Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Torchlight (seria)

Polecane posty

Z miesiac temu pisalem posta dotyczacego postaci, ktore staly się duchami. Problem rozwiazany. Pomogl mi w tym uzytkownik - Kerlik a ja chcialbym podzielic się pomoca z tymi, ktorzy maja taki sam klopot. Otórz: nic się nie stało, wasza postac na was czeka :smile: ) Wystarczy wejsc na stronę http:forums.runicgames.com/viewtopic.php?f=5&t=2531&p=28851&hilit=unretire i w pierwszym poscie kliknąć na SHOW. Tam już macie wszystko objaśnione. Jakieś pytania? Napiszcie na priv. Bede mial czas to odpisze, a teraz zajme sie miom 48 LvL Destroyerem. :wink:

EDIT: Poprawilem adres www.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój link prowadzi prosto w odmęty 404-ki... O jedno http za dużo. Niestety, po wywaleniu jednego nadal nie udaje się odnaleźć serwera.

EDIT: tak lepiej. : )

Przy okazji - sprzęt, który ma ten "Scouty" z linkowanego forum w sygnaturce... Da się coś takiego znaleźć, czy sobie item przeedytował, jak sądzicie? : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage na to, ze ten luk jest od 1 lvl-a, co wiaze sie z tanim kosztem ulepszania.

Sa 2 mozliwosci aby miec takie cacko:

1. Ulepszanie za grosze i kopiowanie save'ow. Dla przykladu: robimy kopie zapasowa sejwow, ulepszamy item z 10x, oceniamy czy wyszlo nam to na dobre, po czym decydujemy czy zostawiac sejwy czy usuwac i wklejac kopie zapasowa. Przydatne ale czasochlonne.

2.Idziemy na latwizne, wpisujemy kody na kase i ulepszamy. Wtedy tez przydadza sie kopie zapasowe saveow ale rzadziej bedziemy ich uzywac. Wpisywanie kodow ma podobno swoje minusy(slawa nam nie leci czy cos) dokladnie nie wiem, bo jeszcze nie probowalem.

Pewnego razu bardzo sie cieszylem, bo ten od ulepszania (kowal?) ulepszyl mieczyk okolo 18x pod rzad i wszystko padalo na hita. Wrocilem do miasta, mialem kase, no i wszystkie bony gdzies wywialo. Od tej pory po wiekszym ulepszaniu wole robic kopie zapasowe.

Aha, taki luk jak tamten z forum(4k hity) 1lvl nie dropi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, żeby takie coś dropnęło to już bez przesady :D. Ale miał chłopak niezłego farta, że doszedł aż do takiego stopnia ulepszenia. Mi się dzisiaj wszystkie bonusy usunęły z Mace na ponad 400 dmg i dużo bonusów - się zrobiło normalne Mace z ok. 200 dmg, doszedłem już do ponad 300 i jakieś słabsze bonusy. Ale kasy mnóstwo na to poszło. I stąd się bierze moje pytanie - o jakich groszach kolega mówi. Ulepszanie kosztowało mnie dobra 20k złota, jak dla mnie to całkiem dużo, zależy od stopnia na jakim się gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie! Zapomniałem o ulepszaniu! : )

Zaraz po lekturze tych postów poleciałem sobie zrobić różdżkę i to super działa! Problem w tym, że zjadło mi 20k złota, więc nie wiem ile tamten koleś musiał mieć kasy na ten sprzęt...

I teraz jak o tym myślę, to widzę, że można sobie niesłychanie zepsuć rozgrywkę... Robimy sobie jedną postać "główną", robimy dużo ekspa, zbieramy mnóstwo złota. Następnie robimy tę, którą będziemy psuli. Kupujemy dobry jak na jej warunki sprzęt i wrzucamy do wspólnej skrzynki. Główna postać go maksuje na enchantach i oddaje do skrzynki.

Po zabawie. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja wykorzystuję tę skrzynkę jedynie w celach magazynujących. Jaki jest sens, żeby nową postacią grać takimi broniami, które natychmiast załatwiają wszystkich i tak słabych wrogów. Zaczynam od początku żeby... grać od początku :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem jak wy ale ja po tym jak doszedłem do 15lvla jedną postacią zrozumiałem że zbyt dużo gratów będę miał naodkładanych dla reszty. Więc dociągnąłem 2 inne postacie do 15 i teraz gram równolegle. Tak żeby nie było żadnych różnic i żeby ekwipunek się nie kisił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka zaczyna mieć sens kiedy grasz tak jak ja - chwilę jedną postacią, chwilę drugą. W ten sposób obie postacie "doświadczają się" niemal równomiernie i nie traci się ani frajdy ani fajnych itemów.

