Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

mobajl fołny ;-)

Polecane posty

Ja natomiast mam problem z WAP. Kupiłem Samsunga E900 (zajefajny telefon :D ) i skonfigurowałem Wap dla Era Tak Tak (moja siec) Gdy włączam przeglądarke przez chwile się ładuje, widac ikonkę GPRS u góry... i po chwili telefon się jakby "restartuje" to znaczy na moment gaśnie, wyświetla "czekaj", pojawia sie pulpit, wyszukiwanie sieci i po chwili znowu się to samo odrazu. I tak dopuki sam nie wyłączę i właczę telefonu. To chyba nie kwestia ustawień bo sprawdzałem chyba z 3 róznych konfiguratorów i ręcznie. Czy ktoś wie o co biega?

W sumie rzadko uzywałem WAP na starym fonie więc nie będę płakał jesli nie uruchomię go tutaj no ale byłoby miło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować między dwona fonami. Mianowicie między Nokią 3110 classic a Sonym Ericssonem W610i. Różnica w cenie pomiedzy nimi wynosi około 200 - 300zł. No i nie wiem; pozbierac trochę dłużej i kupic Sonego czy tez szybciej Nokię :?:

I jeszcze jedno: ile czasu wytrzymuje bateria w obu wymienionych modelach :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani jednego z powyżej wymienionych telefonów, ale moge śmiało zaświadczyć iż u mojego kolegi, który posiada tą Nokie 3110 Classic bateria trzyma ok tygodnia - czyli dosyć sporo i to przy normalnym (rozmowy, smsy, jakieś radyjko) użytkowaniu. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zarejestrować telefon w orange, ale po wpisaniu numeru i kliknięciu "Dalej" w pierwszym kroku, pojawił się komunikat

"Błąd pobrania danych taryfowych użytkownika."

Próby były wykonywane bez powodzenia wiele razy od kilku dni. Co może być przyczyną?

Pracownicy Orange do tej pory nie odpowiedzieli mi na pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Jakiego PDA byście polecili na abonament w PlusGSM ew. innej sieci jeżeli będą lepsze oferty. Chciałbym duży wyświetlacz klawiaturę QWERTY, WiFi, Bluetooth no i dobre możliwości multimedialne(filmy itp). KARTY PAMIĘCI! Fajnie by też było gdybym mógł też napisać jakiś dokument na nim lub zdjęcie dość porządne. A całość na Windows Mobile 6

Opcjonalnie może być też IRDA ale raczej nie jest potrzebna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer, czy Ty naprawde masz zamiar pisac tekst na 1" wyswietlaczu komorki, ogladal filmy i surfowal po sieci?

Zawsze mnie zastanawialo co ludzie widza w tych telefonowych bajerach technicznych.

Przeciez jesli bede chcial sobie obejrzec jakis film to nie bede siedzial z nosem w tandetnym wyswietlaczu wielkosci muchy, tylko odpale kompa.

To samo z surfowaniem po sieci i pisaniem "dokumentow".

A wbudowane aparaty cyfrowe sa gorzej rozbudowane niz nawet najtansze cyfrowki na rynku.

Moim zdaniem telefon jest do tego, aby za jego pomoca rozmawiac i wysylac smsy, ew. sprawdzic godzine.

Nie zalezy Ci Gofer np. na wygodnej klawiaturze, porecznosci lub jakosci transmisji dzwieku podczas rozmowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam szukac komorki... no wiec jaki telefon poradzilibyscie mi: Musi to byc Nokia lub Sony Ericsson. Cena do 800 (w sumie jak najtaniej, a najlepiej tak kolo 650) musialby miec aparat, mp3, radio, bluetooth, zeby mozna bylo wkladac karty pamieci :D...

EDIT: mam pytanie: co oznacza ze komorka ma usb 1.1 (slave), to znaczy ze maja kabelek usb bezposrednio moge go podlaczyc do fona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer, czy Ty naprawde masz zamiar pisac tekst na 1" wyswietlaczu komorki, ogladal filmy i surfowal po sieci?

>>>Kolejno: tak, tak i tak. Można napisać listę zakupów czy też sms-a. Jakieś notatki gdzieś w plenerze też się zdarzą. Co do filmów i surfowania to nie będę odpalał całego PC żeby sprawdzić maila czy też looknąć na forum a i w korku na mieście może zechcę coś obejrzeć. I nie używaj argumentów związanych z pisaniem że niby jest papier itp. bo:

A - tak jest bardziej ekologiczne

B - tak jest wygodniej

Zawsze mnie zastanawialo co ludzie widza w tych telefonowych bajerach technicznych.

