Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kraven2000

Rozwiązany: Driving Force GT - auto jedzie prosto, gdy kierownica ustawiona jest pod kątem

Polecane posty

Witam,

mam pytanie. Zakupiłem kierownicę z tematu, podłączyłem do pieca, zainstalowałem sterowniki i wszystko byłoby fajnie gdyby nie mały problem. Koło kierownicy nie siedzi prosto. Tzn. jak normalnie jest kierownica to guziki i wszystko jest na wprost przed graczem. W przypadku tej kierownicy, jest ona lekko skrecona w prawo (o jakieś 25 stopni) co oznacza, że żeby jechać prosto w grach, muszę mieć koło skręcone w prawo o te 25 stopni. Jeżeli w grze ustawiam kierownicę prosto...to samochód skręca w lewo.

Posiadam Windows 7 a stery to bodaj 5.08.

Moje pierwsze zabawy z kierą i niestety problematyczne ;/ Pomocy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja może zależeć od bardzo wielu rzeczy. Sterowniki się raczej do nich nie zaliczają. Po pierwsze jak wygląda podłączanie tej kierownicy w twoim przypadku? Podłączasz USB i kółko się centruje? Jeśli tak to podłącz wtyczkę na obróconym o kilka stopni, tak żeby było prosto. Spróbuj wycentrować w konfiguratorze. Jest jeszcze inna sztuczka, ale nie wiem czy działa z każdą grą. Już w samej grze zanim wyjedziesz na tor obróć kierownicę maksymalnie w lewo, potem maksymalnie w prawo, albo na odwrót. Powinna się nacentrować.

No i zależy w jaką grasz grę. Jeśli to jakiś poważniejszy symulator, to być może źle ustawiony wóz ściąga na jedną stronę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepraszam, że tak długo milczałem. Otóż w sterowniku nie ma opcji kalibracji, podobnie w Windows. Przynajmniej nic takiego nie znalazłem. Natomiast już wiem, co spowodowało błąd. Otóż, komuter zostawiłem w stanie uśpienia. Po ponownym uruchomieniu zapomniałem, że tak było. Przełożenie kierownicy pod inny port uruchomiło automatyczną kalibrację i jest już ok :)

Przepraszam za kłopot :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...