Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Teen Titans (2003-2006)

Polecane posty

Teen Titans / Młodzi Tytani

phpses4ilpm.jpg
Art by iANAR

Twórca: Glen Murakami
Głosy: tutaj (w angielskiej wersji)

Serial oparty jest na komiksie pod tym samym tytułem, ale nie będący jego dokładnym odzwierciedleniem... właściwie jest to parodia a przygody Tytanów jako nastolatków służą do przekazywania niezłej dawki humoru ;P Chociaż, nie ukrywam, poważne czasami też jest... Kilka wątków zostało zaczerpniętych z komiksu, ale poza kilkoma epizodami składającymi się na całość większość to pojedyncze historie walki młodych bohaterów z takimi oryginałami jak Mambo Wspaniały, Modniś albo "ten koleś od pilota"... znowu zapomniałem jakieś nazwy ;P Fabuła nie jest skomplikowana, dostajemy zazwyczaj 23 minuty - w większości przypadków - czystej akcji z - na szczęście - nie debilnymi tekstami i oglądamy dziejącą się na ekranie rozróbę. Miły odstresowywacz :happy: Szkoda jedynie, że nie wyemitowali w Polsce piątej serii tylko trzeba się namęczyć. Przedostatni odcinek jest dobry...

Finałowa rozróba naprawdę wygląda kozacko. Wszyscy herosi i przestępcy w

Titans Together - walka wygląda niezwykle efektownie, ale w kilku przypadkach złoczyńcy dostali za szybko i za łatwo lanie, ale najwidoczniej scenarzyści całą balangę chcieli upchnąć w jednym odcinku :tongue:



Ogólnie dałbym 8/10 :=)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z lepszych kreskówek emitowanych obecnie w TV. Świetnie wykreowane postacie (Raven!, Slade!), wciągająca fabuła (nawet zwykły odcinek ogląda się bardzo dobrze) no i przede wszystkim znakomity humor. Zarówno w dialogach jak i w animacjach. Rozmowy pomiędzy Raven, a np. Bestią są absolutnie wspaniałe. No i animacje - kurczenie się postaci, zwiększanie głów itp. - daje to wspaniały efekt.

Ulubione odcinki? Trochę ich było. Na pewno większość tych "mitologicznych" no i oczywiście szereg pojedynczych. Kiedy Raven zamieniła się ciałem z Gwiązdką, gdy Cyborg znalazł się w przeszłości, czy gdy Robin wyruszył na trening w góry.

Serial animowany godny polecenia :thumbsup:

Ulubiona postać? Oczywiście Raven :icon_twisted:

Teen Titans go!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezłe to :), oglądałem chyba z 10 odcinków i na deserek Kinówkę czy jak na to się mówi

JEJ

:D W Kinówce Robin Całuje się z Gwiazdką.

Lubię Cyborga, :) za jego gadzety, no i po trochu Gwiazdkę i jej NIEŚMIETELNĄ Musztardę.

Taki dialog z gry na Gameboya Advance

Gwiazdka.Słyszycie..co za piękna muzyka

Reven.To jest Alarm Gwiazdko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TEEN TITANS" świetny tytuł nie powiem, dobra komedia, a zwłaszcza komizm sytuacji i postaci.

Najlepszy odcinek? Hmmmmmmmmmmmmm, może ten jak Cyborg zbudował swoje auto, a najlepsza w tym była scena pościgu dobrze zrealizowana, no i jak Pan Zwarcie (ten z chip'em zamiast głowy) zmienił go w zły samochód (ta czerwień :icon_twisted: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Cyborga, :) za jego gadzety, no i po trochu Gwiazdkę i jej NIEŚMIETELNĄ Musztardę.
Mnie z kolei chyba najbardziej rozwalił moment w jednym z odcinków, gdy stworzył swojego robota-sobowtóra... Najpierw Bestia go puknął a ten się przewalił, dostał pietra, ale po chwili wyszło na jaw, że to nie prawdziwy. Cyborg przedstawia robota gdy...

Sztuczny Cyborg: BUJA! [ang. to jest chyba Boo-yah!]

Cyborg: Czasem miewa fanaberie...

Ale inne dialogi też są mocne :happy: Polecam angielską Wikipedię, mają tego tonę :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bestia wymiata, jak dla mnie, choć Raven też jest spoko. W ogóle ta kreskówka jest jedną z moich ulubionych kreskówek o superbohaterach, obok X-men: Evolution i Spidermana (Taka moja złota trójca) Kreskówka generalnie kipi dobrym humorem, ale zdarzają się odcinki 100% poważne, choćby wszystkie, w których pojawiała się Terra. kurczę, lubiłem tą dziewczynę, ale nie oglądałem późniejszych odcinków, to nie wiem, co si,e z nią stało, po tym, jak

zamieniła się w kamień

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym przecież polega infantylność kreskówek, czyż nie? :-)

Terra. kurczę, lubiłem tą dziewczynę, ale nie oglądałem późniejszych odcinków, to nie wiem, co si,e z nią stało, po tym, jak

zamieniła się w kamień

Tja, Terra to jedna z lepszych postaci w całym serialu głównie ze względu na swoją złożoność i

balans na granicy dobra oraz zła

. Ostatniego odcinka, Things Change, nie oglądałem, ale Wiki podpowiada, że w wątpliwość została poddana teoria o jej

śmierci

...

Bestia spotyka identycznie wyglądającą dziewczynę, która jednak nie pamięta kim jest ani nie twierdzi, że jest Terrą; poza tym Bestia odkrywa, że "jej" kamienny posąg zniknął

... Autorzy nie powiedzieli do końca czy

Terra

tak naprawdę żyje czy nie, ale zostawili pole do namysłu dla widzów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojleruj takie rzeczy. Ale jak dla mnie, wtedy się nawet ciekawsza zrobiła. Jak to ktoś kiedyś powiedział "Lubimy bohaterów, ale kochamy czarne charaktery", a ona się w tej roli bardzo dobrze sprawdzała. No i kocham jej tekst

"Mam na sumieniu niejeden grzech. Ale niczego, niczego nie żałuję."

. Sam nie wiem, czemu, to fajnie brzmi po prostu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

A jak, że fajnie brzmi ^^ Pamiętam odcinek, w którym została wygłoszona ta kwestia - a było to chyba w momencie gdy

Terra wywaliła wszystkich tytanów z wieży a Slade przejął miasto

- i zrobiła wrażenie. Kreskówka pomimo całej swej infantylności zdobyła się na ukazanie upadku bohatera... no, może przesadnie to gloryfikuję, ale dramaturgia do scenariusza została dodana (pomijając odkupienie

Terry

w jednym z kolejnych odcinków).

Jeśli chodzi o wątki fabularne to jednak podobały mi się bardziej przygody związane z 'tatuśkiem' Raven :-) (m.in.

Slade bez maski... piękny kościotrup

)

A nie wiem czy ktoś o to zahaczał, ale jak wam podobała się finałowa bitwa w ostatnim sezonie?

PS. Pozwolę zareklamować swój drugi temat... No nie, nie mówcie, że nie oglądaliście kiedyś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej ^^ Jej ucieczka i

przejście na stronę zła

miała bardzo jasne podłoże -

nie umiała kontrolować swojej mocy

i wstydziła się tego przed Tytanami. A gdy Bestia

mimo swojej obietnicy, tejże tajemnicy przed resztą nie dochował

to trochę się wkurzyła :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...