Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Torchlight (seria)

Polecane posty

Cała idea - świetna, lecz na początku trochę trudno się połapać o co kaman z tym całym miastem, masą atrybutów i możliwości, jednak po chwili wsysa tak, że jak zacząłem grać o 20:00, pograłem pół godziny i trach (Koniec!) godzina 22:00 Gdyby nie to ograniczenie to siedziałbym pewnie do 3 w nocy albo i dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę trochę odpocząć :D. Naprawdę wciągająca gierka. Tak naprawdę to według mnie jest takie "lajtowe Diablo", nawet muzyka wydaje mi się ta sama. Dobra trzeba odłożyć ten nałóg do wieczora :D. POLECAM!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka świetna, gra się bardzo fajnie i przyjemnie, tony rupieci do zebrania, 3 ciekawe postacie dużo lokacji do zwiedzenia, zróżnicowane metody rozwoju. Brakuje tutaj tylko PvP, ale podobno twórcy Torchlight niedługo wprowadzą możliwość walki między graczami. Czekam niecierpliwie! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez dłuuuugi czas miałem 2 złote bronie(miecz i topek- jestem dual-vield), ale też na sobie mam złote naramienniki i zbroje :) Widać twórcy nie stwierdzili "Mysteourius to będzie wypadać raz na 1932581095891093 potworów" bo dość często wypadają :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest dobre w takich multiplayerowych potworach jak Diablo, gdzie w sieci graja tysiące osób i można pohandlować. Jak się gra samemu to strasznie frustrujące jest bieganie cały czas z jakimś badziewnym żelastwem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zainstalowałem demko z cdaction odrazu 120 minut minęło w oka mgnieniu. Druga gra mnie tak wciągnęła zaraz po heroes3. Czekam tylko teraz by namówić rodziców by kupili mi przez steam w obcej walucie, gdyż nie są do tego przekonani. Jakimś cudem od pierwszego mini bosa dropnął mi ZŁOTY item tj zbroja. Grałem magiem rozwijając na czary. Wbiłem 13 lv. Jak po takim czasie polecił bym grę;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie grać w demo Torchlight i naszła mnie taka myśl - czy mam deja vu? Po mojemu ta gra mogłaby się nazywać Fate 2 (h'n's z roku 2005 w podobnym klimacie - bajkowa grafika, zwierzak jako towarzysz, podobni przeciwnicy itp.). Jakby ktoś chciał sprawdzić - tu jest demo rzeczonej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu ta gra mogłaby się nazywać Fate 2

Tak to jest jak do ekipy odpowiedzialnej za Fate dołączy paru gości odpowiedzialnych za Diablo. IMO jednak gra dostatecznie ulepsza formułę Fate żeby nie było sensu się zbytnio czepiać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, że złote Itemy są z każdego rodzaju. Oj, żeby je teraz tylko znaleźć to będzie rzeźnia :D. W sumie zauważyłem, że levele dość szybko się wbija jest dużo expa za potworki, w Diablo trwało to o wiele dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Diablo 2 żaden hakenslasz mnie nie wciągnął. Ot, pograłem chwilę, ale nie żałowałem wyłączając. A przy końcu demka Torchlight płakałem z żalu :P

Gra świetna, megagrywalna. Ja nie wiem, nie umiem powiedzieć co takiego w sobie ma, że wyróżnia się spośród różnych Lokich, czy Titan Questów. Może to po prostu "to coś"? ;P Grałem Vanquisherem i zabawa była przednia. Chyba skuszę się i ściągnę pełniaka ze Steama.

Jeżeli chodzi o Titan Questa - po prostu jest mało dynamiczny. W Torchlight czy diablo cały czas się dzieje (IMO w Torchlight więcej). W Loki nie grałem więc się nie wypowiem ;)

Było -50% sale(7.99 Euro- teraz chyba też jest) kiedy zakupiłem. I wyszło 34 zł z groszami. :) Na prawdę gierka warta zakupu.

Na stronie Runic Games można było płacić w dolarach (9.99) - wychodziło 29 z hakiem ;) więcej kasy pójdzie do twórców (w końcu bez pośrednictwa...). A za tę gierkę zdecydowanie im się należy, dlatego też ze steam'a zrezygnowałem :). Teraz niestety gra na ich stronie kosztuje prawie 20$ :(

I ważne pytanie - czy mogę mieć 2 golemy (w sensie po jednym z rodzaju), czy też jest tak jak w diablo 2 - zawsze tylko jeden?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Ja muszę powiedzieć, że dzięki Torchlight bardzo polubiłem hack'n'slashe, bo nigdy żadnego nie przeszedłem i kiedy skończyły się te 2 godziny (grałem w demo z CDA), to myślałem, że umrę z rozpaczy:)

@Fafer Masz rację - Titan Quest to tylko chodzenie z miejsca na miejsce i wykonywanie questów. A Torchlight przynajmniej ładniej wygląda i walki są bardziej dynamiczne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdzieś czytałem że wyjdzie na początku stycznia no ale nie wiem :) to nie ma co liczyć na styczeń? Czy szansa jest?

Raczej na pewno nie ma co liczyć na styczeń. Moim zdaniem najwcześniej wyjdzie gdzieś koło lata. A szkoda, bo już chciało by się młucić razem z innymi z forum. Ale przynajmniej jest czas na uzbieranie świetnego ekwipunku :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY. Kiedy chce grac swoja postacia jest ona ,,duchem". Nie moge ja grać. Zrobilo sie tak od momentu jak do tej panny kolo swojej skrzynki z eq dalem jakis item i nacisnalem pass... Teraz nie moge grać bo mam ,,ducha". co mam zrobic??

