Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bylon

Rozwiązany: Komputer do 3500zł

Polecane posty

Zastanawiam się nad zakupem komputera. Przygotowałem więc sobie te najlepsze na liści.

I tak na mojej liście pierwsze miejsce Yamo Green Dragon, kosztyjący 3000 z kawałkiem.

Jak dla mnie procesor znakomity, pamięci dobre, tylko karta trochę odstaje. Ale przecież gdy na serio się zestarzeje można ją wymienić np. na GTX285 lub kartę, która jeszcze nie powstała (wolę nVidie od ATI).

Ale najważniejszy element to obudowa: przyznam się, że takiego dzieła sztuki komputerowej jeszcze nie widziałem. Kusi, że hej!, ale w końcu podzespoły są ważniejsze od wyglądu, więc co sądzicie o tym kompie?

Czy konfiguracja jest niezła?

Byłoby fajnie, jakby komp przez 2 lata (do końca gwarancji) ciągnął wszystkie produkcje (lecz nie strzelaniny, bo w nie nie gram; chodzi głównie o RPG-i i strategie) na MAX detalach, choć wystarczą mi średnie.

Później by się wymieniło grafę na mocniejszą, i chyba byłoby dobrze, nie?

UWAGA!!! Nie zamierzam sam składać kompa, więc kupuje gotowego, który ma najsenswoniejszą konfiguracje. Nie podawajcie mi więc, proszę, samych podzespołów. Sklepy internetowe też odpadają, więc jeśli macie lepszą propozycje, to niech w miarę możliwości, będzie to sklep realny (np. Vobis czy Komputronik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpada

ile masy gotówki zaraz coś złożymy

a co do wolenia nv czy ati to musiał byś mieć bardzo dużo kasy jeśli chcesz wybierać tych bardziej lubię a tych nie-czysta głupota

vobis odradzam ze sklepów -gorzej jest trudno trafić i zachęcam do zakupu w sklepie internetowym-taniej i zestaw przyjeżdża pod drzwi poskładany i pewny sklep -tylko z takich podajemy nasze konfiguracje

co do obudowy ja nic nadzwyczajnego w niej nie widzę oprócz bardzo marnej możliwości chłodzenie chyba ,żę mam przed oczami coś innego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pomoc modom to zaraportuj 1 posta ^^

Dwa słowa: syndrom moderatora - Gofer

Jak ten czerwony kolor ładnie się komponuje z moją sygnaturką i avatarem xD

Przycisk dodający bonus 20% też ma czerwony kolor. Obu panów odsyłam do regulaminu forum. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ bardzo lubię "fabryczne" komputery, to nad tym tez się poznęcam.

Co wiemy o komputerze "YAMO GREEN DRAGON"?

Na pierwszy rzut oka wydawało by się że "wszystko", ale w rzeczywistości jest to takie same "wszystko" jak opisy komputerów w MediaMarkt.

Procesor: INTEL CORE i5-750 2.66GHZ

Płyta główna: Chipset INTEL P55

Pamięć: 2 x 2 GB 1333 MHZ DDR3

Karta graficzna: GEFORCE GTS 250 1 GB GDDR3

Dysk twardy: 320 GB SATA II

Czytnik kart: IBOX 20/1 USB 2.0

Zasilacz: 500W

Obudowa: iBox Orion (zmodyfikowana)

System operacyjny: Linux

Opis na stronie sklepu jest dłuższy, co nie znaczy dokładniejszy

Popatrzmy po kolei co proponuje "producent" (Yamo tylko firmuje zestawy, producentem jest jedna z krajowych montowni).

Procesor - jeden z niewielu elementów co do którego możemy mieć peność jakie ma parametry. Jedna uwaga: nie jest on w wersji BOX, czyli chłodzenie CPU będzie "nieznanej" jakości.

