Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

najcik123

Komputer do 3000zł

Polecane posty

Witam, jest to mój pierwszy na forum więc prosiłbym o wyrozumiałość :tongue:

Mój poczciwy lapek staje się już nie wystarczający i od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu nowego komputera. Na sprzęcie się niestety za bardzo nie znam, także prosiłbym o pomoc w złożeniu optymalnego zestawu do 3000zł (sama buda). Chcę go teraz w miarę szybko kupić bo na święta ceny pewnie sporo podskoczą, a czekać już mi się szczerze mówiąc nie chce.. :tongue:

Komputer będzie w zasadzie służył do wszystkiego - gry, praca, filmy, muza. Sporo będę pracował na programach Adobe, a rozdzielczość, na której będę operował to 1600/1050.

Od dłuższego czasu czytam różne fora i mam raczej mętlik. Generalnie skłaniam się ku intelowi ponieważ gdzieś wyczytałem ze lepiej chodzi na nim pakiet adobe. Co do grafiki jednak chciałbym jakiegoś GTX'a, byłem raczej zdecydowany na jakiegoś radka 5750 ale po przeczytaniu kilku for, opinii i popytaniu znajomych radeony odpadają niestety.

Myślałem o:

i5-750

jakiś dysk 500 GB w zupełności wystarczy

buda - Antec Gamer Two Hundred

4 GB ramu tylko jaki? Patriot 5?

No i dalej nie wiem ^^

Chciałbym żeby komputer wystarczył na te przynajmniej 2 lata, w przyszłości może bym się starał go troszkę podkręcić ^^ a, i nie myślę w ogóle o SLI na przyszłość jeśli to ma znaczenie =P

Pozdrawiam! :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlew jakichś czcicieli z NV znowu mamy?

Jeśli chcesz się pchać w GTX to twój problem ale ja stanowczo odradzam no chyba ,że wykorzystujesz CUDA czy inne dodatki NVto można by się pokusić.

Ciekawe kto udzielił Ci opini o 5750 defakto nieopłacalny zakup.

Co Ci znajomi o radkach nagadali (normalnie ręce opadają)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

699 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

300 zł

Płyta główna:

MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/

530 zł

Dysk twardy:

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII

169 zł

Karta graficzna:

XFX Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

649 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223B SATA (black)

99 zł

Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

269 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 600W

340 zł

Suma: 3055 zł brutto

Jeśli koniecznie chcesz GeForca to w cenie mieści się :

Gigabyte GeForce GTX 260 OC 896MB DDR3 /448bit/ DVI/HDMI

599 zł

ale wydajność będzie dużo niższa gdyż HD4890 jest porównywalny z GTX275 a po OC HD4890 dogania GTX280.

Później radze dokupić chłodzenie i kręcić procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestawik.

Odnośnie kart przekonajcie mnie ^^

Po prostu ciągle na forach się spotykam że tu komuś jakaś giera kiepsko chodzi na radku itp, kolega ma 4850 (chyba, coś 4x50 :P) i mowi ze przy rozdzialce 1440x900 bodajże mu jakoś nie za ciekawie mu gry chdzą i nie jest za bardzo zadowolony.

A o dziwo z GF'mi chyba nigdy się nie spotkałem z taką opinia.

I jeszcze jedno co mnie w podanym przez was radku martwi - to to, że podobno jest prądożerny i głośny mi by raczej przeszkadzało (W jakiś testach to było).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testów tego radka to a wiele nie było bo jest dosyć świeży (mówię tu o modelu XFX)zastosowali nie referencyjne chłodzenie czyli próbowali z kopiować vapora

co do głośności to GF daje też po uszach a ten model chłodzenia raczej nie będzie bardzo głośny,w 2d nie słyszalny

co do problemów z radkiem w każdym swoim kompie mam radzia i jeszcze nigdy nie spotkałem się z problemami opisywanymi w necie(ktoś mi to wyjaśni -po prostu sterowniki są ustawione po mojemu )

a co do GF jak chciałem odpalić jakąś starszą grę no to trzeba się ze sterami cofać-jest z tymi kartami tyle samo problemów co z ATI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtx 275 jest leszy od 260 a nie podkręcony 4890 jest na takim samym poziomie co gtx 275 a podkręcony dogania 280

a co do sterowników po prostu jeśli czuję ,że czegoś brakuje a wiem ,że grafika powinna dawać radę i reszta kompa niczego nie blokuje to się pobawię z ustawieniami i mam wszystko pięknie tak ,że jestem zadowolony jak dojedzie do mnie 5850 to zobaczymy (ja na pewno) ile jest prawdy w tych wszystkich testach i ile prawdy mówią rzekomi posiadacze kart tej generacji.

Co do NV u nich też nie jest kolorowo a dla mnie dawać 100 i więcej za chwilę zabawy z ustawieniami i rzekomo lepszą firmę nijak kalkuluje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wnioskuje ze mówisz o tzw OC. Ciężki orzech do zgryzienia ^^...

Teraz mam pytanie troszkę z innej beczki.

Będę planował dodatkowo zakup jakiejś dobrej dźwiękówki 5.1 poza budżetem. I teraz moje pyt brzmi. Jeżeli bym miał już jakąś dobra dźwiękówkę i podłączył amplituner pod grafikę (Ampli - hdmi => Grafa - 2xdvi), czy miałbym też od razu cyfrowy dźwięk czy musiałbym osobno z dziwiękówki kabel podprowadzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ampla odpinaj normalnie od karty dźwiękowej bo bez tego będzie bez użyteczna.

