędy przy strzelaniu i 37 miejsce a Krystyna Pałka chyba 2 albo 3 błędy i 54 miejsce na mecie.

Najbardziej mi się podobało gdy Agnieszka Cyl trafiła 10/10 no i tylko gdyby miała szybszy bieg to byłaby nawet 6 lub 7 ale i tak widać że na olimpiadzie na pewno da z siebie wszystko a reszta polek też dobry bieg no ale ze strzelaniem to powinna być mała poprawa ale do Vancouver jeszcze 20 dni , więc będzie dobrze i już tam się okaże co nasze panie potrafią i panowie też :thumbsup:

A propo panów to wczoraj też w Anterselvie było dużo biegania bo w biegu indywidualnym wystartowało aż 98 zawodników (strasznie dużo, ufff :wacko:) i w tym tłumie było 4 naszych:

- Tomasz Sikora 7/10

- Łukasz Szczurek 9/10

- Adam Kwak 4/10

- Mirosław Kobus 2/10

Więc wszyscy pudłowali i z naszej reprezentacji ale także i ci lepsi bo Christoph Summan też miał 3 pudła jak Sikora i był nieco przed nim bo na 13 miejscu. Większość zawodników pudłowała bo pogoda zrobiła małego psikusa i warunki przy 3 i 4 strzelaniu były trudne. No i było podobnie jak przy paniach - dobry bieg a strzelanie już gorzej ale i tak dobry występ naszych: Sikora był 14 , Szczurek 28 a gorzej Kwak bo na 92 miejscu a Kobus 94. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Sikora w sprincie w Anterselvie zajął dobre 11 miejsce, dobre bo tylko przez to że dziś miał słabszy bieg od tych najlepszych ale ja się nie będę czepiał bo widać było na mecie że ten bieg mocno wymęczył Sikorę a strzelał wręcz jak natchniony bo 10/10 to dobra oznaka tego, że będzie miał formę by w Vancouver zdobyć medal (mam taką nadzieję :blush: ). Reszta naszych reprezentantów nie miała zbyt dobrych wyników, więc do jutrzejszego biegania prócz Sikory może jeszcze pobiegnie Szczurek, nie jestem pewien. I tak się cieszę że z tego występu :icon_mrgreen: i jutro będzie trudny bieg i 4 strzelania więc mocno trzymam :ok: by Sikora był na b.dobrym miejscu.

A i oczywiście też b.dobry a nawet rewelacyjny występ miała Justyna Kowalczyk bo wygrała bieg łączony 2x 7,5km w Rybińsku i to jeszcze w dzień swych urodzin, brawo :brawa: i najserdeczniejsze życzenia :tort: dla Justyny Kowalczyk. Wystartowała normalnie jak rakieta i dość szybko zrobiła przewagę nad resztą zawodniczek i biegała tak jakby ta trasa nie sprawiała trudności,(oczywiście taki bieg to na pewno dość spory wysiłek) widać że jest w znakomitej formie przed igrzyskami. Startując w tym biegu i w poprzednim Kowalczyk powiększyła przewagę nad rywalkami i ma 1415 pkt w generalce PŚ a w klasyfikacji sprintu jest nr.1 (chyba, jakoś z radości wyleciało mi z głowy :laugh:)

Jeszcze raz gratulacje za dobry występ i Sikory i Kowalczyk, czekam na olimpiadę :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Sikora w sprincie w Anterselvie zajął dobre 11 miejsce, dobre bo tylko przez to że dziś miał słabszy bieg od tych najlepszych ale ja się nie będę czepiał bo widać było na mecie że ten bieg mocno wymęczył Sikorę a strzelał wręcz jak natchniony bo 10/10 to dobra oznaka tego, że będzie miał formę by w Vancouver zdobyć medal (mam taką nadzieję

E tam. Równie dobrze można obstawiać w totolotka. Jak mu się trafi taki popis strzelecki jak teraz, to za chwilę pudłuje jak moja stara na odpustowej strzelnicy. Poza tym jest paru zawodników, którzy biegają lepiej od niego. Jego medal będzie wielkim sukcesem związanym z korzystnym układem planet, plamami na słońcu itp.