Czeka Cię sporo grzebania-pomoc znajdziesz z instrukcją co i jak na polskiej stronie(jest takowa)Torchlighta.Po za tym to swojego super hero wysłałeś na emeryturę:-)

Gra chodzi plynnie na sprzecie C2D 6750 (2,66GHz), 4 Gb RAM, GF 8800GT, 1680x1050

Mówisz jakby to było objawienie ;p - gra chodzi płynnie na netbookach, wymagając procka zaledwie 800 MHz. A widząc jak wygląda uważam że jeśli D3 będzie wymagał jakiegoś dwurdzeniowca czy innego kitu, poleje się krew :]

Nie ma gdzie tego trzymac, chyba ze co 10 minut lecisz do miasta sprzedac smiecie.

Boy-a, od tego jest zwierzak. Ładujesz go złomem i wysyłasz do miasta.

Gdy już trochę pograłem, muszę nieco zrewidować moje poprzednie słowa - Torchlight to JEST Fate, z paroma elementami Diablo i oprawą nieustannie przywodzącą na myśl Warcrafta. Ale od Fate jest o wiele, wiele bardziej grywalna ;)

W Torchlight widać,że gra robiona niedawno.Po za tym nie ma irytującego paska wigoru(zmęczenia),jest bardziej przejrzysta,tzn widać kto ma zadanie,a u kogo jest nagroda do odebrania.W Fate zaś kot(bo z nim grałem w obu grach)miauczy,w Torchlight nie do końca.Generalnie jednak Torchlight to taka ulepszona,nowsza Fate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam HnSlashe. Obok cRPG to mój ulubiony gatunek.

Siłą Torchlight są zaklęcia obszarowe. To że można rzucić się na bandę wrogów i walić wściekle zaklęciami AoE. Gdy zobaczyłem gameplay z Diablo3 zacząłem się ślinić na widok barbarzyńcy rozwalającego zamaszystymi ciosami, podskokami i szarżą całe masy wrogów. Dlatego jak się dorwałem do mięśniaka w Torchlight to oczka mi się zaświeciły.

Dodajmy do tego kupę rzeczy ułatwiających i usprawniających życie jak wysyłanie zwierzaków do miasta, czy wspólna skrzynia dla charów któr IMO jest pomysłem genialnym.

Z wad to

brak MP - ale ponoć w dodatku ma to przyjść

brak oficjalnego spolszczenia - dla mnie to nie problem

poziom trudności - dopiero na hardzie gra się miodnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze do minusów dodał, że wypadających rzeczy jest jednak trochę za dużo. I dlaczego jeden napój który odnawia 800 Hp w ciągu 4 sek. i drugi napój robiący to samo nie mogą być na jednym slocie w eq (to samo tyczy się innych rzeczy). W opisie nie widzę żadnej różnicy. Dodatkowo cena jednego z nich znacznie przewyższa cenę drugiego. Przecież to zajmuje tylko miejsce, którego i tak nie ma za wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

Co to samej gry, to nawet przyjemna siekanka, którą odpaliłem sobie na święta, ale jeszcze jej nie ukończyłem, bo jakoś mnie do niej nie ciągnie. Gra się przyjemnie chociaż questy mogłyby by być bardziej zróżnicowane i większe miasto z jakimiś karczmami, albo burdelami. Jedna gra ma bardzo fajny klimat, jakby to powiedzieć "fluorescencyjny" jak w Avatarze. Moja ocena to 6+, bo gra się fajnie, ale pod koniec to zaczyna przynudzać to ciągłe łażenie z laską, toporem czy tam czymś innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demko, kupiłem grę. Dokładnie tak powinno było wyglądać Diablo 2! Produkcja jest fantastyczna - muzyka momentami wręcz zakrawa na plagiat (choć nie wiem, czy można plagiatować samego siebie... ; ) ), rozgrywka fantastycznie odstresowująca i do tego te wszystkie bajery w stylu wspólnej skrzyni, czy zwierzaka. Miodzio!

Żałuję tylko, że są jedynie trzy postacie do wyboru, oraz że nie można oprócz klasy postaci określić płci. Cóż, gra miała być maksymalnie w stylu Diablo 1, ale szkoda, że jednak twórcy nie poszli na kilka dodatkowych ustępstw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w ramach tych postaci można zrobić dziewięć mocno różniących się od siebie i dziesiątki kombinacji, a wszystkie przy sprytnym zastosowaniu będą sobie radzić, nie tak jak w diabełku :). Ja na przykład właśnie prowadzę Alchemika, przywołującego golema, walącego z dwóch pistoletów i wbiegającego w kupkę wrogów z EMBA SHOK EMBA SHOK EMBA SHOK EMBA... Jako że gram na hardzie, miejscami jest wrednie (lochy poboczne, ze zwojów), ale tym lepiej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... : )

Jak na razie alchemikiem dopiero zaczynam i szczytem możliwości jest ta lodowa bomba - pięknie działa na wyłażące z dziury potworki. : )

No i właśnie - Torchlight łączy w sobie absolutnie najlepsze cechy Diablo 1 (klimacik, muzyka, prostota, ładny wygląd) z absolutnie najlepszymi cechami Diablo 2 (zróżnicowane postacie, drzewka umiejętności, bajery ułatwiające życie), a przy okazji wszystkie te cechy podciąga o kilka poziomów wzwyż...

Diablo III ma IMO twardy orzech do zgryzienia... Blizzard niepotrzebnie poszedł w stronę "lżejszej", bardziej bajkowej grafiki. Trzeba było zostać przy mroku z jedynki - przynajmniej na tym polu Torchlight nie byłby konkurencją. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...