Ile chcesz/możesz przeznaczyć na dźwięk i jakiego masz ampla i kolumny?

hmmm wnioskuje ze mówisz o tzw OC. Ciężki orzech do zgryzienia ^^...

co mam bardziej przejrzyście napisać ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR 1706 i Dali Concept 6 <3

z 200/300 zł - w przyszłości na pewno dokupię resztę do 5.1 więc i karta 5.1 by musiała być. A i musi mieć wyjście optyczne bo nie będę ciągnął aż tylu kabli.

Myślałem o czymś takim

Tylko u mnie był by wtedy problem, bo ja na kręceniu się kompletnie nie znam =p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz brać HD4890 XFX możesz innej firmy ale są droższe

Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 /256bit/ DVI, HDMI - 749 zł

http://www.esc-net.pl/product_info.php?products_id=18906

bardzo ciche i wydajne chłodzenie

ja mam HIS Radeon HD4890 iCooler x4 dorwałem go za 510 zł ale niestety o ile w trybie 2D jest niesłyszalny to przy 3D i pełnym obciążeniu trochę go słychać (jak mam dźwięk wyłączony)

ewentualnie możesz się zastanowić nad PowerColor HD4890 za około 700 zł

jeśli podłączysz amplituner przez HDMI to będziesz używał karty muzycznej wbudowanej w kartę graficzną więc to nie ma zbytniego sensu

najlepiej kupić kartę z cyfrowym wy. sygnału ( optyczne, coaxialne) i podłączyć tym wy. do amp.

ja mam Creative SB X-Fi Titanium podłączoną wy. optycznym do amplitunera Yamaha HTR-6030 i to się świetnie sprawdza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz kompa stacjonarnego, to lepszym pomysłem są karty pod PCI/PCI-E niż pod USB. Tu są na dobrą sprawę dwie liczące się firmy, a mianowicie Creative oraz ASUS.

W podanym przedziale cenowym najlepszym według mnie wyjściem jest karta ASUS Xonar DX/XD, lub ewentualnie nieco tańszy ASUS Xonar DS, lub ASUS Xonar D1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym? Inna płytka i ramy, troszkę przekroczę budżet no ale życie :P Ale nadal kwestia grafy. Która kupić. Jaka ma najlepszy stosunek wydajności do ceny?

Sevard - podane karty przez Ciebie nie mają wyjścia optycznego więc odpadają

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

Pamięć RAM:

2 x 2GB Patriot DDR3 1600MHz Viper

Płyta główna:

Gigabyte GA-P55-UD4

Dysk twardy:

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII

Karta graficzna:

No włąsnie ^^

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223B SATA (black)

Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

Zasilacz:

OCZ Modxstream Pro 600W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Goodramy powinny w zupełności wystarczyć, chociaż jak masz dodatkową kase to możesz te Patrioty kupić

płyta dobra ( chociaż na MSI łatwiej dla laika podkręcać procesor)

co do grafy to jeśli możesz przekroczyc budżet to bierz:

Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 /256bit/ DVI, HDMI - 749 zł

co do karty dźwiękowej zastanów się nad:

Asus Xonar DX/XD - 295 zł

Creative Labs X-Fi Titanium /PCI express/ - 310 zł

obie mają wy. optyczne i porządne parametry i droższej do normalnego użytkowania nie opłaca się brać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby dołożyć do 5850? Co o tym myślicie?

Jeśli możesz dołożyć to bierz tylko nie wiem jak z jej dostępnością a co do firmy to kto Ci to powiedział HIS bardzo fajna firma ale shappire wiedzie prym wśród firm klepiących radki zresztą w obecnej chwili bierze się najtańszego bo różnią się tylko nalepką

a wcześniej jeszcze co do mobasa zostań przy MSI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp zamówiony!! ^^ Wziąłem szafirka 5850, na początku tyg mają mieć :))

Dzięki wszystkim za porady

A wracając do karty muzycznej, na razie nie kupuje bo budżet troszkę przekroczony, ale na święta pewnie kupie. Poleciliście Asus xonar DX/XD ale ja nie wiem czy jestem ślepy czy co no ale nie widzę ty wyjścia optycznego [click]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;p

Kompa już mam tylko na razie z grafą zastępczą (Gigabyte Radeon HD4850 512MB DDR3/256), na dniach mam mieć radka 5850 x)

Nie chciałem zakładać nowego tematu dlatego napisze tu/

Na tym kompie zainstalowałem win 7 ultimate x86 i win widzi 4GB ramu, ale dostępne ma tylko 2,99? I moje pyt. brzmi - jak zrobić żeby widział 4? Bo ta wersja win 32 bitowego obsługuje 4 GB ramu. Grafa ma swoje 512 więc raczej nie przez nią?

Szukałem już po google i wyczytałem coś o PAE i rozszerzeniu szyny pamięci? Czy coś takiego, ale w BIOSie nie widzę żadnej takiej pozycji i nie wiem co zrobić ;/

Może ktoś coś doradzi?^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroki 32-bitowego Windowsa, nie obejdziesz tego. PAE w Windowsach XP, Vista i Seven owszem jest, ale nie działa tak, jakby chciał tego użytkownik. Obejścia są dwa:

1. Zainstalować Windowsa Seven w wersji x64.

2. Zainstalować zupełnie inny system (z 32-bitowych Windowsów dostępnych dla ogółu tylko 2000 sobie poradzi z 4GB pamięci, a i tu nie każda wersja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...