Jak już jesteśmy przy występach naszych i szansach medalowych, to Małysz był 5-ty i 4-ty w Zakopanem. Ładnie skakał, ale nie wiem czy do medalu na IO starczy. Spora grupa skoczków ma szansę, ze Szlirim i Simim na czele. Chociaż w skokach to już różne dziwne przypadki się działy. W każdym razie Małysz jest mocnym punktem, natomiast reszta skoczków - porażka. Jak przewidywałem na początku sezonu "ustabilizowali" formę. Oczywiście na właściwym im poziomie. Drużyny nie widzę. Poza tym, jak nawet przez ten ostatni okres zdołaliby się podciągnąć, to znając życie podczas konkursu znajdzie się "nowy Mateja", który "załatwi" nam medal.

Justyna Kowalczyk - najpoważniejsza szansa na medale. Jest mocna, w formie i oby tak dotrwało do IO. Problem leży w tym, że trasy w Vancouver są płaskie. Sama Justyna o tym mówi, że jej siłą są podbiegi, tam odjeżdża rywalkom. Ale... może się uda i będzie drugie złoto dla Polski w historii ZIO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ciach> nie cytuj poprzedniego posta - Pzkw

Ok, jak ta wiadomość cię zadowoli to powiem że Sikora był dzisiaj 6 i poprawił już swoje bieganie, no ale miał 1 pudło przy strzelaniu więc znów taka kołyska u niego z formą: raz lepsze strzelanie, gorszy bieg a potem na odwrót :icon_confused: a tutaj w biegu pościgowym widocznie Sikora o wiele lepiej się spisuje niż w sprincie czy biegu indywidualnym. Rzeczywiście jest paru zawodników którzy lepiej biegają od Sikory i nic na to się nie poradzi, trzeba poczekać aż znajdzie się w naszej reprezentacji jakiś młody który będzie na poziomie np Landentingera, po prostu by dobrze biegał i nie pudłował, ja stawiam na Szczurka, bo dobrze strzela ale musi popracować nad biegiem. Co do Kowalczyk to prawda że jest mocna na podbiegach i kosi wszystkie rywalki a w Vancouver trasy są płaskie i nie wiem czemu nie ma choć jednego podbiegu, zresztą ważne by utrzymała formę do IO i będzie dobrze. :smile:

Adam Małysz - cieszę się, że w Zakopanem miał tak dobre miejsca: 5-te i 4-te, ostatnio nie miał dobrej formy a tutaj się mocno poprawił. Szansa na medal jest i tylko bym stawiał na Małysza bo reszta to nie najlepiej się spisuje. Austriacy mogą być mocni na IO bo przez ten sezon pokazywali że są w formie i dobrze skaczą, Amman i Szwajcarzy też mogą coś pokazać, wątpię by Niemcy jakoś mogli sięgnąć po medal albo chociaż podium, zresztą mogą być niespodzianki.

Co do pań, jeśli chodzi o biathlon to dziś była powtórka z rozrywki mniej więcej jak w piątek bo Agnieszka Cyl na początku dobrze strzelała a potem 3 pudła i na finiszu była 16, reszta polek - o wiele gorzej :confused: : Gwizdoń -30-ta 7/10 ,Nowakowska -32-ga 6/10, Bobak -40-ta 8/10, Pałka -44-ta 6/10

A i na koniec nawet dobry występ naszej reprezentacji w kombinacji norweskiej - 8 miejsce :wink:

A i jeszcze jedno, wywiad z Tajnerem o tym że ma być u nas PŚ w biegach narciarskich i by Justyna Kowalczyk mogła startować u siebie

http://www.eurosport.pl/biegi-narciarskie/...311/story.shtml

Ja sądzę, że to nawet dobry pomysł bo ja chciałbym zobaczyć jak Kowalczyk kosi rywalki i to jeszcze u siebie ale z drugiej strony to tylko mnie denerwuje że dopiero teraz oni jakoś się zainteresowali Kowalczyk i chcą by tu startowała i już by miała jakieś warunki do trenowania, szykowania formy itp., niby z jednej strony plus a z drugiej minus, taki już jest ten związek :zly: historia się nieco powtarza jak w przypadku Anity Włodarczyk, no nieco, bo Włodarczyk trenowała pod mostem i też jest MŚ a Kowalczyk musi jeździć za granicę by trenować i itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Małysz pokazał się dzisiaj z bardzo dobrej strony i gdyby nie słabszy drugi skok byłby na podium. W każdym razie widać że forma jest wysoka u na Igrzyskach może powalczyć o medale. Słabo zaprezentowali się Austryjacy. Wypadek przy pracy czy wieszczony już od dawna kryzys formy? Przede wszystkim jednak chciałem napisać o zmianie przepisów. Początkowo nie bardzo mi się te zmiany podobały ale teraz myślę że może to nie był taki głupi pomysł. Choć IMHO sędziowie za często zmieniają wysokość belki. W każdym razie nie zmieniło to w rażący sposób hierarchii, kto był mocny dalej pozostaje w czołówce, a przynajmniej ograniczono wpływ wiatru na przebieg konkursu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schlierenzauer wygląda, jakby lekko puchł. Może się okazać, że na IO niewiele zdziała. Amman za to wciąż mocny. Bardzo dobrze, jemu chyba najmocniej kibicuję obok Małysza.

W każdym razie nie zmieniło to w rażący sposób hierarchii, kto był mocny dalej pozostaje w czołówce, a przynajmniej ograniczono wpływ wiatru na przebieg konkursu.

Poza tym nie mamy słabych skoków, bo słabsi są po prostu puszczani z wyższej belki, żeby mogli sobie poskakać. Chociaż również wg mnie sędziowie zbyt często zmieniają długość rozbiegu. Trzeba jednak przyznać, że mają czuja (np. obniżenie belki przed skokiem Sedlaka ;) ).

Ogólnie całkiem ładne zawody, ale Małysz skiepścił drugi skok niestety. Jednakże co klasa, to klasa i na niego jednego możemy liczyć - na Igrzyskach nie zawiedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś jak Małysz skakał w Klingenthal i byłem bardzo zadowolony :smile: z tego występu, ciekawiło mnie też przy tym konkursie to czy Austriacy nieco odpuścili i wykorzystał to w pełni Małysz wraz z Ammanem?(Adam drugi/ Amman wygrał, ale z niewielką przewagą nad nim), Ammanowi potrzebne są te zwycięstwa bo przecież prowadzi w PŚ i musi odskoczyć od Austriaków a dla Małysza liczy się każde podium bo może jak mniej więcej będzie tak skakać do końca sezonu to może ostatecznie w generalce PŚ będzie 5-6. Druga sprawa co mnie zaciekawiło podczas oglądania była ta obecna punktacja, nie wiem o co z tym chodzi :pytajnik: ale jak widziałem jak skakał Małysz to już na belce odjęli mu chyba trochę pkt. a po skoku to miał też odjęte tyle że mniej bo -0,8 a przy innych koczkach to widziałem, że miał na belce +3,2 a po skoku +1,4... ...o co chodzi nie wiem, może mi to ktoś wytłumaczyć :mellow:

Co do pkt. to przeczytałem na stronie Eurosportu, że Miętusowi odjęto po skoku 12pkt. (w sumie widziałem jak skakał i było przy wyniku -12) a tam na stronie pisze że odjęli mu za korzystny wiatr, o co chodzi z tymi pkt. to sam już nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tymi pkt. to sam już nie wiem.

To dosyć proste, za korzystny wiatr się punkty odejmuje, za niekorzystny - dodaje. Co więcej, teraz po zmianie belki startowej nie trzeba zaczynać serii od początku, a wystarczy odjąć (za wyższą belkę) lub dodać (za niższą) punkty. I to tyle. System jeszcze nie jest w 100% sprawny, więc występuje tylko w niektórych zawodach (na Igrzyskach go nie będzie). Jeśli zaś chodzi jak to przeliczają, to nie mam pojęcia - przypuszczam, że to dość skomplikowane, natomiast sama idea jest chyba dobra.

