Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Kategorie, w których będziemy nominować

Polecane posty

Zakres kategorii zostanie jeszcze nieco doprecyzowany w postach otwierających temat nominacyjny.. Najlepszy dyskutant, to ktoś, kto potrafi prowadzić rozwinięte, wielowątkowe dyskusje, potrafi inteligentnie bronić swojego zdania, a także jest otwarty na poglądy innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasss - akurat nie do ciebie piłem w moim gniewnym poście. Jeśli poczułeś się dotknięty... to masz problem. Albo jest to problem z czytaniem ze zrozumieniem, albo z niską samooceną, który to spowodował, że moje słowo do głębi cię poruszyły. Tak czy siak, na szczęście, twoje problemy nie są moimi problemami (tak, dobrze widzicie, ostatnio Dobry Wujcio P_aul ma kiepski humor ]:-> )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_aul jakoś twoim postem nie poczułem się dogłębnie dotknięty. Nigdy nie biorę sobie uwag osób których nie znam do serca. Wychodzi wtedy na to że nie umiem czytać ze zrozumieniem, ale czy ta teza też jest aby prawdziwa? Śmiem wątpić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, po prostu chodzi o mój post. Nie urządzajcie sobie przepychanek tutaj, bo ja "aluzje" zrozumiałem, a jeżeli ktoś inny poczuł się obrażony to niech się odstresuje :)

Żeby sUk łagodził spór między moderatorem a forumowiczem... Do czego to doszło? o_O - Gofer

Musisz zwrócić uwagę na to że niebo się wali, a morza i rzeki zmieniły kolor na czerwony. Moje dziwne zachowanie jest więc uzasadnione. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby offtopick, a moderator powinien być ostatnim, który to uprawia, ale wolę załatwić sprawę publicznie, żeby nie było. Lukassie, cały mój nieco zbyt ostry w tonie post miał przekazać krótką informację - skoro ciebie zarzut nie dotyczy to po co się obruszasz? A jeśli uważasz, że moja prośba aby pisać tu bardziej sensowne propozycje była przekazana w nieodpowiedni sposób to powiedz mi to wprost, drogami prywatnymi lub publicznymi (ba, jest na forum nawet odpowiedni temat do takich zażaleń) zamiast podsycać ogień. Zrozumiałbym, gdyby na przykład SZWENIO poczuł się urażony moimi słowami, bo między innymi do niego były skierowane (acz on chociaż zaproponował coś zamiast tylko narzekać "nie ma dla mnie kategorii", inna sprawa, że propozycja byłą kompletnie nierealna). Twojej wypowiedz nijak zrozumieć nie mogłem, więc ni przebierając w słowach wyrazłem swe zdumienie, że w ogóle się w tej sprawie udzielasz. Inna rzecz, że ostatnimi czasu kilku forumowiczom udało się mnie mocno wyprowadzić z równowagi, co zaowocowało postami takimi jak te powyżej. Musisz jednak przyznać, że ani ty, ani inni dyskutanci tutaj nie byli bez winy, stąd nie poczuwam się do odpowiedzialności by przepraszać kogokolwiek. To chyba tyle, jeśli ktoś chciałby kontynuować temat zapraszam do UdM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nierealna, P_aulu powiadasz? Może troszkę źle to wyraziłem, ale chodziło mi o coś w rodzaju "dzikiej karty". Czyli: "chcemy kogoś wyróżnić, ale ciężko do tego dobrać kategorię z tych istniejących", ale przyznacie chyba, że "całokształt twórczości" brzmi jakby lepiej niż "dzika karta", co nie? :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi to przypomina lekką atletykę, czy ogólniej sport. My proponujemy różne konkurencje zawodów, a Ty chciałbyś nagrodzić kogoś, kto nie jest wystarczająco dobry w jakiejkolwiek konkurencji, ale ogólnie jakoś sobie radzi.

