Skocz do zawartości

Torchlight (seria)


Rankin

Polecane posty

Wiele to nie da ale zawsze można pobrać i modlić się o klucz a gdy jakimś cudem nas wylosują wystarczy go wpisać i pare dni z głowy :>

Tak się wciąłem w T1 ze nawet straciłem ochotę na kupno diablo..... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie, uwierz mi, szukałem sporo i znalazłem post w którym ktoś pisał że jego brat bodajże grał na wersji z CD-A. Ale na prośby kogoś by opisał jak to zrobił, użytkownik nagle umilkł.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja ostatnio przypominam sobie Torchlighta. Przy pierwszym przejściu grałem Destroyerem (dla mnie to i tak barbarzyńca) i owszem grało się całkiem fajnie, ale ciągła walka w zwarciu mnie trochę wynudziła. Ostatnio zacząłem grać Alchemistem i jest... bardzo fajnie :) W szczególności podoba mi się przywoływanie stworów, które będą dla nas walczyć - impy, golemy - bardzo fajnie podróżuje się z takimi towarzyszami. No i mój wierny towarzysz ryś Ryszard :D Bardzo fajna gra, czekam na T2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b4ry:

Otrzymujesz ostrzeżenie za stats.

Tak patrzę po dostępnych klasach... to chyba pierwszą postacią będzie Embermage. Jakoś bardziej ciągnie mnie do magii niż walki wręcz... Chociaż muszę się jeszcze przyjrzeć Outlanderowi. Wydaje się ciekawy, choć według opisów na stronie można odnieść wrażenie, że to bardziej mag niż strzelec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do weekendowej bety. Fajnie, bo akurat wczoraj ubiłem

Diablo

:P

Gra jest dynamiczna, postać porusza się szybko (początkowo ma się wrażenie, że za szybko, ale to mija), walka też dynamiczna. Podoba mi się tradycyjność tej gry - sporo statystyk, więcej niż w D3... Chociaż nie lubię porównywać tych gier, kojarzy mi się to z wojnami fanbojów.

Wybrałem klasę Berserkera, dosyć niestandardowo, bo zawsze gram magami. Strasznie przyjemna postać - nie tylko różne ataki oparte na krytykach, ale też umiejętności typu "Shadow" z zamianą w astralnego wilka, wysysaniem życia, albo z atakami lodowymi i "wikingowymi" :P

Pewnie skończy się tak, że w końcu tego Torchlighta kupię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przypominam sobie ( z największą przyjemnością ) Torchlight, anihilując hordy stworów i potworów moją przekoksaną Vanquisherką, zbliżam się do końca, jestem na 32 poziomie podziemi pod miastem, a tu... klucz do bety Torchlight 2. Właśnie się ściąga, zamierzam na pierwszy ogień rzucić Outlandera, coby porównać sobie te dwie klasy, potem wypróbuję maga, pozostałe dwie klasy nie za bardzo mnie interesują. O, muszę już kończyć, Launcher właśnie skończył pobierać grę! Raport z pola bitwy dziś wieczorem... albo za kilka dni, beta kończy się 22 maja, co nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Coś koło tego. Chyba. :D

@darthmetalus:

Hmm... pisali coś na ichnim forum, że nie od razu się chyba uda odpalić grę... choć jak widać niektórym się udało (UP). Najwyraźniej jest to w miarę otwarta beta, bo ja też dostałem klucz. :P Oj, będzie trzeba teraz skończyć T1 w końcu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość b4ry

Stress test konczy sie we wtorek o 20, sama beta podobno troszke pozniej, ale majac klucz tylko na weekend, nie pogramy.

Wszystkim, ktorzy czekaja na mejle z kluczem, polecam wejsc po prostu na swoje konto na Runic'owej stronie - key powienien byc :-).