Płyta główna - eeee ... tego ... Jedno wiem! jej producentem nie jest Intel! (producent i model: nieznane, czyli można zakładać że będzie to najtańszy aktualnie dostępny na rynku OEM)

Pamięć - producent nieznany (patrz wyżej)

Karta graficzna - jw. 1024 MB? pełny wypas, cała wieś będzie zazdrościć tak "dużej" karty graficznej -> Jak powszechnie wiadomo wydajność kart graficznych mierzymy w GB, "największe" aktualnie dostępne na rynku to "potwory wydajności" 2GB (DDR2!!) (coś słyszałem o jeszcze "większych" - 3GB)

Dysk - tradycyjnie, producent nieznany czyli z dużą dozą prawdopodobieństwa Samsung F2 (5400 obr) lub najtańszy WD

Zasilacz - tu panów z Yamo deko pogieło, bo pokusili się o jawne oszustwo. Zasilacz Amacrox Warrior AX500-A jest zasilaczem o mocy 460W, a "pińset" w nazwie to tylko ozdobnik i nabijanie w butelkę klientów. Dobrze że nie Tracer "750W", bo pomimo że AX500-A jest najbardziej "odchudzoną" z aktualnie produkowanych przez FSP konstrukcji to jednak wytrzymuje obciążenia nominalne (ale nie 500W). Minusem jest stosunkowo niska sprawność tych zasilaczy (70%), i niezbyt cicha praca.

Obudowa - o gustach nie dyskutujemy. Niewątpliwie ozdobna obudowa podnosi wartość (i cenę) zestawu o ładne pare procent. Na szczęście można w niej zamontować wiatraki 120mm na przód i tył.

System operacyjny - kolejna wtopa. Raz że wyraźnie widać jak czule producent potraktował ten element (istnieje więcej niż jedna dystrybucja Linuxa, i NIE jest obojętne którą zainstalowano), a dwa - Linux na komputerze "dla graczy"? nie oszukujmy się, to tylko oczko puszczone do piratów (czytaj: 90% użytkowników komputerów w naszym kraju). Znaczy:

"Sprzedajemy wam komputer "z Linuxem", ale przecież wiemy że nikt nie będzie tego systemu używał. Tylko pamiętajcie że jak wam się będzie wysypywał Windows, to nie będzie NASZ problem. Pod Linuxem działa."

Wersja oficjalna jest bardziej politycznie poprawna, mianowicie "dobry wujek sprzedawca" daje klientowi możliwość wyboru takiej wersji systemu jaka jemu (tzn klientowi) najbardziej odpowiada. A jeśli np. nabywca komputera ma już swój system? nie można go narażać na dodatkowy zbędny wydatek! (wersję BOX albo MSDN AA, bo przecież licencja OEM jest nieprzenośna).

LOL

Rozumiem Twój punkt widzenia, sprzedaję sprzęt i wiem co ludzie myślą / mówią. Jeśli nie masz dużych wymagań odnośnie wydajności i niezawodności sprzętu, i godzisz się na zapłacenie za "markę" około 30% drożej - to jest zestaw dla Ciebie.

Nie słuchaj tych golasów co próbują za ciężko wysępione grosze kupić tanio sprzęt o najwyższej wydajności, prawdziwy znawca kupuje w MediaMarkt i Vobisie (Yamo od biedy też może być).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że ty masz kompa ze skelu nie dla idiotów nie znaczy ,że nie da się lepiej wydajnej i przy tym w tej samej cenie co "super wydajne" kopy z marketów

z miejsca Ci gwarantuję ,że jak będziesz chciał zrobić upgreade/OC to czeka cie wymiana mobasa i na bank zasilacza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o sklepie esc.pl? Jest to sklep, który naprawdę istnieje, a także działa jako sklep wysyłkowy. Na ich stronie masz opcję wyboru podzespołów, z których chcesz żeby składał się PCet, a oni w sklepie za darmo ci wszystko super składają i wysyłają (a jak ktoś mieszka w Gdańsku tak jak ja to może sobie odebrać ^^). Wszystkie "gotowe" zestawy nie dość, że kosztują więcej, to mają gorszej jakości komponenty (zasilacze, płyty główne). Naprawdę przemyśl to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ bardzo lubię "fabryczne" komputery, to nad tym tez się poznęcam.

ciach!

No nieźle mi dowaliłeś;) Gratuluję talentu (na serio)!

Ale to, że się na tym znasz, to nie oznacza, że każdy, kto ma durną zachciankę fajnej obudowy, jest gorszy.

Po pierwsze - przemyślałem to, to nie będzie dobry zakup, i zrezygnowałem juz z pomysłu.