Nie, taka ogólna kategoria się IMO nie nadaje. Smugglerki nie mają dać nadziei absolutnie wszystkim forumowiczom - żeby dostać statuetkę, wypadałoby jednak troszkę się postarać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony muszę przyznać, że tak postawiona propozycja - tj. jedna dodatkowa kategoria dla ludzi, którzy się wyróżniają pozytywnie, ale nie do końca pasują do żadnej z powyższych kategorii ma dla mnie więcej sensu. Nawet założyliśmy taką zabawę - nazywa się forumowicz miesiąca. I niestety zbytnią popularnością się nie cieszy, choć pewnie dlatego, że nie da się wygrać paczki od CDA :P Reasumując - po sprecyzowaniu pomysłu nie wydaje mi się on już aż tak nierealny, ale zgadzam się z Wiesiem, że raczej nie ma co go wprowadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi to przypomina lekką atletykę, czy ogólniej sport.

No bo właśnie z tym bym się nie zgodził. Sport uprawia się po to, żeby osiągać wyniki (skakać dalej, strzelać celniej, biegać szybciej niż inni itp.). Na forum nie pisze się dla wyniku (wyróżnienia, Smugglerka czy co tam jeszcze można dostać [nie, nie bana :tongue:]), ale dla samej radości pisania, konfrontacji z poglądami innych i bycia w forumowej społeczności.

Jakoś nie wyobrażam sobie, że ktoś taki nagle zmienia styl i sposób pisania tylko po to, żeby zmieścić się w określonej konkurencji (czyli okazać się lepszym od kogokolwiek). Właśnie o coś takiego mi chodziło.

Ja rozumiem, że z wprowadzeniem mojego pomysłu może być problem i jeśli Moderacja go nie zaakceptuje, to nie będę tego rękami i nogami bronił. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz całe moje porównanie, bo akurat zacytowałeś fragment wyrwany z całości i Twój komentarz ani trochę nie pasuje do tego, co chciałem przekazać.

Spójrzmy na to jeszcze z innej strony. Kategoria ogólna sprawiłaby, że zakwalifikować mógłby się niemal każdy - bez znaczenia, czy za fajny blog, czy za ciekawe wypowiedzi, czy może za pomaganie innym. Co za tym idzie, kategoria zawierałaby w sobie wszystkie inne + kawałeczek rzeczy nieuwzględnionych. Zamiast nagradzać za być może to samo, wolelibyśmy kategorię, która będzie opisywała ten kawałeczek, który jest obecnie nieuwzględniony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny junior adminie ty chyba też nie rozumiesz naszych intencji ;)

Do tej kategorii nie możnaby nominować kogoś, bo ma fajny blog... Tylko ma fajny blog, plus mądrze pisze, plus jest pomocny... Niestety nie na tyle by zgarnąć nagrodę, w którejś z powyższych kategorii, ale osoba wygrywająca np. Najbardziej pomocny może mieć skichany blog (lub w ogóle go nie mieć) i w ogóle nie udzielać się w poglądach :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wydaje mi się, że wszyscy widzimy to tak samo. Osoba nie będąca na tyle dobra, by być najlepsza w czymkolwiek, choć jakoś tam pozytywnie wyróżniająca się na tle ogółu. Ideą Smugglerków jest zaś znalezienie osób najlepszych w swoim fachu, jaki by on nie był. Jesteśmy otwarci na dodanie nowych kategorii, o ile będą one sensowne, a kategorie zbyt ogólne (jak w tym przypadku) zbyt sensowne według nas nie są.

Porównaniem do forumowicza miesiąca jeszcze bardziej pogrążasz ten pomysł, bo wszyscy widzimy, jak ten pomysł się "udał". Policzenie wszystkich nominacji w tym miesiącu zajęło mi mniej czasu niż zdecydowanie kogo nominować i napisanie uzasadnienia, a to chyba o czymś świadczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do "forumowicza roku" to zastanawialiśmy się nad tym ale na nieco innych zasadach - byłby wybierany spośród zwycięzców w danych miesiącach. Tylko że w tym roku mamy za mało forumowiczów miesiąca, by zrobić ten konkurs. Ale za rok, jeśli comiesięczna zabawa będzie się jako tako trzymała kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...