Małysz wczoraj skakał naprawdę dobrze, kto wie, może przy odrobinie szczęścia uda mu się zdobyć jakiś medal...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że zaczynam się przekonywać do tego nowego systemu. Moje wcześniejsze zastrzeżenia brały się z niedopracowanego sposobu przekazywania podstawowych informacji. Teraz ładnie pokazują na bieżąco siłę wiatru, punkty, które się dodaje/odejmuje i można sobie wynik punktowy w przybliżeniu szybko wyliczyć. Poza tym nie trzeba przerywać konkursu w przypadku nagłej zmiany wiatru. No i system ten powinien wyeliminować przypadkowych zwycięzców. Były już takie przypadki, szczególnie gdy konkurs kończył się po jednej serii, że któremuś z zawodników skaczących z niskimi numerami wiatr powiał pod narty, potem się odwrócił i było posprzątane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były już takie przypadki, szczególnie gdy konkurs kończył się po jednej serii, że któremuś z zawodników skaczących z niskimi numerami wiatr powiał pod narty, potem się odwrócił i było posprzątane.

Rok Urbanc, Fumihisa Yumoto ;)

Mnie też się ten nowy system podoba. W stosunku do testów w Letniej GP dodali kompensację za wiatr razem z pomiarem odległości, więc od razu można sobie wszystko policzyć. Choć nie dla każdego jest to łatwe, bo raz przełączyłem z żelaznego Eurosportu na TVP a tam jakiś dziennikarzyna z bożej łaski pierniczył o kalkulatorach w dłoń... Ech, jeżeli komentujący też się tak tym nowym systemem emocjonuje, to ja cieszę się że wolę oglądać skoki na Eurosporcie. Tam trochę lepiej potrafią działać na liczbach. Plus z belki, minusy z wiatru. Dla mnie to wszystko jasne. Dodatkowo eliminuje przypadkowe wyniki, a konkurs trwa szybciej. Na razie widzę dużo zalet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosyć proste, za korzystny wiatr się punkty odejmuje, za niekorzystny - dodaje. Co więcej, teraz po zmianie belki startowej nie trzeba zaczynać serii od początku, a wystarczy odjąć (za wyższą belkę) lub dodać (za niższą) punkty.

Aha, już rozumiem :laugh:, czyli np. jak jakiś skoczek ma podwyższoną belkę bo chce mieć dłuższy rozpęd to odejmują pkt. by potem gdy już leci wykorzystał on ten niekorzystny wiatr by dodać sobie trochę pkt. i chyba wychodzi na plusie z tą łączą punktacją bo ma dużo pkt. za styl i resztę skoku + pkt. za wiatr i ma dobre miejsce :teehee:, może coś pokręciłem ale i tak już wiem mniej więcej o co chodzi z tą punktacją, thanks

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za nowym systemem, boję się tylko że wszystkie konkursy zostaną zdominowane przez 3-4 zawodników i oni stale będą wygrywać. Choć to jest sport i zawsze są jakieś niespodzianki więc te obawy pewnie są nieuzasadnione. Mogliby jeszcze zmienić zasady co do not za styl. IMHO powinno się oceniać tylko lądowanie np. bez telemarku -5 pkt, za podpórkę -10 pkt., za upadek - 20 pkt.

Choć nie dla każdego jest to łatwe, bo raz przełączyłem z żelaznego Eurosportu na TVP a tam jakiś dziennikarzyna z bożej łaski pierniczył o kalkulatorach w dłoń... Ech, jeżeli komentujący też się tak tym nowym systemem emocjonuje, to ja cieszę się że wolę oglądać skoki na Eurosporcie.

