Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

mobajl fołny ;-)

Polecane posty

Zikmu: Dla mnie odpowiedź jest prosta. Nokia, lepszy wyświetlacz, aparat, ma symbiana, tańsze karty pamięci. Kolega ma W810i i niestety jak dla mnie wypada cieńko. Roździelczość zwłaszcza. Tylko muzycznie(chyba) jest lepszy od Nokii. IMO bierz N73.

Czesio666: Twoje pytanie jest zwyczajnie głupie. Telefonów oni mają od zatrzęsienia więc trudno ocenić całość oferty. Podaj konkretne modele to porozmawiamy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o BenQ Siemensie/BenQ?

Czy ich oferta jest kusząca? Confused

Modeli jest dużo choć ostatnio chyba zniknęły z rynku . No chyba że to tylko u mnie w sklepach już nie ma 0_o .Jak to jest z tymi BS nadal są produkowane czy już nie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda. Konkurencja maleje ;/ No ale z drugiej strony PDA zaczynają tanieć co grozi pozycji Noki i SE co może zmobilizuje ich do szybszego rozwoju. Oby :D

A BS-y to najgorsze telefony jakie widziałem, nie wszystkie modele ale większoś zdecydowana. Mulą się, zawieszają, brzydkie są jak noc. Zgroza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie mały problemik. Otóż posiadam Samsunga E250 i nie mam pojecia, co zrobic, aby bez kopiowania utworow z karty na telefon - można było ustawić je jako dzwonek :P

Ktoś coś wie na ten temat, czy jestem skazany na te 5mb pamieci wew?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie mały problemik. Otóż posiadam Samsunga E250 i nie mam pojecia, co zrobic, aby bez kopiowania utworow z karty na telefon - można było ustawić je jako dzwonek

Ktoś coś wie na ten temat, czy jestem skazany na te 5mb pamieci wew?

Ktoś wiec co z tym zrobic? wyrzucac telefon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje nowego fona:

cena do 700 zł

funkcje: dobre zdjęcia i płynnie nagrywane video, dobre mp3 i slot kart pamięci.

Wspomoże mnie ktoś ?

A może Sony Ericsson W910i?

http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1209

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_w910-review-186.php

http://www.allegro.pl/item319106600_sony_e..._simlocka_.html

http://www.allegro.pl/item322050568_nowy_s...nia_kombox.html

http://www.allegro.pl/item318323315_nowy_s...00i_kombox.html

Model ten zdobył tytuł telefonu roku 2007 na World Mobile Congress 2008:

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_w910...rd-news-440.php

Sam sobie pazurki na niego ostrzę ;D .

A ja mam takie mały problemik. Otóż posiadam Samsunga E250 i nie mam pojecia, co zrobic, aby bez kopiowania utworow z karty na telefon - można było ustawić je jako dzwonek

Ktoś coś wie na ten temat, czy jestem skazany na te 5mb pamieci wew?

Ktoś wiec co z tym zrobic? wyrzucac telefon?

Chyba się nie da. Widziałem to w kilku Samsungach, zdaje się że to normalne. Jeśli w SE wyjmiesz kartę gdzie jest ustawiony dzwonek, telefon po prostu odtwarza domyślny z pamięci wew. W Samsungach widocznie tego nie zaprojektowano i konieczność kopiowania dzwonków do pamięci telefonu to być może zabezpieczenie przed totalną zawiechą fona w przypadku rozłączenia karty i nadejścia połączenia :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuś się na BenQ Siemensa sl91 z niemieckiego ebaya za 199 euro.

ma slot kart pamięci, 3,2 megapixela z autofocusem, wideorozmowy, radio z RDS, dotykową klawiaturę i stylowy design.

Jak nie wiesz jak szukać, to po prostu wejdź na www.ebay.de i w główną wyszukiwarkę wpisz frazę: sl91 lub sl 91. na pewno coś się znajdzie :)

link

benq siemens uber alles, uber in der welt!

a jak lubisz wyjeżdżać w trasę to polecam Siemensa SXG75.

Ma 2 megapixele, slot kart pamięci, radio, wideorozmowy, wbudowany nadajnik GPS i duży wyświetlacz.

link

Siemens. Designed for life.

