Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Torchlight (seria)

Polecane posty

[...]ale... ciekawa rzecz mi się też przytrafiła. Gra odnalazła... moje zapisy. Z polskiej, CDActionowej wersji. Żeby było śmieszniej... zachowała stare nazwy przedmiotów w tych save'ach!

Bethezer? Ja mogę powiedzieć, to samo, co Ty :) . Też miałem zainstalowaną wcześniej wersję z CD-Action, miałem Barbarzyńcę na bodajże 27 levelu. Podczas wyprzedaży na Steamie zakupiłem Torchlight, zainstalowałem i co widzę na ekranie tytułowym? Moją dawną postać i do tego nawet z ostatnia spluwą, jaką kupiłem. Prawie szczęką mi opadła do ziemi z wrażenia :trollface: . Z ciekawości uruchomiłem grę i obejrzałem sobie ekwipunek. Nazwy przedmiotów pozostały po polsku, ale cała reszta opisów już była po angielsku.

Najśmieszniejsze było to, że jak wyszedłem z gry, poszukałem katalogu z save-ami i wykasowałem je, po czym uruchomiłem ponownie Torchlight, to... na ekranie startowym znowu zobaczyłem mojego Barbrzyńcę ermm.gif . Dopiero później skojarzyłem, że ta wersja jest tak zwaną Steam Works, czyli zapisuje stany gry w chmurze i stamtąd również ładuje stan gry. Pozostała mi w tym momencie tylko jedna możliwość, aby zacząć swoją przygodę z Torchlight od nowa... skasować postać. Dlaczego? Ponieważ achievementy są dla mnie ważne :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

A myślisz, dlaczego sam tak zrobiłem? :trollface:

Chociaż zauważyłeś, że mamy rozbieżności na profilach Raptr? U ciebie ja mam mniej, a u mnie ty... kto pisze do pomocy technicznej ich? :D

A skoro o achievementach mowa... nie mogłem się powstrzymać i z dwa-trzy zdobyłem na "starej" postaci. Np. z permanentną zamianą zwierzaka, tylko... po tej zamianie zniknęła mi na jakiś czas "rybka" zmieniająca w kota... a pojawiła się taka, która zmienia w psa! Trochę się zdziwiłem, ale jak rozumiem - tak ma być?

Trzeba też przyznać, że Steam ma lekkie problemy z nabijaniem aczików z T1. Np. nie przypominam sobie, żebym pociągnął 100 wajch... w ogóle! Chyba, że wykorzystało moje wcześniejsze zapisy, jak uruchomiłem po raz pierwszy grę. Innym problemem jest np., że czasami trzeba wyjść z poziomu, żeby gra "uaktualniła" zapis na Steamie, np. przy łowieniu ryb. Odd thing.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuściłem pod sam koniec kiedy już byłem w drodze do ostatniego bossa. Napotkałem tam jakieś irytujące bestie, które potrafiły mnie załatwić dosłownie dwoma spellami i tak jak przez całą grę nie miałem żadnych problemów, tak później ginąłem szybciej niż Najman pada na matę. Troszkę frustrujące niezbalansowanie rozgrywki pod sam koniec, mam nadzieje, że to się nie powtórzy w następnej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast teraz bardziej wciągnęło. Gram na Hardzie i... dostaję trochę po nerach. Szczególnie, jak się wepcham moją Vanqą na 22 na loch, który jest oznaczony poziomami 15-30... Moby są o jeden poziom niżej ode mnie, ale jak bijąąąąą... I mają niemiły zwyczaj pojawiania się chmurnie tuż przed wejściem, z którego wchodzę na poziom. Zazwyczaj w towarzystwie elitki. No, ale teraz fajnie wygląda główny "szyb" - przeciwnicy na poziomie 9-10, a ja na 22. XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale teraz fajnie wygląda główny "szyb" - przeciwnicy na poziomie 9-10, a ja na 22. XD

Właśnie ja tak gram w celu zdobycia dobrego lootu, z którym później idę na główny wątek. Czyli kupuję od tej dziewczyny z wioski mapki z losowymi lochami z przedziału 15 - 30 level i tam nabijam doświadczenie, sławę oraz szukam dobrego dropu. Czasami na tych losowych podziemiach wypadają takie legendarne perełki, że aż się twarz sama uśmiecha. Jest tam trudno, bo przeciwnicy są o kilka poziomów wyżej od naszej postaci, ale warto się pomęczyć.

Potem, jak idę po głównej osi fabuły, to przez wszystkich wrogów (łącznie z minibossami) przechodzę jak rozgrzany nóż przez masło.

Kocham tą grę :trollface: .

Bethezer? Jeżeli chodzi o zaliczanie osiągnięć przez Steama i jego opóźnienie, co do tej kwestii, to powiem jedynie, że jest to problem znany, szeroko opisany na forach i po prostu "ten model tak ma" :trollface: .

Weź dla przykładu porównaj statystyki zabitych potworów z gry i ze Steama. Ten drugi zawsze będzie trochę opóźniony i będzie pokazywał małe anomalie. Ale da się z tym żyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... pokazuje mi, że mają poziom niżej. Ale zdecydowanie są silni. Ale opłaca się - hełm +32 do pancerza, unikalny z mnóstwem bajerów "samorzutnie"? Ekstra! Łowisko? Super, pewnie znajdę kolejne buty z zestawu!

Odnośnie Steama - tak, ale, jak mówię, wystarczy przejść na inny poziom i zazwyczaj wtedy się uaktualnia. Gorzej z Raptrem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Wydaje mi się... że nie. Oglądałem kiedyś pudełko i gdyby gra była podłączana, to byłoby co najmniej logo Steama (nie mówiąc o informacji typu "wymaga dostępu do internetu"). Na stronie CDP również nie ma chyba nic odnośnie tego, czy jest podłączany. Najwyżej zapytaj się tam na forum, chociaż szczerze powiedziawszy - wątpię, by był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne wydanie pudełkowe Torchlight sprzedawane w Polsce (czy to z FonoGame, czy to z Topsellera) nie podpina się pod Steama. Uprzedzając kolejne pytanie - nie, nie posiada również osiągnięć.

Jeżeli o mnie chodzi, to posiadam Torchlight w trzech egzemplarzach :trollface: :

- z CD-Action

- z FonoGame

- na Steamie

Powiedzmy, że to taki mój hołd dla twórców :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że premiera Torchlight 2 jest dopiero w październiku i nie zdziwiłbym się gdyby była jeszcze przesunięta ;(

To prawda ze jesli kupi sie Torchlight 2 to pierwsza czesc dostaje sie za darmo?I jesli to prawda to jest to dostepne w wersji pudelkowej?

Edit:Własnie teraz znalazłem link do tego newsa: (http://www.cdaction.pl/news-27425/torchlight-ii-jedynka-bonusem-przedpremierowym-na-muve-digital.html) Ach,trudno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...