Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ramir3z

Monitor gaśnie w czasie gry

Recommended Posts

Witam!

Mam następujący problem. W czasie gry w Dead Space, czy też Call of Juarez: Więzi krwi po jakimś czasie monitor gaśnie i przechodzi w stan uśpienia. Za każdym razem jest to inny moment, więc należy wykluczyć błędy w grach. W załączniku dodaję plik z DXDiaga. Bardzo proszę o szybką pomoc. Mój monitor to LG Flatron L1715S. Reszta sprzętu w liście z DXD. Jeszcze raz bardzo proszę o szybką pomoc.

DxDiag.txt

Link to comment
Share on other sites

Ściągnij program GPU-Z, włącz zapisywanie temperatur do logu i pograj, potem po zawieszce wklej nam loga. Do tego jeszcze marka, model i moc zasilacza podaj. Możesz to sprawdzić przez otwarcie obudowy.

Link to comment
Share on other sites

Zasilacz do wymiany, Feel to materiał pirotechniczny. Możesz najpierw zmierzyć napięcia miernikiem i wtedy Ci powiem, czy zmienić musisz już, czy możesz się chwilę wstrzymać. A co do karty, to się przegrzewa. Wyczyść ją dokładnie z kurzu i powiedz, jak masz wentylowaną obudowę i gdzie ona stoi.

Link to comment
Share on other sites

http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia-w-z...zu-news-40.html

Tu masz instrukcje pomiaru napięcia, zmierz ich wartości w stresie i w spoczynku. A co do samego komputera, to wyjmij komputer spod biurka i postaw bez blach obudowy przy otwartym oknie, wtedy pograj i też rób loga w GPU-Z.

PS - jeśli mógłbyś zrobić zdjęcie komputera tak jak stoi, a potem jego wnętrza, to ułatwiłbyś trochę robotę.

PPS - jeśli jeszcze tego nie robiłeś, to wyczyść cały komputer z kurzu, bardzo dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

Ze zmierzeniem napięcia w zasilaczu będzie mały problem, bo nie posiadam na składzie mierników. Odkurzać zacząłem. Póki co wyczyściłem kartę graficzną i cooler nad procesorem, a także zasilacz. Poniżej daję zdjęcia z komputerem.

dscn1714.th.jpg

dscn1710i.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Chłodzisz wszystko pasywnie w tak małej zamkniętej przestrzeni(blokujesz ciałem swobodny przepływ powietrza) i zastanawiasz się, dlaczego sprzętowi jest za gorąco? Podaj jeszcze temperatury procesora w stresie, a na kartę załóż wentylator(powinien wystarczyć jakiś 120mm, są względnie ciche). Aha, chłodzenie procesora odwróć, jeśli jest to możliwe. Coolery z HT działają lepiej, jeśli zgięcia są skierowane w dół. Napięcia można sobie póki co odpuścić, ale zbieraj kasę na nowy zasilacz, trzeba go jak najszybciej wymienić.

PS - wydaje mi się, czy dyski nie są przykręcone? Jeśli nie są, to jak najszybciej to zmień, powinny być dobrze zamontowane, nie tak, jak ten przyklejony taśmą...

PPS - wyjmij zbędne napędy, np ten CD na samej górze i uporządkuj kable. Powinieneś rozważyć założenie wentylatorów na obu chłodzeniach, z przodu i styłu obudowy, oraz montażu ścianek.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...