Zasady pisania postów -> wklejanie linków.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesiu... Jeśli popatrzysz wyżej jakieś 5-6 postów to zobaczysz że Siemensy jak i BenQ-Siemensy zostały prez nas zwyzywane. Jedyne dobre telefony Siemensa to taka stara "gwardia" Z wyświetlaczem mono(tak się naywają te takie zielone z czarnym wyświetlaczem, nie?) zbliżonym rozmiarami do 16:9. Potem od modeli z wyświetlaczem kolorowym siemens zaczął się staczać, zaczynająć juz od MC60 w którym gra preinstalowana nie chciała działać, obudowa sama spadała w kieszeni, telefon się zacinał, robił marne zdjęcia... Długo by wymieniać. Joye do sterowania z Siemensów szybko padały, bateria słabo trzymała. To są moje osobiste przeżycia i jako użytkownik nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na nokie n73, 5310, 5610 lub SE w700i ?
Nokie maja u nas w kraju opinie bardzo wytrzymalych telefonow. Moim zdaniem jest to opinia niezasluzona. Owszem niektorymi modelami mozna rzucac i zyja. Jednak ich "usterkowosc" jest spora. Co gorsza zdarza sie to nawet tym lepszym modelom. W praktyce Nokii mozna, z czystym sumieniem, polecac jedynie te najlepsze, najdrozsze modele.

Co do SE. Niektore modele sa dosyc przyjemne, ale ja mam uraz do tej marki. Mialem okazje widziec jak w jednym z ich produktow wycieka pamiec. Jestem programista i tak ewidentne niedbalstwo i lanie na klienta mnie poprostu razi. Nie wiem czy winny byl soft oryginalny, czy przerobki Orange'u. Wisi mi to. Producent powinien dbac o klienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mormegil@

Mówisz tu o swoich prywatnych doświadczeniach, a jak wiadomo " jedna jaskółka wiosny nie czyni".

W praktyce Nokii mozna, z czystym sumieniem, polecac jedynie te najlepsze, najdrozsze modele.

No nie wiem czy taka n95 jest wytrzymała...

Za to na pewno stare "cegły" Nokii są nie do pobicia pod względem wytrzymałości (kumplowi wypadła bodajże 3310 z 1 piętra na płyty chodnikowe, po założeniu tylnej klapki działał jak złoto :D )

No ale dobra schodze z topicu...

Są jacys userzy tutaj a jednocześnie posiadacze w/w przeze mnie telefonów ? Prosze o opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec dostalem oferte w orange na przedluzenie umowy i mam takie propozycje :

1. Sagem MY 511x

2. LG KU380

3. Nokia 3110

4. Samsung L760

5. SE K550i

Telefony wymienilem od najtanszego do najdrozszego :P , ktory z nich polecacie, odradzacie, ktory najlepszy wedlug was ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy taka n95 jest wytrzymała...

Za to na pewno stare "cegły" Nokii są nie do pobicia pod względem wytrzymałości (kumplowi wypadła bodajże 3310 z 1 piętra na płyty chodnikowe, po założeniu tylnej klapki działał jak złoto :D )

Nie zrozumiales mnie :) Nie chodzilo mi o to, ze Nokie rozpadaja sie w rekach same. Te telefony poprostu bardzo czesto sie psuja. Ot glosnik przestaje dzialac, albo mikrofon, albo wyswietlacz, albo ... Kupujesz Nokie i wiecej czasu spedza w serwisie niz z Toba. Cos jak miesiac miodowy w samotnosci :) Wlasnie dlatego troche strach to komus zachwalac. Odrazu zaznaczam, ze nie dotyczy to wszystkich modeli i wszystkich egzemplarzy. I takie n73 powinno byc bardzo dobrze wykonanym urzadzeniem.

Przeciwienstwem sa na przyklad Motorole. Telefony wykonane naprawde porzadnie. Jeszcze nie spotkalem nikogo, komu sie motka sama popsula. A mi mpx 200 sluzyl 3 lata. Wciaz jest sprawna w 100%. Zadnych usterek. A dzieki dolaczonemu przez producenta "ubranku" wyglada jak nowka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi Gofrze.