No i z pewnością pomaga to przy kompletowaniu setów. Ile razy w Diablo II kląłem pod nosem, kiedy jedna postać dostawała rękawice, druga buty, a trzecia pas z trzyczęściowego zestawu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac grosze mialem na mysli 300 GP - tyle jest nam potrzebne na poczatkowe ullepszanie 1 poziomowej broni. Jakis czas temu dropnal mi zloty mieczyk "sword of perfect world" Na trzecie ulepszanie potrzebne jest 80k GP, wiec za kase ulepszanie nie ma sensu. Takie itemy zostawia sie na pozniejszy enchant. Ulepszamy wtedy, kiedy znajdziemy bardzo rzadko spotykana "zlota kapliczke". Tanie do ulepszania sa niektore zestawy a dokladniej, ktoras czesc zestawu. Dla przykladu nosze teraz (zaraz kolo tego mieczyka o ktorym juz wspomnialem) - Berserker's Spike. Na poczatku zadawalo ok. 500 damage a teraz hitam prawie 2x tyle. A koszt kolejnego ulepszania? 3k GP. Jak dla mnie tanio, bo z jednego pietra zbieram ok 20k zlota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przed chwilą trafiłem na, nazwijmy to, buga. Otóż schodziłem ze schodów. to było już ostatnie, małe pomieszczenia, dalej Stairs Down. Po obu stronach schody były zawalone gruzami. Z jednej strony za tymi gruzami był Mimic. Dosięgnąłem go kilka razy moją Mace, ale potem lipa, tylko mi język pokazywał. No to ja go z pistolecika. Wyleciało z niego kilka fajnych rzeczy, ale dałem rade podnieść ylko niektóre, bo nie mogłem podejść bliżej z powodu gruzów. Także umiejscowienie potworka było cokolwiek nieprzyjemne :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie w demo godzinę, i przyznaje, że gra wciąga. Niby kolejny hack'n'slash, ale spodobał mi się o wiele bardziej niż np: Titan Quest . Duża frajda z rąbania kolejnych mobów, skille postaci też są niezłe no i fajna grafika (ciągle mnie kręci grafika w takim stylu :) )

Aktualnie mam w co grać, ale gdy będę się nudził to zastanowię się nad zakupem pełnej wersji :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpocząłem grę.. miłe zaskoczenie to rozmiar instalacji. Steam tylko 800 MB ściągał, a ja się spodziewalem 2-3 GB :) Mniejsza jednak z tym... ponieważ nie ma sensu wywarzać otwartych drzwi może ktoś podpowiedziałby w co inwestować punkciki rozwoju postaci... mam już 5 i się waham :) Gram mięśniakem jak na razie ale myślę że będę szedł 3 postaciami równo ze wzgledu na wspólną skrzyneczkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę złośliwy i powiem... wydawaj jak chcesz, na coś co brzmi fajnie :). Z mojego alchemicznego doświadczenia wynika że każdy skill jest naprawdę użyteczny. Oczywiście lepiej się skupiać, ale i tak skillpointów starczy na równoczesny rozwój przynajmniej kilku umiejętności.

A to nieżyczliwy gnom... - RoZy

To nieodłączny element bycia gnomem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpocząłem grę.. miłe zaskoczenie to rozmiar instalacji. Steam tylko 800 MB ściągał, a ja się spodziewalem 2-3 GB :) Mniejsza jednak z tym... ponieważ nie ma sensu wywarzać otwartych drzwi może ktoś podpowiedziałby w co inwestować punkciki rozwoju postaci... mam już 5 i się waham :) Gram mięśniakem jak na razie ale myślę że będę szedł 3 postaciami równo ze wzgledu na wspólną skrzyneczkę.

Dla Destroyera - Devastgate to najlepszy skill tejże postaci. Do póki nie bedziesz mogl w niego inwestowac, baw sie grą i rozdawaj skille zadajace obrazenia jak chcesz. Na 50lvl z krytykiem damage po 15k jednorazowo... Wszystko pada na hita, po za tymi bosikami.

Dobrym skillem jest rowniez wiekszy drop, zwiekszanie uzyskiwanego doswiadczenia, no i w moim przypadku Dual - Welding. Wieksze damage, jesli chodzisz tylko z bronia(bez tarczy). Jesli nie chcesz nosic w eq zwojów portali, mozesz zaopatrzyc sie w dropiacy skill ktory sam je tworzy. Z tych, mi najbardziej sie przydaje leczenie i zwiekszona szybkosc ruchu i ataku.

Do tego zwiekszona szansa na krytyka i zaden potworek z kopaln nie podskoczy :cool:

EDIT: Doradze szczegolowo tylko Derstroyer'om. :) A do pozostalych to idzcie w wiekszy drop, wieksza szansa na krytyka. Exp sam dobrze leci, wiec ten skill nie jest zbytnio potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie problem bo nie wiem czy tak jak w Diablo trzeba oszczędzać kazdy punkcik czy można sobie pozwolić na eksperymentowanie. Tak jak mam z Alchemikiem - dałem punkcika na Embe Shock i mi on w ogóle nie leży.

A czy warto dawać punkty w "adventureur" by zwiększyć prędkość levelowania czy i tak przyrasta bez nudów?

