Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PeterMax

Opowiedni sprzęt do GTA 4...

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów czytających ten temat :wink: Mam pytanie dotyczące gry GTA 4, a dokładniej pytanie dotyczy sprzętu jaki powinno się mieć, aby grać na pełnych detalach bez najmniejszych lagów. Obecnie grając na średnich zdażają mi się lagi, a mój znajomy mając niemal identyczne części kompa gra z takimi lagami jak ja na średnim to na full detalach, a gdy zmniejszy sobie jakość wody i cieni to nie tnie mu się nic. Czy to jest wina tego, że ja mam Viste, a on XP? Zastanawiam się nad kupnem Windowsa 7, bo może zwiększy wydajność gier, ale nie jestem pewien, czy to dobre rozwiązanie. Parametry mojego kompa: Gainward 9800GT 1GB 256mb DDR3, 4 GB RAM, AMD Athlon 5600+, no i ta nieszczęsna vista, która może i jest ładna, ale zabiera drochę dużo...

:ohmy: W takim razie co mam zrobić? odpowiedzcie mi szybko :wink: czy zainstalować może xp, kupić w7, lub wymienić procesor, albo karte graf.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

masz wolne z 40k? to może się znajdzie taki komp którego ta gra nie zamuli ale tego nie gwarantuję.

7 możesz sobie kupić bardzo fajny system,podaj zasilacz i mobasa można by rocka podkręcić i powiedz ile masz kasy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mam Sweex, 650 Watt, low noise, płyta: Gigabyte GA-ML52L-S3P/520LE/DDR800, pisząć "podkręcic" myślałeś o kupieniu nowego procka, czy podkręceniu go poprzez program?

Dodam jeszcze, że u mnie nawet na low details się przycina GTA, więc nie wiem od czego to zależy, może ktoś wie, czy jeżeli mam konto GFW LIVE to jak zrobie reinstall gry to będę miał wszystkie save'y? I czy instalując innego windowsa muszę usuwać wszystko z kompa, czy mi to zostanie nienaruszone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

zasilacz do odstrzału.

przez podkręcanie rozumiem Over Clocking czyli podnoszenie FSB w biosie z czym idzie zwiększenie taktowania procesora i jest szybszy

możesz podać mi link do tego mobo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podać mi link do tego mobo?

Sorry, ale nie moge znaleźć nigdzie, a nazwe mam tylko z faktury z kupna kompa, więc ci podałem. Mógłbyś mi wyjaśnić mniejwięcej jak mam to zrobić w Biosie (podkręcić procka) i czy nie przegrzeje mi się lub nie wystąpią inne skutki uboczne (mój kumpel podkręcił kiedys sobie procesor Easy Tuner czy jakoś tak, że mu się spalił proc :laugh: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zamłócić w GTA 4 na maxa trzeba procka dwurdzeniowego z ok. 4GHz na rdzeń ,2GB Ramu i grafę co najmniej GTX 280, bo GTX 260 ma za mało pamięci i gra będzie skakać ( co ja piszę, gra nawet nie pozwoliła mi ustawić wszystkiego na full!). Lepiej zaopatrz się w grafę z 2GB pamięci albo przejdź na Vistę albo Seven, bo te systemy dają grafie korzystać z RAMu dzięki czemu ja na Viście miałem jakieś 2,2GB pamięci na grafie. Niestety gdy miałem zainstalowaną Vistę nie miałem GTA, więc nie sprawdziłem jak by to działało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

akurat przy GTA IV najważniejszy jest procesor a nie k,graficzna jak już pisałem tak gra jest w stanie zamulić każdy komputer najlepiej działa na konsoli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...ok mi już nawet nie chodzi o to, żeby na full details chodzilo bez ścnania się, ale jak ustawie nawet na low to się laguje. Przeszukałem wiele for na temat GTA 4 i znalazłem info na temat pliku commendline czy jakos tak. Stworzyłem więc taki plik wpisałem co trzba i obecnie w grze w graphic setting zamiast xxx/1004 mam xxx/2008 czy jakos tak, w każdym razie zwiększyło mi się dwukrotnie. Ustawiając wszystko na max wychodzi mi ok.1600/2008 =ścina się :huh: , ustawiam deatails na medium, a reszte na high, czyli mam ok.500/2008 = lagi (lol!?), ustawiam, wszystko na medium, ścina się, na low, ścina się, wyłączam gadu, skype, otwarte zakładki w necie, ścina się. Słyszałem o złej kompatybilnośći GTA4 na PC, byc może to jest przyczyną moich częstych lagów :rolleyes: ... Jeszcze raz napiszę o przypadku mojego kolegi, który ma prawie identyczny sprzęt jak ja i na medium, high, medium,very high, highest chodzi mu bez zarzutów, a na moim PCecie na low potrafi się kamera zaciąć przy przekręcaniu jej :ohmy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patch 1.04 nie wystarczy. wcześniejsze patche optymalizowały ustawienia graficzne i dodawały opcje zmiany grafiki. patch 4 chyba skupiał sie głównie na multiplayerze. najpierw zainstaluj wszystkie cztery. antywirusa możesz zmienić na darmową wersję aviry do pobrania z neta mi nie zamula żadnej gry. jak zmienisz zasilacz, to kręć grafę :)

Ariero zależy jakiego masz kompa, bo zdaje się, że nie wszystkie proce obsługiwały tryb zgodności z XP(czyli zmniejszenie zużycia ramu/proca do wartości porównywalnej z XP)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tryb XP obsługiwany przez procesor? Skąd Ty takie informacje wziąłeś? Ja pierwsze słyszę o czymś takim.

Ariero - wedle testów oc różnych portalach właśnie Seven wypada w GTA IV blado, ale w innych nowych tytułach jest już lepszy od XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to już kwestia procesora. U mnie GTA IV wymaksowane* nie tnie się ani trochę, a nasze karty są porównywalne. Być może moja jest trochę lepsza, ale nie jest to jakaś ogromna różnica. Jeśli chodzi o szczegóły mojej płynności to średni fps 49.

*Full detale, lecz w ramach możliwości pamięci wideo, czyli niestety musiałem ograniczyć widoczność do 40. Kiedy podciągam ją wyżej pamięć jest pokazana na czerwono i jest napisane, że nie pociągnie mi tego co dla mnie wydaje się dziwnym patrząc na wyniki na aktualnych ustawieniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...