Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Kamilo

Problem z Planescape: Torment.

Recommended Posts

Witam, mam taki problem z grą (powodem może być, że nie została stworzona na XP'ka...):

Na screenie (nie mojego autorstwa) jest tak jak być powinno. Lecz gdy gram u siebie mam artefakty, na HUD'zie tam gdzie powinno być brązowe jest czarne, i ten element mryga. W ekwipunki za każdą ikonką itemka mam czarne tło, a jak widać na screenie powinno być przezroczyste. Czy jest jakiś patch albo opcja naprawy tego? Bo gra jest świetna.

Podobnie jest z planszą - tam gdzie powinny być lekkie cienie (poza zasięgiem wzroku postaci, coś jak mgła wojny) mam kanciaste krawędzie.

Widziałem gdzieś w necie fanowskie patche, ale wszędzie linki były nieaktualne. :dry:

Grzebanie w trybie zgodności ne pomogło, jak ustawiłem na Win 95 to gra tak muliła, że poezja.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Kamilo.

post-83576-1257362698_thumb.jpg

Próbowałeś chociaż pogrzebać w opcjach? Tam są takie przyciski, po wciśnięciu których problemy graficzne znikną. U mnie włączone są: programowe lustrzane odbicia (bez nich postacie jakoś krzywo chodzą) i programowa przezroczystość (chyba właśnie ona niweluje Twój problem), za to programowe kopiowanie obiektów jest odznaczone, bo wtedy się tnie, a nic nie daje, bo już bez niej grafika jest taka, jaka być powinna, tzn. bez żadnych czarnych kwadratów, artefaktów i innych takich ;). Poza tym, na płycie jest program, który przystosowuje Tormenta do nowoczesnych kart graficznych, ale u mnie wszystko ładnie działa nawet bez niego.

PS: Żeby uprzyjemnić sobie grę, zainstaluj Widescreen, a potem nałóż na to Ghost Dog's Planescape: Torment UI. Ten pierwszy podwyższa rozdzielczość, dzięki czemu masz większe pole widzenia, obraz jest ostrzejszy i ogólnie ładniejszy. W zamian za to, masz kompletnie rozkwaszony interfejs. Drugi mod poprawia to, co zniszczył Widescreen. Niektóre artworki z niego są po prostu świetne. Ten z biblioteką czaszek chciałem ustawić sobie jako tapetę, ale nigdzie nie mogłem znaleźć jego "czystej" wersji.

Zmniejszaj po trochu poziom poziom przyspieszenia sprzętowego we Właściwości ekranu->Rozwiązywanie problemów. Będziesz wtedy wiedział, jaka funkcja wywołuje artefakty, więc pozwoli ci to na znalezienie innego sposobu jej wyłączenia.

Może pomoże patch 1.1.Nie wiem jakim cudem nie możesz go znaleźć,ale ja go mam na komputerze i mogę Ci przesłać.Kontakt na PW.Ten patch trzeba zainstalować dla Widescreen mode,więc może to być związane z tym.

Gry takie jak Baldurs gate, Torment, Icewind Dale gryzą się z niektóymi Geforcemi np 8500 (zresztą jak kilka starych gier). U mnie na Tormencie występują podobne problemy jak u ciebie. Szukałem dosyć długo rozwiązania tego problemu, dorwałem gdzieś w sieci plik stworzony przez jakiś amatorów który miał niby ułatwić granie w te gry na Geforcech, ale jakoś nie potrafiłem zainstalować tego cuda albo nie działało bo nic nie pomogło. Może jednak ktoś znajdzie rozwiązanie.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...