Pan Szczęsny to totalna porażka. Nawija jak katarynka, ale sensu nie ma w tym gadaniu żadnego. Gdybym wsześniej nie wiedział na czym polega ten nowy system to komentator TVP na pewno by mi w jego zrozumieniu nie pomógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie wczoraj Adam skakał, na szczęście udało się tym razem obejrzeć. Zresztą to nie jest tak, że forma mu nagle wróciła, bo już od kilku tygodni zdarzają mu się skoki znakomite w kwalifikacjach. Teraz po prostu doszedł ten automatyzm niezbędny w tej dyscyplinie. Jeśli wciąż ma jakieś rezerwy to w Vancouver może być pozamiatane jeśli chodzi o pierwsze miejsce. Powiem wam, że będę się gromko śmiał z "dominatorów" Szliry i Ammanna jak żaden z nich złota nie zdobędzie. Tak naprawdę nie liczę na to, że Małysz zdobędzie złoty medal, żeby Polska go zdobyła. Mam nadzieję, że on go zdobędzie tak dla siebie, bo to jedyna rzecz której jeszcze nie osiągnął. Podobnie kibicuję Tomkowi Sikorze w Biathlonie, a z uwagi na to, że lubię tę dyscyplinę i pamiętam ile milimetrów zabrakło mu w Turynie, kiedy ścigał się z Greissem.

Jeszce słówko o nowym sposobie punktowania. Sam zamysł dobry, bo często przez silne podmuchy wiatru konkursy mogą być loteryjne. Jedna uwaga to, czy te przeliczniki będą odpowiednio skonstruowane. Jak dla mnie to ciężko wyliczyć ile danemu zawodnikowi należy się punktów za konkretną siłę wiatru, a ile za obniżenie belki. Jeden może na tym stracić duzo więcej od drugiego, bo na przykład poleciałby z wyższej belki dalej od tego, co skakał z niższej i wystarczyłoby mu przewagi nawaet pomimo faktu, że ten dostawałby premię za krótszy rozbieg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby jeszcze zmienić zasady co do not za styl

Moim zdaniem powinno zmienić się ocenianie lądowania po skoku, który kończy się znacznie dalej od punktu konstrukcyjnego. Skoczek, który 'przeskoczył skocznie' nie ma żadnej możliwości wylądować telemarkiem, no chyba, że ma ochotę się powywracać. Lądowanie na dwie nogi przy takiej odległości jest bardzo trudne, niejednokrotnie zawodnicy prawie jeździli siedzeniem po śniegu, starając się utrzymac równowagę. IMO przy tak dużych odległościach styl lądowania nie powinien mieć żadnego znaczenia, ewentualnie marginalne, bo jest to po prostu niesprawiedliwe wobec skoczka, który oddał tak daleki skok. Ile razy zdarzała się sytuacja, gdy ktoś skoczył dobre kilka metrów dalej, a przegrał właśnie przez styl? Dużo za dużo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem sprint kobiet i mężczyzn w Cannmore, ale ważnieszy był dla mnie sprint kobiet techniką klasyczną bo tam oczywiście startowała Justyna Kowalczyk i powiem że cały bieg był wręcz fenomenalny :klaszcze: w wykonaniu Justyny a zwłaszcza pod koniec w półfinałowym biegu i potem w finale, zwłaszcza w biegu półfinałowym albo i w ćwierćfinale serwismeni Kowalczyk wykonali świetną robotę, inne narty zawodniczek ślizgały się po tym lodzie a Justyna biegła tak, ze realizator z kamerą nie mógł za nią nadążyć :laugh:. No może w finałowym biegu przy starcie Kowalczyk trochę zaspała i tutaj już myślałem że może być źle :unsure: ale kilka minut nerwów :blush: i potem jeszcze chwila gdy Kowalczyk musiała przebić się do przodu aby ją rywalki nie zablokowały i po tym gdy już miała czysty tor przed sobą byłem już spokojny :sweat: że wygra i dosłownie chwila nie minęła a Justyna znów uciekła realizatorowi i kamerze :laugh: i już samemu pobiegła do mety ale była cały czas mocno skoncentrowana i pobiegła już swoim stylem :cool: a i na koniec jak zawsze obejrzała się do tyłu tuż przed metą i nawet na mecie pobiła swój rekord indywidualny o 2s, super, super i jeszcze raz super i dla Justyny i dla jej serwismenów, bo też wykonali naprawdę kawał pożądnej roboty. Brawo :brawa:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno zmienić się ocenianie lądowania po skoku, który kończy się znacznie dalej od punktu konstrukcyjnego. Skoczek, który 'przeskoczył skocznie' nie ma żadnej możliwości wylądować telemarkiem, no chyba, że ma ochotę się powywracać. Lądowanie na dwie nogi przy takiej odległości jest bardzo trudne, niejednokrotnie zawodnicy prawie jeździli siedzeniem po śniegu, starając się utrzymac równowagę. IMO przy tak dużych odległościach styl lądowania nie powinien mieć żadnego znaczenia, ewentualnie marginalne, bo jest to po prostu niesprawiedliwe wobec skoczka, który oddał tak daleki skok. Ile razy zdarzała się sytuacja, gdy ktoś skoczył dobre kilka metrów dalej, a przegrał właśnie przez styl? Dużo za dużo..