15k obrażeń? To się niezłe narzędzia mordu pojawiają później :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie problem bo nie wiem czy tak jak w Diablo trzeba oszczędzać kazdy punkcik czy można sobie pozwolić na eksperymentowanie. Tak jak mam z Alchemikiem - dałem punkcika na Embe Shock i mi on w ogóle nie leży.

To zależy czy grasz z modami czy nie. W podstawce nie ma takiej możliwości. Jest natomiast Respec Mod wypuszczony przez twórców Torchlight, który umożliwia reset

umiejętności po wypiciu odpowiedniego eliksiru.

A czy warto dawać punkty w "adventureur" by zwiększyć prędkość levelowania czy i tak przyrasta bez nudów?

"Adventurer" i "critical strikes" to umiejętności, które w każdej swojej postaci dawałem na maksa. Dodatkowe 20% exp to zawsze fajna sprawa. Poza tym większa skuteczność napojów też jest nie do pogardzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max to 20, tak? Właśnie sobie wyobraziłem moją Vanquisherkę, która ma teraz 11% na krytyk, bez skilla... Po wymaksowaniu skilla to będzie 1/3 hitów na krytyku. To mię się podobię! ^^

I przyznam, że właśnie tą babeczką mi się najprzyjemniej gra. Rykoszet masakruje wąskie przejścia, a jak się dobrze przyceluje to i na otwartym terenie można jednemu dużemu kolesiowi zrobić podwójne trafienie. A później jeszcze będzie Arrow Hail... Zapowiada się sympatycznie... : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przyznam, że właśnie tą babeczką mi się najprzyjemniej gra. Rykoszet masakruje wąskie przejścia, a jak się dobrze przyceluje to i na otwartym terenie można jednemu dużemu kolesiowi zrobić podwójne trafienie. A później jeszcze będzie Arrow Hail... Zapowiada się sympatycznie... : )

Ja też gram babeczką ale nie bawię się w jakieś tam rykoszety. Ja zrobiłem sobie tylko wybuchający strzał a reszta w skille typu dodatkowe dmg, lepsze itemy itp ze wszystkich drzewek. Wybuchowy strzał razi kilku naraz i zadaje olbrzymie obrażenia w połączeniu z innymi skillami. Jak znajde zapis to dam screena jak punkty rozdzieliłem żeby było fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla szukających konkretnych info.Otóż w Torchlight maxymalny poziom doświadczenia to 100 lvl,sławy(fame) to 50 lvl.Broń można ulepszyć do chociażby 1630 damage(ale można wyżej-tu chyba tylko kasa i szczęście są ogranicznikiem),bez ulepszenia-najlepszy łuk jaki mogłem kupić miał 930 damage,a jeśli chodzi o znalezione to najlepszy damage mają te z map scroll 20-???.Moja Laleczka jest aktualnie na Floor 73 w Shadow Vault i od dwóch tygodni nią nie gram.Obecnie ćwiczę alchemika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy grasz z modami czy nie. W podstawce nie ma takiej możliwości. Jest natomiast Respec Mod wypuszczony przez twórców Torchlight, który umożliwia reset

umiejętności po wypiciu odpowiedniego eliksiru.

>>>A to powinien być IMO standardowo quest na odpowiednio wysokim levelu który daje takli eliksir raz w grze.

"Adventurer" i "critical strikes" to umiejętności, które w każdej swojej postaci dawałem na maksa. Dodatkowe 20% exp to zawsze fajna sprawa. Poza tym większa skuteczność napojów też jest nie do pogardzenia.

>>>Ten drugi to akurat bez zastanowienia :)

Jaki standardowe obrażenia mają przedmioty na wysokich levelach, bo nie wiem czy patrzeć na skille powiązane z obrażeniami broni czy tan te które same powodują wysokie obrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może ile jest poziomów? Tzn. jak głęboko się schodzi aby dojść do ostatniego bossa? Bo na razie jestem na poziomie bodajże 27 (pierwsze krasnoludzkie warsztaty) i nie wiem czy daleko mam jeszcze do końca gry.

Ordaka - glownego bossa pokonuje sie na 35 pietrze na okolo 36 lvlu. Ale Po jego smierci w tej komnacie co go ubilismy jest ukryty most na południu komnaty. Wystarczy podejść a zerwany most ponownie się scali. Wtedy w miescie w dolnym prawym rogu mapy pokaze sie nam wejscie do kolejnej kopalni :wink: Ja na razie tam siedze :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest tak wyrąbista, że odpadam. Gram w nią całymi dniami, to jedyny H'n'S od czasów 1-szego diablo, który mnie wciągnął.

A co do postów z początku strony: Ja traktuję skrzynie tak:

Ja mam swoją postać, wojownika, MrSzymo3 (brat) ma alchemika i jak znajdę fajnego staffa, wrzucam do skrzynki, żeby wziął, a on mi daje swordy i armory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...