Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nwm

Rozwiązany: Windows 7 i błedne informacje o procesorze

Polecane posty

:sad: To tak mam procka e8200 taktowany jest standardowo 2.66GHz. Jest on podkręcony do 3GHz ale windows 7 widzi jakoby był taktowany tylko 2.1GHz zainstalowałem CPU-Z pokazuje to samo. Czy to ma jakieś znaczenie proc w tym całym teście windowsa dostał 6.5 na 7.9 nie wiem czy się przejmować, ale jednak chciał bym widzieć prawdziwe informacje :tongue:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie włączony w BIOS-ie tryb oszczędzania energii, który sprawia, że jeśli nie jest potrzebna maksymalna moc procesora, to mnożnik jest zmniejszany. Raczej nie ma się czym przejmować, ale możesz to jeszcze sprawdzić np. za pomocą OCCT. Jeśli w nim będzie pokazywana częstotliwość 2.1GHz, to znaczy, że coś jest do poprawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystkie programy pokazują 2250MHz OCCT też overclock -15,6% :blink:

A pod spodem BUS Frequency 375 :blink: ocb?! Obok Orginal 333 :blink: overclock 12.6% Ten W7 mnie dobija na XP wszystko normalnie.

P.S Moja płyta główna nie obsługuje tego całego DrMOS (MSI) to w biosie nie mogę mieć włączonego trybu oszczędzania energii? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puśc 4x Orthosa i wtedy sprawdź odczyt w CPU-Z. Żeby stale był wysoki zegar musisz wyłączyć wszystkie opcje oszczędzania energii.

Puśc 4x Orthosa i wtedy sprawdź odczyt w CPU-Z. Żeby stale był wysoki zegar musisz wyłączyć wszystkie opcje oszczędzania energii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...