Nie obchodzi mnie jakie ty będziesz miał/masz zdanie o Siemensie. (BenQ Siemensie) A obchodzi mnie to, że polecam(P O L E C A M) telefony Siemens (seria x75) i BenQ Siemens dlatego że są po pierwsze innowacyjne, po drugie są najlepsze w kategorii cena/jakość, po trzecie to, że WSZYSTKIE Siemensy i część BenQ Siemensów (do modelu ef91) były produkowane w Niemczech (a nie w chinach jak jakiś Samsung czy Sony Ericsson ). A naprawdę nie mnie obchodzi jakie ty/wy masz/macie zdanie o BenQ Siemensie/Siemensie. A jeśli chodzi o wytrzymałość, to zobacz sobie w necie mój Telefon (BenQ Siemens ef81), mojego brata telefon(Siemens SXG75), czy telefon Mojego drugiego brata( Siemens SL45i czyli pierwszy telefon z mp3 i kartą pamięci, niemający nawet kolorowego wyświetlacza bo jest z 2001 r.) Przeczytaj sobie opinie.

Wszystkie trzy telefony nie raz oberwały o ścianę i wszystkie wyszły nawet bez rysy. Poza tym obudowa mojego telefonu wygląda tak:

- zewnętrzna klapka jest z Hartowanej Stali i aluminium, a wyświetlacz zewnątrzny jest przykryty Szkłem Mineralnym. Pokrywa głośniczka jest z Magnezu tak samo jak wewnętrzna strona telefonu wyłączając wyświetlacz.

- Natomiast tylnia strona mojego telefonu jest z Aluminium.

PS. Mój były telefon(Siemens M55) spadł mi raz z drugiego piętra w szkole na beton i tylko klapka i Bateria wypadła. Po zejściu na dół i zamotowaniu klapki i bateri(nic nie było uszkodzone tak jak i sam telefon) wszystko działało pysznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Czesiu.

na wstępie zauważam, ze mój nick odmienia się "Goferze"(odmienia się tak bo tak sobie wymyśliłem). A wracając do tematu to moje wspomnienia co do Siemensów są inne. MC60, pierwszy telefon z aparatem(nie wiem czy w ogóle ale od siemensa na 100%). Shit jakich mało...

Wady:

:arrow: Zawiesza się

:arrow: wolno chodzi(już od startu, nie po długim używaniu)

:arrow: Gra preinstalowana w telefonie nie działa

:arrow: klapka od baterii bardzo kiepskiej jakości, jak cała obudowa.

:arrow: Wyświetlacz

:arrow: Aparat, który był jakby go nie było

Zalety:

:arrow: Szpanerski w tamtym okresie

:arrow: dość wygodna klawiatura

Raz go kiedyś upuściłem i aż do dziś ma przez to artefakty na ekranie, niewygodnie wkłada sie kartę SIM która na dodatek się w telefonie niszczy

(ten lakier się zdrapuje), blokowanie i odblokowywanie też żal.pl, sam się w kieszeni odblokowywał. Po prostu straszne, to co było w pudełku też. Instrukcja, telefon, ładowarka. Nic więcej.

Co do Made In China to szczerze mówiąc mam to głęboko tam gdzie słonko nie dochodzi (pod baterią w przypadku mojego w300i). Nie ważne gdzie jest telefon zrobiony, ważne że działa poprawnie. A i jeszcze jedno, zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Siemensy mimo iż mają obudowy z tak dobrych materiałów i produkowane są w Niemczech(gdzie jakby nie patrzeć wychodzi drożej niż w chinach) są tak tanie? Nie? Podpowiem, Bo reszta telefonu to shit. Tyle z mojej strony. Dla mnie Siemens jest OK ale jako pralka, lodówka, zmywarka. No i pozostaje ostatnia sprawa, nie radzę polecać komuś czegoś, czego już nie produkują, BenQ-Siemens(Motorolla też i to z tej samej przyczyny) wyleciał z rynku. Sam sobie odpowiedz dlaczego.

P.S. SL45i ok, jest niezły, ale wspomniałem wcześniej, że zanim Siemens zaczął robić fony z kolorowymi wyświetlaczami był ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Motorolla też i to z tej samej przyczyny) wyleciał z rynku
Mozesz to rozwinac, bo jakos nie pzypominam sobie, zeby Motorola wyleciala z rynku :!:

Spory procent, niemalych, dochodow tej firmy pochodzi ze sprzedarzy telefonow komorkowych wlasnie.

czesio666 >> BenQ-Siemens, niemiecki temperament, tajwanska technologia. Cos jak seat. Roznica polega na tym, ze marka seat ma sie niezle, a benq-siemens nie. Pewnie dlatego, ze na robieniu samochodow to sie niemcy mimo wszystko znaja.

