Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Hinata20

Oc procesora - w drugą stronę

Recommended Posts

Witam. Mam problem, ponieważ mój komputer jest sprawny(!) Znaczy części wszystkie są sprawne, ale prawdopodobnie procek jest trochę za mocny na ten komputer, dlatego chciałbym zmniejszyć jego taktowanie, do 3 Ghz. Jak opisywałem w moim innym temacie, sam się resetuje. Po diagnostyce (dwukrotnej) powiedziane mi zostało, że wszystkie części są ok.

Proc: Pentium D 950 3.4 Ghz

Płyta Główna: Msi-7211 (P4M800Pro)

Ram: Kingstone 400 mhz 1gb x 2 (w sumie 2 gb)

Zasilacz: Modecom Premium 400W

Karta grafiki: Asus HD3650 silent(chłodzenie radiatorem, bez wiatraka)

Jeżeli można jakoś ten procek "odkręcić" to prosiłbym o radę jak to zrobić. A, no tak... Sam bym to zrobił już wcześniej, ale mój bios jest baardzo wybrakowany, co oznacza, że nie ma w nim opcji taktowania samego procesora, tylko ram.

Wątpie, żeby taki temat już był, chociaż...

Proc: Pentium D 950 3.4 Ghz

Płyta Główna: Msi-7211 (P4M800Pro)

Ram: Kingstone 400 mhz 1gb x 2 (w sumie 2 gb)

Zasilacz: Modecom Premium 400W

Karta grafiki: Asus HD3650 silent(chłodzenie radiatorem, bez wiatraka)

Która płyta?

http://www.msi-polska.pl/index.php?func=pr...amp;prod_no=234

(2 wersje i 3 "rev" do wyboru)

Żadna płyta PM8M3 [MS-7211] nie obsługuje Pentium D 950 (3.4GHz, B1, 130W) (swoją drogą kto ci wcisnął ten procesor do tej płyty?), ale zależnie od wykonania różne są możliwości użycia "czegoś działającego" (w sensie: odpowiedniego procesora)

O zmianie FSB od razu zapomnij, nie tędy droga. Masz jakieś pieniądze do wydania, czy cała przeróbka musi się odbyć "bezinwestycyjnie"?

Płyta z PCB 4.1 obsługiwała 2 z 3 Pentium D(a ja [ciach] musiałęm trafić na tą 135 W!!) A ja mam właśnie tą płytę. NIestety wszystko bez inwestycji, ponieważ dostaje nowy komputer w styczniu(porządny :DMogę podać konfig i byście mi powiedzieli czy jest dobry?) Pamiętam że były 3 wersje procka 3.4 Ghz, a że moj celeron D już był prawie "martwy" to musiałem coś kupić. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i przez to że ten się zepsuł właśnie rodzice mi nowy kupią. Może podam przy okazji konfig:

Nie pamiętam dokładnie ale proc na 100% 4 rdzenie Intela.

Płyta Maximus II (7 lat gwarancji, podwójny bios itd. itp.)

Grafika Gtx 275(chociaż chyba lepszy by był HD4890)

Ram 4 GB DDR2

Zasilacz 450 W Pentagram

koszt: 2100 zł, łącznie z obudową cooler master. cena na wrzesień, dawno tam nie zaglądałem, mogło się pozmieniać.

Niedługo będę tam szedł to podam dokładną konfigurację

Nie przeklinaj - Gofer

No w takim razie, jak nie FSB to czy nie da się czegoś zrobić, żeby go trochę ograniczyć? Zależy mi na tym(co prawda ostatnio jest stabilniejszy, mogę dłużej sobie pograć, rzadziej sie wyłącza itp, ale jednak problem wkurza) Bo do stycznia trochę czasu minie. Mam jeszcze komputer zastępczy, na którym pracuje sie jak w ciele starca, bo inaczej nie można opisać komputera na którym tnie się Postal 2.

Miałem podobny problem. Okazało się że to problem z RAMem i trzeba było wymienić jedną z kości. Gdzieś w necie trafiłem też, że wystarczy zmienić jedną linijkę w boot.cfg (nie pamiętam już dokładnie, ale chyba w tym), żeby komputer działał stabilniej. Polega to na uruchamianiu systemu na minimalnej ilości pamięci koniecznej do jego odpalenia.

Blado to widzę. Samymi ustawieniami BIOS nic nie wywalczysz, po prostu procesor ciągnie za dużo prądu i nie bardzo jest jak ograniczyć moc pobieraną.

Masz jakiś sklep / serwis w okolicy? może pójdą na wymianę bez dopłaty?

(te procki leżą w każdym serwisie robiącym rozbudowy komputerów, może nie 3,4Ghz ale 3-3,2 na pewno będą mieli)

Mam kilka serwisów w okolicy, ale tylko ten 1(w którym jestem stałym klientem) nie jest serwisem typu pomysłowy dobromir. I niestety jak oświadczyli tak im w sumie wierze, bo procesorów Pentium D w sprzedaży już nie ma, ze względu na to, iż nie jest on warty kupna i sprzedaży, po wyjasnieniu na polski - Nie ma, bo sie nie opłaca. Na giełdzie znalazłem tylko jeden, właśnie ten. A starego Celka sprzedałem im za 20 dychy ^^. Tak się zastanawiałem i czytałem o tym sporo, ale FSB zmniejszyć nie mogłem(brak supportu na tą bezwartościową płytę) a mnożnik zablokowany(bo wątpie w to, żeby ten facet sprzedał mi wersję inżynierską, wątpie, żeby ktokolwiek by mi to sprzedał) A zmniejszanie napięć w tym wypadku nie pomoże, bo po pierwsze nie moge tego zrobic, a po drugie jak za mało by dostawał prądu to tylko sprawę bym pogorszył. A nie ma jakiś windowsowych nakładek ograniczających, czy coś w ten deseń?

Nakładek niestety nie ma. A SwisteK miał na myśli to, że panowie z serwisu mogą mieć własny procesor(używa się ich jeszcze w serwisie do diagnostyki itp) z tej rodziny, który może zamieniliby na Twój.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...