Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Franek_Dolas

Gothic 1

Recommended Posts

Tak, wszystko szło dobrze. Dostał zadanie w SO, aby pójść do Sekciarzy, ale Lester stoi i patrzy się w przestrzeń. Już zaczął grę od początku, nie chce go cytować, ale nie był zadowolony :D

Nie ma rady, wszystko wskazuje na to, że będzie musiał zacząć grę od początku. Ja miałem to nieszczęście mieć dwa podobne błędy, przez co pierwszy raz grę ukończyłem dopiero za trzecim podejściem... Jedyna rada to robić na poszczególnych etapach gry kontrolne sejwy i zostawiać je w spokoju aż ukończy się grę, jak wystąpi jakiś bug sprawdzać po którym już ten bug nie występuje i tak aż do skutku.

Od teraz co 30 min robi kopie save'a. Trochę to deprymujące, ale w sumie lepiej tak niż zaczynać grę od początku:D

aha, a obijanie go naprawde nic nei pomoglo? zwoj kontroli tez nie? Mozna tez bylo przespac noc i zobaczyc co sie z nim stanie rano. A swoaj droga save co 30 minut to malo. Ja robie quicksave co jakeis 5, a duzego co polgodziny..

Zwoju kontroli nie próbował:D Jak go bił rzucał sie na niego cały Obóz, ale Lester stał niewzruszony, a zwój kontroli nie działał.

Nie bijcie, ale po długim czasie udało mi się w końcu uruchomić Gothica (zmieniony sprzęt) aby działał bezproblemowo.

I oczywiście ja, człowiek nico ograniczony, utknąłem już na samym początku, z iście noobskim problemem - jak zdobyć rudę? :D

Chcę nabyć mapę od Grahama, ale nie mam 20 bryłek. Gdzie mogę ja znaleźć/zdobyć/uzyskać?

PS Jestem na samym początku gry.

I oczywiście ja, człowiek nico ograniczony, utknąłem już na samym początku, z iście noobskim problemem - jak zdobyć rudę? :D

Skoro jesteś na początku, to o kokosach raczej nie rozmyślaj ;). Rozglądaj się tu i tam, zbieraj wszystkie przedmioty, a następnie leć z nimi do kupców. Grosz do grosza ;)... 20 bryłek to mała ilość, bez problemu po kilkunastu minutach grania tyle uzbierasz. A jak już uda ci się zdobyć trochę więcej rudy, gdzieś tak ze 100, 200, udaj się do Draxa i wyucz się jak najwięcej zdolności myśliwskich. Problemy z kasą znikną w mgnieniu oka ;).

Do zbierania rudy jest więcej niż jeden sposób na przykład można zakupić wytrych (albo znaleźć go w ruinach domku na drodze do bagien) i próbować otwierać skrzynie mieszkańców starego obozu albo np udać się do nowego obozu i zagadać do wysłannika z bagien nie pamiętam jego imienia ale znajduje się zaraz po prawej stronie w jaskini. On ci powie żebyś rozprowadził zioło po nowym obozie i jak tak zrobisz to zapłaci ci chyba 100-50 rudy czy jakoś tak.

Pozbierałem rupiecie typu kilof, jakieś kubki. Trochę żarcia również własnoręcznie upolowałem i znalazłem. Poszedłem z tym na bazar w Starym Obozie, wrzuciłem do głównego okienka, sprzedałem. Tylko zastanawia mnie jedno. Gdzie moja zapłata?! Nie dostałem w zamian nic. A powinienem dostać chyba paręnaście bryłek rudy. Dziwne.

syaoranv, bo w jedynce handel trochę kuleje i sam musisz równoważyć kwotę rudą/towarami kupca ;P. Także, jeśli możesz, to wczytaj save'a przed sprzedażą, a jeśli już się nie opłaca, to sorry vinetou ;P. Ale te przedmioty były zapewne warte psie pieniądze, więc szybko się odkujesz ;).

syaoranv, bo w jedynce handel trochę kuleje i sam musisz równoważyć kwotę rudą/towarami kupca ;P. Także, jeśli możesz, to wczytaj save'a przed sprzedażą, a jeśli już się nie opłaca, to sorry vinetou ;P. Ale te przedmioty były zapewne warte psie pieniądze, więc szybko się odkujesz ;).

To, że handel w Gothicu kuleję jest bardzo przesadzone. Po prostu w Gothic, podobnie jak w obu Faloutach obowiązuję wymiana barterowa, tj. trzeba np. towar wart 10 bryłek zaoferować przynajmniej podobną wartość. I tak samo jest w sytuacji odwrotnej.

Słowem, oddałeś kupcowi towar za darmo. Gdy zaoferowałeś mu to wszystko i nie zażądałeś wzamian niczego, nic dziwnego że się zgodził :)

Musisz nie tylko wstawić towar do sprzedaży, ale też towar i/lub rudę, którą chcesz dostać wzamian.

A ja mam problem z ekwipunkiem handlem itd. Nie moge nikomu sprzedać/dać JEDNEJ sztuki czegokolwiek jesli mam tego wiecej niz jeden okaz. Kiedy mam np. 100 bryłek rudy to moge zapomnieć o kupnie za 15 bryłek. :( Moge dać 10 albo od razu 20 bryłek! Jak zmienić żebym mógł kupowac pojedyńcze przedmioty?? (dodam ze reinstalka nic nie pomogła) :(

Lol...

Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że trzeba nacisnąć lewy ctrl i strzalke w bok, żeby przenieść jeden przedmiot. Jeśli tak się nie stanie, to spróbuj lewy ctrl i przycisk 'a' lub 'd'. Jeśli też nic, to zjarzyj do opcji...

Dzięki! Już sie problem rozwiązał! Mam jeszcze jedno pytanko. Kto najlepiej(najtaniej, znaczy sie) może mnie nauczyć strzelać z łuku w okolicach nowego obozu??

Chyba Cavalorn, ale nie jestem pewien czy ktoś w Nowym Obozie czasem nie uczy łuków.

Chyba Cavalorn, ale nie jestem pewien czy ktoś w Nowym Obozie czasem nie uczy łuków.

Jest jeden nauczyciel w Nowym Obozie, uczący korzystania z łuków. Kilan, albo coś na K. Ostrzega nas przed jednym kolesiem. Oprócz tego uczy niektórych umiejętności złodziejskich. Ma(chyba) Średnią Zbroję Szkodnika.

O ile dobrze pamiętam, myśliwy w chatce przy dróżce w stronę Starego Obozu uczy posługiwania się łukiem. O ile pamiętam, nazwyał się (chyba) Aidan.

Łucznictwa nauczy nas również kuśnierz Wilk, jego chata znajduje się po prawej stronie jaskini.

O ile dobrze pamiętam, myśliwy w chatce przy dróżce w stronę Starego Obozu uczy posługiwania się łukiem. O ile pamiętam, nazwyał się (chyba) Aidan.

Zgadza się i znajduje się on bardzo blisko Nowego Obozu, wystarczy tylko wyjść z niego i skierować się w lewą stronę. W plenerze będzie stała chata, tam właśnie mieszka Aidan ;).

Bethezer, Klin, to był Klin ;).

Klin ^^"... Racja...

Aidan uczy oprawiania zwierzyny, ale raczej nie korzystania łuków...

Łuków uczy tylko wilk w nowym obozie(nie wiem czy nie chce za to rudy, ale chyba nie), i jest też Cavalorn, który uczy za darmo skradania się i strzelania z łuku.

ej a czy bez kodów da sie zdobyć ciężką zbroje strażnika starego obozu?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...