Jeśli ktoś tak daleko skoczy że wylądować nie może z telemarkiem to wystarczy że się nie wywróci i tyłkiem o ziemię nie dotknie.

A ten nowy system punktacji też mi się nie podoba.Zbyt skomplikowany,skoki wtedy skupiają się na dziwnych obliczeniach zamiast na rywalizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceremonia otwarcia IO w Vancouver będzie w piątek o 2:45 naszego czasu, więc jak ktoś bardzo lubi oglądać takie otwarcia to może obejrzeć(albo i nie, jak kto woli, decyzja każdego z osobna :tongue: ). Ja może obejrzę albo i nie, nie wiem, na razie to widziałem w TVN24 jak pokazywali jak zrobili kółka olimpijskie z żurawiny i nawet będzie można ją zjeść potem :laugh: , ja akurat lubię żurawinę i mi się takie coś spodobało :tongue: . A ceremonia będzie pod dachem(nie jak w Pekinie) a reszta to już sami zobaczycie. Jeszcze inna rzecz to, że będą też kwalifikacje skoczków na normalnej skoczni o godz. 19. Ciekaw jestem jak poradzi sobie Małysz, a i też jestem ciekaw jak spiszą się Austriacy czy Niemcy bo ci drudzy to pokazali formę w drużynówce w Willingen. Dzięki bogu że biathlon będzie po 20, 14 lutego to chociaż sobie odpocznę od szkoły :laugh: . Może Sikora będzie miał chociaż pudło, czyli 3 miejsce, życzę mu aby jak najlepiej się spisał bo to nasz rodak tak jak reszta zawodników/zawodniczek i jako kibic będę się cieszył z każdego miejsca :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że po 30 latach posuchy, w tym wieku trochę nas zimowi rozpuszczają (przeciwnie do letnich), bo po raz trzeci z rzędu jedziemy z realnymi szansami na KILKA medali. Oczywiście - z Małyszem to ciężko powiedzieć, bo wiatr może pokrzyżować plany, ale w każdym razie w KLingenthal widziałem wreszcie tą wspaniałą magię sprzed lat, o której już zapomniałem. Więc może? Szkoda tylko, że konkurs na małej jest na początku, to jak nie wyjdzie to od razu spadnie morale nie tylko Małysza, ale całej ekipy (chyba to w ogóle pierwszy finał rozgrywany na IO w Vancouver). KOwalczyk na pewno coś wpadnie, aczkolwiek na górę złota nie można chyba liczyć, bo sama mówi że trasy wybitnie jej nie leżą. Ona jest taką "góralką", a to trasy dla "sprinterów", używając terminologii kolarskiej. Ale w każdym razie coś tam na pewno wpadnie. Najmniejsze szanse ma Sikora który po wspaniałym zeszłym sezonie w tym wolno szedł z formą i chyba jednak za wolno, bo bez żadnego podium jak na razie, zdaje się 6 miejsce najwyżej (chociaż fakt, że tuż przed IO. Więc może wiedział co robi?). Biathlon jest w każdym razie bardzo nieprzewidywalny (poza masą medali dla Bjoerndalena i Svendsensa :-P ), szansa może więc jakaś jest. Byłoby piękne ukoronowanie kariery, podobnie jak u Małysza (tyle że Małysz marzy o złocie, a Sikora o czymkolwiek).