Po drugie - troszeczkę się pomyliłeś się do mojej osoby. Jestem jednym z tych, którzy kiedy widzą napis na pół strony "CZTERORDZENIOWY PROCESOR!!!", to zanim kupią komputer patrzą jeszcze co jest napisane niżej. a, że jest napisane "ATI Radeon HD 2600, 1GB RAM, dysk twardy 1TB", to poprostu ulotkę wyrzucają do śmieci. Dlatego MM nienawidzę, Saturna mniej, ale też, a niestety jestem nieszczęśliwym posiadaczem komputera Vobisu (5 lat temu się jeszcze kompami nie interesowałem), choć ma on i tak o niebo lepsze konfiguracje od MM. Mimo wszystko YAMO bije tych wszystkich producentów na głowę, bo ma jako-tako zoptymalizowany zestaw.

Po trzecie - nie mów, że płyta główna to badziew, bo ja np. mam tradycję sprawdzania co i jak. Dowiedziałem się więc ze strony (i nie tylko), że jest Gigabite, a to firma zła nie jest.

Po czwarte - bardzo dobrze wiem, że to, że karta ma 1GB VRAM-u, to nie oznacza, że jest lepsza od tej z 512MB VRAM-u. Dlatego też nie biorę komputerów z MM, bo tam jest "tato! supel karla glaficzna DŻEFOLS 8100 GT z 1GB wlasnej pamięci glaficznej!!!".

Więc, nie wyżywaj się na tylko trochę gorszym od siebie (no dobra, mocno gorszym, ale nadal niezłym) z inforamatyki.

PS. Jak chcesz sparwdzić, że płyta jest Gigabite, wbijaj na --------> http://www.yamo.pl/greendragon/ i tam zakładkę opis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SwisteK nie wyżywał się na Tobie, tylko na zestawie :). I ma rację, bo można złożyć dużo lepszy zestaw w tej cenie. A co do mobo-co z tego, że od GA, jeśli może to być jakiś budżetowy model? Chyba lepiej brać coś mocnego od AsRocka, niż słabiznę od Gigabyte, prawda? :) Lepiej złożyć samemu/z pomocą forumowiczów zestaw w esc.pl-złożą za darmo, Ty tylko zainstalujesz system.

@michi

Nie przypadkowo podałem AsRocka, bo znam uprzedzenia ludzi do firm (głównie AMD, ATi, Palita itd.). Czasem dajemy się nabrać kupując produkty uznanych marek, a przecież i one wypuszczają na rynek słabsze towary. A często płacimy tylko za nalepkę, bo produkt znanej marki i taniej firmy robi tak na prawdę jeden podwykonawca :).

@autor

Podaj ile masz pieniędzy na komputer, wtedy coś wymyślimy.

@SwisteK

Ja i tak jestem "dumny" z tego zestawu, bo nie oszczędzono na zasilaczu

zbyt dużo

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

org-popieram ciekawe kiedy pojawi się post autora na temat asrocka;p

to ja zacznę od 3ptk(bo pierwsze 2 to bardziej do Swistka)

a więc Gigabyte jak by się nie wydawało wypuszcza też budżetowe płyty i ja nawet w najlepszych ich mobasach na p55 nie widzę nic rewelacyjnego przy takim DFI,Biostarze,EVGA płyty się po prostu chowają co prawda najgorszym zakupem nie są jeśli znamy dokładnie model.

4.tu nie mam nic do dorzucenia

co do wyżywania-czytamy ze zrozumieniem

5.podaj ile masz kasy to zaraz jakiś zestaw złożymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc Gigabyte jak by się nie wydawało wypuszcza też budżetowe płyty i ja nawet w najlepszych ich mobasach na p55 nie widzę nic rewelacyjnego przy takim DFI,Biostarze,EVGA płyty się po prostu chowają co prawda najgorszym zakupem nie są jeśli znamy dokładnie model.

Ależ ja nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Mimo wszystko chciałem zauważyć, że jest podane jakiej marki jest płyta.

A co do budżetu, to będzie to 3500zł MAX, i chciałem jeszcze powiedzieć, że NIE AKCEPTUJE RADEONÓW I KONIEC.

Z góry thx z pomoc;)

Edit: O AsRocku se nie będę wypowiadać, bo tej firmy specjalnie nie znam, choć zgadzam się z faktem (który jest powszechnie znany), że najgorsza firma super firmy będzie słabsza, od najlepszej płyty firmy przeciętnej+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz Ci złożę zestaw tylko powiedz mi dlaczego nie chcesz radka jak to w chwili obecnej najwydajniejsza karta na rynku??