I teraz pytanie do was, tez macie problem z plynnym dzialaniem gry przy wiekszym skupisku plomieni (ogniska, plonace domy, etc)? Mam wrazenei, ze optymalizacja kuleje. I nie, nie sa to za wysokie detale, bo jakakolwiek ich zmiana nic nie daje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dostałem sie do bety TII, a nie grałem jeszcze w jedynkę, chociaż ja mam na stanie. :D Chyba po Diablo 2 trzeba będzie się ogarnąć i skończyć Torchlighta. Ktoś już grał w betkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj posty, to się dowiesz :P Ja zacząłem dziś grać i wrażenia pozytywne jak do tej pory. A jedynki nie trzeba znać - sam nie ukończyłem, bo jednak monotonia lokacji dawała się we znaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy w Torchlight można mieć przywołane obydwa rodzaje golemów alchemicznych naraz? Czy może jest tak jak w Diablo 2, że w tym samym czasie można mieć przywołany tylko jeden rodzaj? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie bardzo otwarta beta, bo też key dostałem, teraz tylko ściągnąć skromne 700 mb i sprawdzę czy Torchlight 2 wygra z Diablo 3 bitwę o me pieniądze. Jak narazie Blizzard sporo traci, ale jeszcze zobaczymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, kilka godzin testowania później ( z przerwami na papu i odpoczynek, nie chcę połamać palców lub myszki ) i mogę się już podzielić wrażeniami. Ale zanim, dodam że na Runic zarejestrowałem się wczoraj koło 20, wtedy wystartowałem też po klucz, który dostałem o 3 rano więc trochę wiary, Ci którzy wyczekujecie ;) .

Do meritum, na początku spotkało mnie kilka nieprzyjemnych rzeczy. Pierwsza, wiadoma, problemy z grą wynikające z przeciążeń serwerów ( grać można tylko po necie, jedyna możliwa opcja, ale spokojnie, można założyć pokój dla 2 osób, zaznaczyć żeby był tylko dla znajomych z listy a dodatkowo zabezpieczyć hasłem i samemu niszczyć, strzelać, palić... ), ale nie trwało to długo. Drugi problem, wynikający chyba z winy gry to braki dźwięku, na początku wszystko pięknie działało, otoczenie nadawało grze charakteru, odgłosy walki przyprawiały o ciarki, muzyka pięknie współgrała... a po 2 minutach z tych trzech źródeł pozostało tylko to pierwsze, co sprawiło że granie w TII momentami było... przerażające. Co więcej, problem pojawiał się i znikał ( częściej i na dłużej to pierwsze, niestety ).

Ale.

Gdy wszystko śmigało jak trzeba... cud, miód i orzeszki. To jest stary, dobry Torchlight, z niektórymi opcjami usuniętymi, niektórymi ulepszonymi. System walki i umiejętności to esencja przyjemności, bitowa krew leje się wiadrami, ulepszone zostały różne eventy ( potwory wyłażące z dziur po podejściu do skrzyń ), poziomy trudności zostały lepiej dostosowane, przez co teraz na Veteranie ujście z życiem jest misją priorytetową ( mówię oczywiście o walkach z bossami i półbossami, normalne potworki raczej padają niż zabijają, ale nawet w starciach z nimi trzeba się mieć na baczności ). Przykład, jakiś duży, mięsisty zombie albo inny miś wyskoczył z ogromnej otchłani rodem z filmu "300" i nie dość że na uderzenie zabierał mi 1/2 życia to jeszcze co rusz przyzywał miliony szkieletów, gdyby nie to że naprzemiennie używałem ulepszonej strzelby i umiejętności Glave oraz Rapid Fire plus wcześniej kupiłem zestaw podróżnika ( potki many i życia, hurtowo ) to bym padł. Kilka minut biegania później i potwór padł, zostawiając kasę i kasę.

Nie wiem jak to będzie później, ale chwilowo w początkowym ( ostatnim? ) mieście stoi 2 vendorów, jeden od rzeczy użytecznych, potki, scrolle itd. drugi sprzedaje broń i zbroje... no i tyle, jest gość od resetu skilli, łowisko oraz stare dobre skrzynki ( postaci i współdzielona ).