Edytowano przez Brethil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak gdzieś mi się obiło o uszy, że Małysz miał b.dobry występ na treningach przed kwalifikacjami to ta wiadomość dość mocno mnie zaskoczyła :blink: i pojawił się potem uśmiech na twarzy :smile: A teraz jak przeczytałem na stronie Eurosportu to potwierdziło się to że Małysz miał naprawdę bardzo udane te treningi. A Amman i Austriacy, w tym Schliri spisali się o wiele gorzej. Coś przeczuwałem że Austriacy mogą gorzej wypaść na IO niż tak jak sobie dotychczas świetnie radzili w PŚ. Ale nie będę przesądzał wszystkiego bo to tylko treningi były a dziś są kwalifikacje a jutro już walka o medale więc wszystko się jeszcze może zdarzyć. Przyznam się, że nie widziałem treningów ale dziś obejrzę na pewno kwalifikację i zobaczę czy Małysz rzeczywiście ma szanse na złoto, dalej też jestem ciekaw co pokażą Niemcy, w tym Schmitt czy Koffler, bardziej mi chodzi o całą reprezentację ale i tak będę bardziej skupiony na Małyszu i pozostałych naszych skoczków. Zobaczymy, oby Małysz naprawdę zajął dobre miejsce :wink:, trzymam kciuki :ok:

To ten artykuł gdzie Małysz miał dobry występ na drugim treningu :

dobry występ Małysza na II treningu ;)

A to drugi o tym jak na I treningu przed kwalifikacjami spisywali się nasi skoczkowie:

Pierwszy trening przed kwalifikacjami ;)

No, tu mogę powiedzieć tyle że i Hula i Małysz spisali się dobrze, większość tych najlepszych w tym Małysz, Amman i Schliri skakali z podwyższonej belki. A w drugim treningu tylko Małysz skakał z wyższej a reszta miała obniżoną, może przez to miał tak dobry wynik w II treningu. Ale tutaj też nawet dobrze skakał, mimo że był na wyższej belce, chociaż, nie wiem. Idę oglądać kwalifikację, zobaczymy jak wyjdzie to wszystko w praniu. :wink:

------------------------------------------

P.S Redaktorzy z Eurosportu potrafią nieźle wkurzyć :mad:, oni to chyba te niektóre artykuły piszą tak jakby to robili z prędkością bolidu F1 ale czasami bez ładu i składu, a czasami to i tytuł już podnosi ciśnienie:

bo naprawdę przestanę lubić ten kanakł sportowy >:(

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po kwalifikacjach. Jak dla mnie Małysz miał b.dobry występ(105.5m), dobrze oddany skok a i reszta zawodników też dobrze, Stoch ->12 miejsce ->103m, Miętus ->15 miejsce ->101,5m. ,Hula ->17 miejsce -> 101.5m. Oby jutro Małysz skakał o wiele dalej niż dziś no i oby zdobył medal, bardzo liczę na złoto :wink: ale jak będzie jutro to zobaczymy, większość skoczków skakała po 100m albo trochę dalej a i Niemcy też dobrze wypadli, Austriacy niby gorzej, ale Shliri skoczył 107m, Morgi i Kofler tak samo jak Małysz, Loitz 103,5m a Amman 103m. Jutro może się dużo namieszać podczas tej walki o złoto, Ja bardzo bym chciał aby Małysz miał to swoje upragnione złoto, bo może i ostatnie lata nie należały do niego, nie wygrywał w PŚ, miał spadek formy itd. ale teraz pokazał że będzie walczył do końca o tą najwyższą laurę, naprawdę mu tego życzę, niech zdobędzie złoto i może spokojnie odejść na emeryturę, skończyć karierę, ładnie by skończył, tak z wielką klasą, w wielkim stylu. Oby się udało. Inna rzecz to że nasi to się chyba nigdy ale to nigdy nie nauczą że jak zapraszać do studia to tylko tych co się znają na jakiejś dyscyplinie a nie jak dziś widziałem, siedzi Kurzajewski, naprzeciw Apoloniusz Tajner a obok niego Szymon Kołecki, no rozumiem Tajner to wie jak oceniać skoki naszych, przecież on trenował Małysza i on z nim doszedł do srebra i brązu w Salt Lake City, po prostu wie o co chodzi, a Kołecki?, Kołecki to i może jest dwukrotnym medalistą IO ale on to się zna na swojej dyscyplinie a nie na skokach, no może wie jaka presja, jaki stres ciąży na zawodniku tuż przed występem, czy się uda czy nie? a co do reszty to on nie ma bladego pojęcia. Nie wiem czemu nasi tak robią ale mi to się nie podoba. Na szczęście potem jeszcze skomentował występ naszych Wojciech Fortuna i już poprawił mi się nastrój że jeszcze jest ktoś kto zna się na rzeczy(duży szacunek dla Fortuny ode mnie za to że ma złoto, taki wyczyn to dopiero sztuka). Oby przy występach Kowalczyk i Sikory nie zapraszali kogoś kto się nie zna i takie jest moje zdanie o tym.

Artykuł o tym jak Fortuna ocenia szansę Małysza,Sikory, Kowalczyk na medale w IO:

Fortuna o szansach Adama Małysza na złoto ;)

A i z dużym przymrużeniem oka :biggrin: na to co może zagrozić Kowalczyk w walce o medale, czego to nie wymyślą, chociaż, chociaż, nigdy nic nie wiadomo...

artykuł o tym jak to niedźwiedzie mogą przeszkodzić Kowalczyk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre kwalifikacje w wykonaniu Adama Małysza. Od niego lepiej skakali tylko Schliri i Morgi. Thomas tyle samo ale z niższej belki. Amman "tylko" 103 m. ale będzie bardzo groźny jutro. W serii próbnej przed kwalifikacjami skoczył 109 m. Jak dla mnie jutro wygra on wygra, drugi Morgenstern, a trzeci Małysz. Mam jednak nadzieję że nasz mistrz wygra.

Edytowano przez superluksio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, IO zaczynają się tragicznie - od śmierci gruzińskiego saneczkarza po wypadku na treningu... 21 lat miał... kurcze dzieciak jeszcze...

Ja rozumiem, że trasa olimpijska musi być trudna, ale są pewne granice (nawet dwukrotny mistrz IO wypadł na niej z trasy tuż przed Gruzinem) :-/ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, IO zaczynają się tragicznie - od śmierci gruzińskiego saneczkarza po wypadku na treningu... 21 lat miał... kurcze dzieciak jeszcze...

Ja rozumiem, że trasa olimpijska musi być trudna, ale są pewne granice (nawet dwukrotny mistrz IO wypadł na niej z trasy tuż przed Gruzinem) :-/ .

Oby nie zdarzyło się nigdy więcej takich wypadków :sad:, naprawdę szkoda że się tak zaczęło. Oby reszta IO przebiegała spokojnie i bez takich wypadków :confused:

Naprawdę pełen podziw dla reszty reprezentacji że będą brać udział w hołdzie dla tego młodego zawodnika.

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!

No i mamy srebro.

Co prawda czuć ten niedosyt, bo złoto bylo bliskie, ale Małysz zrobił kawał dobrej roboty. Zwłaszcza, że był po 1 serii 3.

Cóż, teraz pozostaje czekać na złoto z dużej skoczni :)

PS. Sąsiedzi już pewnie dzwonią po policję. Zrobiliśmy z siostrą i kuzynką hałasu, że hej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...