3.5k to nie jest wiele na kompa żeby się kierować marką i własnym widzi mi się tych lubię a tych nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie akceptujesz Radeonów, a wiesz, że bez nich zestaw do 3500zł będzie dużo słabszy? Masz jakiś uraz do kart od "Czerwonych"? Przy zakupie nie kieruj się marką, ale wydajnością (i ceną :)). Zaraz dopiszę jakiś zestaw (może być procesor AMD, czy lepiej dać propozycję tylko na LGA1156?). Aha, jaki masz monitor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeonów nie akceptuję, ponieważ do nVidii czuję jakiś respekt, a pozatym jestem "gupi" i tyle.

Zresztą, nic nie pobije FX 5500 256MB,na którym TestDriveUnlimited chodził na średnich detalach;)

A tak pozatym, nigdy nie lubiałem Radeonów, choć zdaję sobie sprawę, ze są szybsze. Widziałem zresztą bardzo wiele gier, w których na np. 7600GT wszystko było ładniejsze niz na 3850 (choc ta druga jest szybsza). Niedawno byłem już bliski przejscia na stronę "przeciwnika" (po znakomitych cenach i wydajności HD4850), lecz ostatecznie pozostałem wierny Zielonym. I nic moich chorych upodobań nie zmieni. Sorry :(;)

Edit: Jakby jakiś uczynny moderator mógł zmienić nazwę tematu na sensowniejszą... byłbym wdzięczny.

Zaraz zmienię, z tego co widzę słownika również nie lubisz. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie chce mi się Ciebie przekonywać do lepszych kart bo to nie ja płacę i już mi się to znudziło

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

169zł

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

699zł

Samsung SH-S223B SATA (black)

99zł

G.Skill 4GB (2x2GB) 1333MHz CL8 HK

325zł

Antec Gamer Two Hundred (bez zasilacza)

199zł

Antec EarthWatts 650W

359zł

Asus GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

799zł

Scythe Ninja II rev.B

159zł

Asus Maximus III Gene /intel P55/

669zł

Razem: 3477zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zestaw spoko, ale czy nie było by lepiej wymienić pamięci na OCZ-a albo Patriota?

@org - Intel jeśli łaska, i oczywiście nie musi być tylko socet LGA 1156, ale AMD raczej nie. Wogóle, to nie jestem pewien czy lepiej brać i5, czy może pożądnego Core2Duo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko proponuję:

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 699 zł

Wentylator: Obowiązkowo trzeba dokupić.

Pamięć RAM: Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 DHX 359 zł

Płyta główna: AsRock P55 Extreme /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/ 490 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 169 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 1099 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223B SATA (black) 99 zł

Obudowa: Antec Gamer Two Hundred (bez zasilacza) 199 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 340 zł

Suma:

3454 zł brutto

Rozumiem, że w szkole zestaw Intel+GF to +5 do szpanu, ale przy zakupie PC-ta lepiej kierować się wydajnością. Wpisz w wyszukiwarce HD5850 testy i porównaj z topowymi kartami od "Zielonych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w szkole zestaw Intel+GF to +5 do szpanu, ale przy zakupie PC-ta lepiej kierować się wydajnością. Wpisz w wyszukiwarce HD5850 testy i porównaj z topowymi (STARYMI przyp. autora)kartami od "Zielonych".

Sorry wielkie, ale w szkole nie maja zielonego pojęcia o kartach graficznych, kompach, itp., zwłaszcza, że połowa jest walnięta, więc nimi nie zamierzam się przy kupowaniu kompa. A co do grafy, może poczekać na GeForce 3xx? Bo tak naprawdę aktualnie nVidia przegrywa z Radeonami tylko dlatego, że ATI zdążyło wypuścić na rynek nowy karty, a komp nie jest mi potrzebny na gwałt, więc moge poczekać. A 3xx mogą być naprawdę niezłymi kartami.

PS. Rozumiem, że w szkole/pracy/gdziekolwiek +50 do szpanu za dowalenie lubiącemu nVidię, a za przekonanie go do zmienienia poglądów jeszcze +1000.

Ale swoją drogą, dzięki za podawanie rozsądnych argumentów, bo nienawidzę stwierdzeń typu "Radeony są lepsze, bo tak".

I mimo wszystko dzięki wielkie za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...