Dużym plusem jest ulepszony pet, który teraz poza sprzedawaniem może również przynieść nam z miasta miksturki i zwoje, rozdzielono też akcesoria na ludzkie i zwierzęce, dla mnie jest to kolejny plus.

Zdążyłem tylko przetestować postać Wyrzutka, broń palna dosłownie wymiata, karabiny zostały zastąpione strzelbami, są pomocne gdy jesteśmy otoczeni lub idziemy na starcie z grupą potworków. Gnaty to broń dobrze znana z pierwszej części, teraz mają tylko troszkę większy zasięg.

Cóż, patrząc na moje wypociny wyżej mogę śmiało powiedzieć, że recenzent ze mnie żaden, jestem pewny że przemilczałem lub zapomniałem wspomnieć o tym czy o tamtym, dlatego jeśli ktokolwiek ma jakieś pytania odnośnie gry, walcie śmiało, postaram się na nie odpowiedzieć w miarę możliwości. A w międzyczasie, szykuj się magu, idziemy siać postrach i juchę!

@UP

Polecam obejrzeć filmiki zamiast screenów, Yogscasci nakręcili 1-2 godzinny materiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA również zarejestrowałem się wczoraj wieczorem, właśnie dostałem kluczyk co mnie bardzo cieszy i już się pobiera ;) nie ma tego dużo na szczęście, pierwsza część bardzo mi się spodobała więc i w "dwójkę" wypada zagrać choćby dlatego, żeby (dla żartów) porównać z Diablo III.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze ci poszło :) Żałuję troche, ze tak późno wadłam na ten pomysł zeby sie zapisać do bety. Dzisiaj bym moze miała już key i bym testowała klasy zeby poznać ich mozliwości. Cały czas sprawdzam skrzynke mailową :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest!!! Mam klucz! Pograłem godzinkę i powiem tyle. Nie ma po co polować na diablo 3. Zacznijmy od grafiki. Jest dobrze. Kolorowo różnorodnie i "stylowo". Muzyka bardzo dobra miłe melodie a dźwięki walki w pożątku. A gameplay? REWELACJA!!! Mnóstwo lootu świetny feeling walki i te skiile!. Te od berserkera są niesamowite! Np. ten w którym na chwile zmienia się w wilka i szarżuje przed siebie. Krótko mówiąc gdy tylko pojawi się wydanie pudełkowe biorę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość b4ry

@Coryn

Przeczytaj moj powyzszy post, ktory zostal wstawiony z opoznieniem - moderacja postow ;-). Nie musisz wcale dostac mejla, zeby miec klucz, bo mejle dochodza duzo pozniej niz przydzielenie klucza. Jesli nadal nie masz, to napisz na priv - chyba mam dwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pit4544

Nie bardzo pamiętam jak wygląda łowienie w T1, czy istniała możliwość złowienia przedmiotów, nie wiem. Za to w T2 pojawiają się tzw. Obiecujące Łowiska, na których wędkę zarzucić można określoną liczbę razy ( spotkałem 3 oraz 6 ), dotychczas udało mi się złowić lepsze wersje rybek z normalnych oczek, zazwyczaj silniejsza przemiana, czas podobny, oraz złowiłem kilka przedmiotów przeznaczonych dla zwierząt ( tag [ etykieta, ozdoba? ] oraz collar [ obroża ] ) oraz jeden hełm dla mnie, zazwyczaj są to przedmioty które od razu zakładam, więc się opłaca. Co do minigierki, pozostała ta sama, trzeba nacisnąć na haczyk gdy bąbelek zrobi się tej samej wielkości co ten mniejszy i zmieni kolor na fiolet, tyle że w drugiej części gra strasznie trolluje :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 dało sie znaleść przedmioty choć ciężko ja tyle razy grając znalazłem naramienniki i buty. Na dwójke czekam bardzo, popularnością T2 nie doścignie D3 ale może zawalczy ciekawe jak wygląda twożenie wyglądu postaci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...