>>>Jedni ciekawi gadżet a inni kompana podróży. Zabrzmi ironicznie ale niektórzy nadrabiają braki w majtkach :P Jeszcze inni zamiast nosić ze sobą telefon i MP3 mają je w jednym. A ja chcę do tego aparat i możliwość korzystania z neta i pisania notatek. Praktyczniejsze niż laptop i starczy na dłużej.

Przeciez jesli bede chcial sobie obejrzec jakis film to nie bede siedzial z nosem w tandetnym wyswietlaczu wielkosci muchy, tylko odpale kompa.

To samo z surfowaniem po sieci i pisaniem "dokumentow".

Rozumiem że w trasę/do szkoły zabierasz ze sobą PC, ok...

A wbudowane aparaty cyfrowe sa gorzej rozbudowane niz nawet najtansze cyfrowki na rynku.

>>>Nie mam zamiaru nosić cyfrówki ze sobą 24/7 a czasem jakaśgenialna okazja na fotkę roku się trafi

Moim zdaniem telefon jest do tego, aby za jego pomoca rozmawiac i wysylac smsy, ew. sprawdzic godzine.

>>>Moim też, ale ja się pytam o PDA

Nie zalezy Ci Gofer np. na wygodnej klawiaturze, porecznosci lub jakosci transmisji dzwieku podczas rozmowy?

>>>Poprosiłem o DOBRY sprzęt więc chyba logiczne że jakość rozmów ma być ok. Co do poręczności to ok, cegiełka w kieszenie.[PORĘCZNOŚĆ] Ja wolę czuć że tam coś mam, wiem że tam jest i że nie wyleciało. [WYGODNA KLAWIATURA] poprosiłem o QWERTY, nie?

Zikmu Ja bym wybrał W810i. Miałem styczność z telefonami z serii Walkman(jednego nawet mam) i jestem nimi zachwycony. Świetna jakość muzyki a i inne funkcję kulawe nie są. Jest np. kalkulator :D Nie a serio to wyświetlacze trzymają wysoki poziom, budowa jest dość solidna, bateria długo trzyma, słuchawki są świetne w zestawie no i nie jest z Finlandii :P Wadą są karty pamięci M2. Za tę samą cenę mamy 2x większe mini SD. Nokie N70 jest bardziej PRO, wyświetlacz jest chyba lepszy, ma dwa aparaty a więc możliwość rozmów video no i wygląd ciekawy. No i jak to nokia solidny też jest. A 6300 mało mi się podoba. Solidna obudowa i średni aparat. Wygląd nieciekawy i irytuje to że na srebrnej obudowie zostają bardzo widoczne ślady palców. To wszystko moje SUBIEKTYWNE opinie i nie wszyscy muzą się z nimi zgadzać więc proszę nie krzyczeć na mnie z uwagami.

ToXiC SolDiER SE W810i (~600zł), Nokia 6300(~700zł), Nokia N70(~800zł) wszystkie te modele są godne polecenie i poniekąd przeze mnie opisane. Weź małą poprawkę na to że darzę sympatią SE i wybieraj :)

Uzupełnię półeczkę o SE k800i(~700zł) i SE w880(~800zł). Pierwszy ekstra jeśli jesteś fanatykiem zdjęć a drugi do muzyki. Ten "drugi" cechuję się świetnym wyglądem i dwoma aparatami.

To są moje SUBIEKTYWNE opinie. W razie niezadowolenia po skorzystaniu z moich opinii proszę nie mieć do mnie żalu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna jakość muzyki a i inne funkcję kulawe nie są.

ha ha, sam mam wulkmena, i jak dla mnie jakość jest średnia,ale i tak lepszej w telefonach nie ma :wink:

W810 nie polecam, ze względu, tego iż mam slaba już teraz jakośc dźwięku w porównaniu np z W600I.

W 6300 krótko trzyma bateria, Nokia N70, to taki odpustowy bajer...

gofer nie wie co pisze:

zupełnię półeczkę o SE k800i(~700zł) i SE w880(~800zł). Pierwszy ekstra jeśli jesteś fanatykiem zdjęć a drugi do muzyki. Ten "drugi" cechuję się świetnym wyglądem i dwoma aparatami.

Co do k sie zgadzam, ale w880, ma słaby obiektyw, i robi bardzo słabe zdjęcia, do tego jest nie poręczny, i ma niewygodne przyciski...

