Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Optimystique

Tytuły gier

Polecane posty

Zauważcie, że może się dla was wydać dziwne wydawać grę o nazwie Symulator Farmy- za to farm simulator brzmi już jakby normalniej, a znaczy to dokładnie to samo tyle, że w innym języku. Samo tłumaczenie tytułów gier jest głupotą, bo przez to np. można nie skojarzyć tytułu z oryginalnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wiekszosci tytuł sie nie liczy ale jezeli gra ma tytul "super extra mistrz pieczenia ziemniaków z planety stolcowchlaniacz 4" - (troche przesadzilem :P) to jej nie kupie bo po tytule widac ze robiony przez cholote i ogolnie tandeta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznaj gdy tytuł wykorzystuje nazwę jakiejś znanej marki tomoże przyciągać.

Uważam ,że najlepszym zródłem do wybrania gry jest recenzja ( oczywiście w CD ACTION :laugh: ) z filmików też można sporo się dowiedzieć , a poza tym fajnie jest obejżeć ciekawy zwiastun, gameplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje jezeli jest to gra np.Ubisoftu to sa wieksze szanse ze ja kupie a jezeli jest to gra firmy pomaranczowe teletubisie>taki zarcik< to jej raczej nie kupie i oczywiscie najpierw "opatrzam" gre w CDA :P

Osiris wyslalem ci prywatna wiadomosc :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś omijałem z daleka grę JAde EMpire bo jak gdzieś o niej pisało to myślałem że to gra o Gwiezdnych WOjnach (JAde myślałem że to ma coś wspólnego z Dżedajami :D ). Późniaj zobaczyłem ją w jakimś magazynie jako pełniaka, zainstalowałem i się okazało że to gra o starożytnych chinach o klimacie karate i to była moja ulubiona gra :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuły, które nie są reklamowane nie zachęcają tak mocno, bo na przykład: Mirror's Edge, Borderlands są świetnymi grami. Na pewno do zakupu bardziej zachęca tytuł taki jak: Władca Pierścieni: Podbój czy Star Wars: Knights of the Old Republic. Czemu? Bo poprzez filmy, książki bardziej przyciągają. A wiemy, że tak jak podałem na przykład Borderlands też jest dobrą grą, a Podbój mimo, że z serii Władca Pierścieni jest klapą. Morał z tego taki: Nie oceniaj książki pop okładce :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekturzy zwracają znaczną uwagę na tytuły gier , a inni zaś mniej to zależy bardzo też od gustu ale zgadzam się z wypowiedzią jednego z forumowiczów bo też zanim kupię grę najczęściej czytam o niej jak najwięcej w CD Action tak było w przypadku Wiedźmina . Wg. mnie to najlepsze źródło informacji o grach a przy okazji nie musimy sobie pluć w brodę gdy zakupimy grę która dla nas miała bardzo dobry tytuł , a po instalacji ogarnia nas żal i wściekłość za wydaną kasę na taki badziew. :ninja:

post-106530-1265383167_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszym wyznacznikiem tego na jaką grę zwrócić uwagę czy też nie, są zapowiedzi i recenzje w CD-Action. Potem z kolei gameplaye, trailery, filmiki twórców i ich wypowiedzi. Na samym końcu stoi demo danej gry dzięki, któremu mogę utwierdzić się w tym czy dana gra mi pasuje czy też nie. Dlatego chyba tytuł nie jest najważniejszym czynnikiem. No chyba, że wcześniej wyrobił sobie niezłą opinię. Gdyby na przykład miał wyjść taki KOTOR III to kupiłbym go w ciemno, to samo z GTA czy kolejnymi Mass Effectami. Jeżeli jakaś seria wyrobiła sobie niezłą opinię to owszem jest on czynnikiem ważnym, ale nie najważniejszym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Oczywiście, że zapowiedzi i recenzje są ważne. I to nie tylko z CD-Action. Ale my tu mówimy o tytułach. Sam nawet nie wiesz, że po części kierujesz się tytułem. To jest podświadome !

Dla mnie dobrym tytułem jest Dirt. Jakoś tak pasuje do tematyki gry :)

Średnio mi się za to podoba Ogniem i Mieczem. Mało oryginalnie i zbyt szkolnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najberdziej odstraszają w grach...polskie tytuły

na przykład: Mirror's edge > Krawędź lustra

Forza Motorsport 3>silne sporty motorowe trzy

Call of Duty Modern Warfare>Zew Obowiązku: Nowoczesne Pole Bitwy.

oprócz tego polonizacje(chyba że można je wybrać ([uS] FR PL)

za to ciekawe logo/okładka/tytuł mogą trochę podziałać na mentalność(patrz np. logo Forzy trzeciej składającej się z "eFki" której dolna belka to "eM" podzielone na trzy części symbolizujące trzecią część)tak,jestem konsolowcem, ale mógłby to napisać każdy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risen, Gorky17 i ogólnie nazwy niejednoznaczne są milutlkie. Silent Hill, Blair Witch też mnie zachęcają do zakupu. Nie lubię takich, przy których zmienia się od kilkunastu lat tylko numerek - FIFA itd. i takich, które same w sobie są nieudane, a żerują na znanych produkcjach filmowych - Batman, Spiderman etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre są nawet fajne ale nimi się nie kieruje.

Po za tym niektóre tytuły są idiotyczne, jak kiedyś wspomniany Divine Divinty.

@up: polskie nazwy odstraszają. http://www.joemonster.org/art/11111/Polski...ia_tytulow_gier - to tego dowodzi.

O czym ty gadasz ?!

Nie widzisz, że to jest raczej żart, nie jeden z wymienionych tam tytułów ma skopane tłumaczenie np. The Elder Scrolls Oblivion

to nie "Starsze zwoje oby wlał: tylko " Zwoje Starszyzny/Starszego (lub mędrca czy coś) Otchłań.

Jak dla mnie to jest świetny tytuł dla czegoś związanego z fantasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przede wszystkim zachęcają tytuły znanych i uznanych marek. Wiem, że kupując grę o tytule Assassin's Creed nie dostanę crapa tylko kilkadziesiąt godzin znakomitej rozgrywki. Natomiast jak widzę nową nazwę to w ogóle nawet nie wpisuję ją na swoja listę zakupów. Po prostu nie ufam producentom gdy robią jakąś nową markę. Chyba, że jest to Rocksar. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przede wszystkim zachęcają tytuły znanych i uznanych marek. Wiem, że kupując grę o tytule Assassin's Creed nie dostanę crapa tylko kilkadziesiąt godzin znakomitej rozgrywki.

Ja zaufałem twórcom Far Cry'a, że oddali markę w dobre ręce i się zawiodłem - Far Cry 2 to crap jakich mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...