Made in China >> jest to niezwykle przykre, ale wszyscy konkurencyjni producenci korzystaja z outsourcingu. Do takiego stopnia, ze jak sie dzwoni na infolinie pewnej amerykanskiej korporacji (nie koniecznie z branzy tele-informatycznej :) ) to gadamy z kims kto znajduje sie w Dubaju :!: :!: :!:

Ja sie na przyklad ostatnio dowiedzialem, ze lapki HP i Toshiby sa skladane przez fabryki Acer'a. Zeby bylo zabawniej to przez dokladnie te same fabryki. Zaznaczam, ze te informacje sa niepotwierdzone przeze mnie w zadnym stopniu i jest calkiem mozliwe, ze na wykladowce poniosla wyobraznia.

Natomiast badzmy szczerzy, narodowosc operatorow lini produkcyjnej nie ma duzego wplywu na jakosc wyrobow elektronicznych. To inzynierowie i projektanci decyduja o tym jak porzadny jest wyrob. Na polu mikroelektroniki od dawna rzadza Japonczycy, Koreanczycy (nieco mniej) i Amerykanie. Raczej na zmiany sie nie zapowiada.

Dudipl >> O konkretnych modelach nic nie wiem. Sam musisz zdecydowac, ktory najbardziej Ci lezy.

Ja o Nokiach i SE sie wypowiedzialem. Z LG osobiscie doswiadczen nie mialem, ale sa raczej solidne. Ze tak powiem, znalem dwa egzemplarze i nie bylo z nimi problemow. Samsung rowniez powinien byc porzadny. W gruncie rzeczy LG i Samsung to jedna korporacja.

Warto zauwazyc, ze z wymienionych firm, tylko LG/Samsung produkuje telewizory (i to bardzo dobre). Co prawda nie jest to gwarantem, ale pozwala zywic nadzieje, ze ich wyswietlacze sa lepsze (mniejszy pobor pradu, lepsza zywotnosc). Na dodatek LG/Samsung sa Koreanskie. Co rowniez niczego nie gwarantuje, ale ich wyroby rowniez powinny byc trwalsze.

Na temat Sagem'a wypowiedziec sie nie moge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Motorolla też i to z tej samej przyczyny) wyleciał z rynku
Mozesz to rozwinac, bo jakos nie pzypominam sobie, zeby Motorola wyleciala z rynku :!:

Spory procent, niemalych, dochodow tej firmy pochodzi ze sprzedarzy telefonow komorkowych wlasnie.

Mi sie zdaje ze mu chodzilo o to ze Motorola nie jest juz tak popularna i nie robi telefonow takich jak Nokia lub SE.

Ponowiam pytanie: Czym sie rozni n73 od n73 music edition? Co daje ten ME lepszego o wersji standardowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdaje ze mu chodzilo o to ze Motorola nie jest juz tak popularna i nie robi telefonow takich jak Nokia lub SE.
Znaczy sie jakich :?: Moglibyscie wyrazac sie nieco jasniej. Bo jak dla mnie, to motorola robi telefony porzadne i porzadane, vide V3. A Nokia i SE robi kiepskiej jakosci zabawki.
Ponowiam pytanie: Czym sie rozni n73 od n73 music edition? Co daje ten ME lepszego o wersji standardowej?
Ze tak powiem google zna odpowiedz. Oto co znalazlem:
coz odpowiadajac niektorym na pytania czym sie rozni wersja me od zwyklej to np odtwarzaczem muzyki jest inny kolor obudowy me czarna sluchawkami me ma rozpinane i wejscie na mini-jack a jezeli chodzi o glosnosc to nie ma roznicy aparatem z przodu mozna robic zdjecia ale sa one bardzo niskiej jakosci
Koles ma ewidentne problemy z interpunkcja, ale mozna zrozumiec :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdaje ze mu chodzilo o to ze Motorola nie jest juz tak popularna i nie robi telefonow takich jak Nokia lub SE.
Znaczy sie jakich :?: Moglibyscie wyrazac sie nieco jasniej. Bo jak dla mnie' date=' to motorola robi telefony porzadne i porzadane, vide V3. A Nokia i SE robi kiepskiej jakosci zabawki.

quote']

No widzisz, jak dla mnie Nokia i SE robi teraz dość dobre i fajne komorki (to tylko moja opinia :)) a Motorola jakby odpada z tego wyscigu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...