Ja polecam:

W600i, K810, K850i :), w810, w580i, nokia 6300, tylko ta bateria :/...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zastrzegłem sobie że opinie są subiektywne. Poza tym gdzie ja napisałem że w880 ma dobre aparaty? Napisałem że są dwa :P A poza tym mi się podoba i IMO jest bardzo wygodny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o tym w580i i raczej sie nie skusze, na jakosci dzwieku mi srednio zalezy, ale bardziej na tym by telefon byl malo awaryjny. Do tej pory mialem tylko Motorole L6 i przez dwa lata absolutnie nic mi sie z nia nie stalo. Wiec moze sprecyzuje bardziej czego wymagam od telefonu w kolejnosci od najwazniejszego:

- bym mogl go wziasc za calkiem przyzwoita cene :P ;

- by byl malo awaryjny;

- by bateria trzymala dosc dlugo (ok 4 wystarczy);

- moglby miec w miare dobry aparat z flashem;

- w miare dobra jakosc dzwieku + mozliwosc odtwarzania mp3;

- bluetooth;

- bez slider'a (denerwuja mnie).

Zna ktos moze jakies modele, ktore by pasowaly do takiej charakterystyki i, ktore moglibyscie polecic ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał 5300 albo k530i, 6233 mi się nie podoba z wyglądu i ma gorszą baterię. k530i ma najlepszą baterię, niezły aparat(ale i tak to tylko telefoniczny aparat dla bajery, jak wszystkie zresztą :P ) no ale wadą są kart pamięci M2. mini SD 2GB kosztuje 49zł a M2 2gb 69zł. Jeżeli chcesz lepszy aparat to k530i a jak slidera to 5300. I pomoże ktoś z tymi PDA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o problemach technicznych w 5300 nie słyszałem ale ja nie lubię sliderów więc brałbym k530i. Co do ograniczenia to można je przekroczyć ale wtedy telefon działa wolniej i czasem się zawiesza. Co do motek to moja opinia na ich temat jest taka sama jak na temat komputerów z TESCO... Na przykladzie V3 sam się nauczyłem ze to złom jest straszny. Zawieszał się, bateria szybko padała a co najgorsze, przyciski się odciksały na wyswietlaczu. Patrząc na zdjęcia K1 widze że błędu z odciskami się nie pozbyli, irytująca jest ta "wypustka" po otwarciu klapki. W ogóle telefony z klapką są trochę głupie bo po jakimś czasie klapka zaczyna się ruszać. Pomijając wady wymienione przeze mnie telefon ma ładne parametry, ludzie dobrze o nim w internecie piszą no i gama kolorów jest spora. Ja bym jednak brał coś innego.

Ponawiam prośbę o problem z PDA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o problem z PDA...
Zastanow sie po co Ci takie uzadzenie.

Jezeli mialoby to dzialac jako zabijacz czasu podczas podrozy/przerw itp. To raczej wybralbym cos z odtwarzaczem mp3/java i zlaczem sd.

Jezeli chcesz miec przenosne urzadzenie multimedialne, to raczej propnowalbym zainteresowac sie Palm'ami. Np. Palm TX. Co prawda nigdzie tym nie zadzwonisz, ale film daje rade, a i pograc sie da.

Jezeli chcesz przyszpanowac to zrob jak moj kumpel i zalatw sobie Apple iPhone. Co prawda urzadzonko ma wiecej wad niz zalet, ale prezentuje sie faktycznie [regulamin] .

Jezeli szukasz urzadzenia PDA, to calkiem fajne wydawaly mi sie MDA. Dawno juz nie sledzilem tematu, ale byly calkiem przemyslane. Serwowane sa przez Ere.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu potrzebuję mobilnego urządzenia trochę "ALLinONE". Nie lubię nosić ze sobą kilku urządeń. PDA/MDA jeden pies :P w sumie chodzi mi o przenośny komputerek(wifi/przegladarka/word mini[do notatek a nie do pisania książek]/oglądanie filmów[nie gadajcie że się nie da bo ja na wyświetlaczu telefonu daje radę) z możliwościami telefonu(bluetooth/rozmowy/sms-y) który da radę muzycznie (MP3/WMA) i w razie potrzeby żeby nadał się jako aparat(mam cyfrówkę ale nie noszę ze sobą codziennie a czasem się coś zdarzy w plenerze do ustrzelenia). Najlepiej w abonamencie w Plusie, ale na inne sieci też jestem otwarty. Narazie się zastanawiam między ASUS'em P750 a Toshiba G900. Toshiba ma klawiaturę QWERTY i ciut większy wyświetlacz (0,2' więcej) a ASUS szybszy zegrar procesora i lepszy aparat. I wygląda lepiej i nie mam tego lęgu że klawiatura się odłamię od reszty. Trudny wybór... :? iPhona niszczy brak klawiatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...