Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Franek_Dolas

Gothic 1

Polecane posty

podczas gry w gothic 1 (oryginał z cd-action) dostaję taki oto error :

gothicerrormr2.th.jpg

proszę o pomoc , ponieważ błąd występuje nie później niż 5min po rozpoczęciu gry .

moja karta graficzna to ati radeon 9550 . mam najnowsze sterowniki oznaczone numerkiem 7.9 .

Mi wyskakiwał taki sam błąd tyle ze w Gothicu 2 (tego z CDA)

Poradzono mi takie coś:

Przytrafialo mi sie cos takiego pare razy, glownie wtedy, gdy przedmiot podnoszony ze skrzyni/ciala 'wskakiwal' w nowy pasek w ewkipunku. Za kazdym razem rozwiazanie mialem to samo, wyrzucalem jedna rzecz z plecaka, zabieralam co mialem zabrac ze skrzyni/ciala i podnosilem to co upuscilem chwile wczesniej. Sprawdz, moze to cos da.

Troszke niewygodne, ale cóż... Sprawdziłem i działa świetnie (przynajmniej u mnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas gry w gothic 1 (oryginał z cd-action) dostaję taki oto error :

gothicerrormr2.th.jpg

proszę o pomoc , ponieważ błąd występuje nie później niż 5min po rozpoczęciu gry .

moja karta graficzna to ati radeon 9550 . mam najnowsze sterowniki oznaczone numerkiem 7.9 .

Mi to wyskakiwało w Gothic 2 jak miałem 256 RAM. Zbawieniem okazało się podwojenie tej ilości Ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei

errora dostaje w różnych momentach : podczas rozmowy , podczas walki , nawet jak zostawiłem komputer z włączonym gothiciem dla testu również sie zawiesiło . więc niestety - to nie to :(

moja ilość ram wynosi 512mb , co według mnie powinno starczyć dla tak starej gry .

W takim razie ratuje cie patch, którego... nie ma.

Wychodzi na to ze Gothic po prostu gryzie sie z niektórymi configami i nic na 100% nie pomaga.

A patcha raczej nie ujrzymy, bo gierka dosyć starawa jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgłupszy bug świata: mam pogadać z Lesterem żeby móc wejść do Y'Beriona, ale ten gość się zawiesił, stoi i nie reaguje na zaczepki (jak go biję to tylko atakuje mnie cały obóz).

PS: Już zrobiłem reinstal, nic nie daję. Dlatego proszę o sejwa mniej więcej z tego okresu gry. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne pytanie :wink: Gdzie mogę zdobyć jakąś dobrą zbroję oraz miecz? Dostałem niezłą propozycję od kolesia w Nowej Kolonii, że da mi miecz i zbroję w zamian za 5 jabłek, 2 piwa, 2 bochenki chleba, winogron, ser i jeszcze coś tam... Hmmm.. gdzie to mogę dostać? Tak przy okazji, załapałem już ten system walki, wprawdzie na razie to mogę fiknąć tylko wilkom, kretoszczurom, świerwojadom, i krwiopijcom :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne pytanie :wink: Gdzie mogę zdobyć jakąś dobrą zbroję oraz miecz? Dostałem niezłą propozycję od kolesia w Nowej Kolonii, że da mi miecz i zbroję w zamian za 5 jabłek, 2 piwa, 2 bochenki chleba, winogron, ser i jeszcze coś tam... Hmmm.. gdzie to mogę dostać? Tak przy okazji, załapałem już ten system walki, wprawdzie na razie to mogę fiknąć tylko wilkom, kretoszczurom, świerwojadom, i krwiopijcom :lol:

Jak wykonasz ten quest, to nic od niego nie dostaniesz, więc nie opłaca się biegac :) Zbroję można dostac od Swineya, jest w tej samej kopalni, gdzieś na dole. Na początek powinna wystarczyc, a jak uzbierasz 500 bryłek rudy, to możesz kupic lepszą od Fiska w Starym Obozie. Co do broni - niezłe miecze ma ten sam Fisk, możesz też poprosic Baal Parveza, żeby zaprowadził cię do Obozu Bractwa, a w drodze go zaatakowac i powalic na ziemię (tylko go nie zabijaj). Ma przy sobie niezłą broń, a jeżeli go nie zabijesz, to potem możesz go spotkac przy obozie na bagnie i dostac 200xp za to, że doprowadził cię do obozu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem chcę się dowiedzieć gdzie mogę nauczyć się czaru usypiania? Muszę go użyć na jednym z nowicjuszy w Obozie Bractwa, gdyż wtedy odezwie sie do mnie jeden z Baal'ów. Jednemu dałem już "buszka" i po tym doznał jakiegos olśnienia:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny mały kłopot :P Od Y'Beriona dostałem zadanie odnalezienia kamienia ogniskującego i jakiegoś tam Guru. Powiedział jaką droge mam iść. Po drodze napotkałem wiele stworów, w tym Golema mostowego, następnie dotarłem do opuszczonej wieży, gdzie roiło się od Harpii. Załatwiłem je na każdym piętrze, potem na samym dole znalazłem dźwignię. Moim oczom ukazały się trzy szkielety. Po ich zlikwidowaniu, wszedłem do pomieszczenia, z którego wyszły, sądziłem że właśnie tutaj znajdę ten kamień, jednak myliłem się. Niestety chyba dotarłem nie do tego miejsca. Czy mógłby ktoś napisać gdzie dokładnie powinienem pójść?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamień jest na wybrzeżu, na górze klifu. wyjdź z obozu i idź w prawo, na górę. idź cały czas prosto. o ile pamiętam potworki po drodze nie są specjalnie groźne, parę ścierwojadów itp. po kilku minutach dotrzesz do jednego z gości z obozu na bagnach. pogadaj z nim, zabij i idź po nagrodę. jeśli jeszcze będziesz miał problemy skorzystaj z mapy od Y'beriona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny mały kłopot :P Od Y'Beriona dostałem zadanie odnalezienia kamienia ogniskującego i jakiegoś tam Guru. Powiedział jaką droge mam iść. Po drodze napotkałem wiele stworów, w tym Golema mostowego, następnie dotarłem do opuszczonej wieży, gdzie roiło się od Harpii. Załatwiłem je na każdym piętrze, potem na samym dole znalazłem dźwignię. Moim oczom ukazały się trzy szkielety. Po ich zlikwidowaniu, wszedłem do pomieszczenia, z którego wyszły, sądziłem że właśnie tutaj znajdę ten kamień, jednak myliłem się. Niestety chyba dotarłem nie do tego miejsca. Czy mógłby ktoś napisać gdzie dokładnie powinienem pójść?

Lekko źle poszedłeś. Wyjdź z obozu na bagnie i idź cały czas wzdłuż tej wysokiej skarpy cały czas mając ją po prawej ręce. Dojdziesz do drogi prowadzącej do Starego Obozu, ale dalej trzymaj się skał (powinieneś wracać w stronę ob. na bagnie, tylko że na górze klifu. Kamień znajduje się dokładnie nad świątynią w Obozie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny mały kłopot :P Od Y'Beriona dostałem zadanie odnalezienia kamienia ogniskującego i jakiegoś tam Guru. Powiedział jaką droge mam iść. Po drodze napotkałem wiele stworów' date=' w tym Golema mostowego, następnie dotarłem do opuszczonej wieży, gdzie roiło się od Harpii. Załatwiłem je na każdym piętrze, potem na samym dole znalazłem dźwignię. Moim oczom ukazały się trzy szkielety. Po ich zlikwidowaniu, wszedłem do pomieszczenia, z którego wyszły, sądziłem że właśnie tutaj znajdę ten kamień, jednak myliłem się. Niestety chyba dotarłem nie do tego miejsca. Czy mógłby ktoś napisać gdzie dokładnie powinienem pójść?[/quote']

tam się znajduje inny kamień xD jest na wysokim podeście jak wchodzisz do tej fortecy stoją tam 2 statuły orków wejdź na górę wieży i jak masz umiejętność akrobatyki albo zwój czy runę telekinezy uda ci się go wziąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem Gazetę Wyborczą, a tam był Gothic (dwójkę przeszedłem kilka razy ale z jedynką nie miałem styczności). Rozchodzi się o to, że nie wiem jak sprzedawać/kupować. Pomoże ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisano powyżej, przytrzymujesz CTRL (lub LPM, jeżeli wolisz używać myszki w grze tak jak ja) i strzałkę w odpowiedni kierunku. Aby przechodzić ze swojego inv do oferty handlarza, po prostu używasz strzałek. Musisz doprowadzić do sytuacji, w której oferta obu stron jest równoważna, ewentualnie do takiej, w której ty dajesz więcej niż handlarz. Następnie naciskasz ENTER aby zatwierdzić wymianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. Gdy chcę z kimś porozmawiać lub podnieść jakiś przedmiot gra nie reaguje. W ogóle nie dociera to do niej. Klikałem LCTRL i LPM ale to nic nie daje... :evil: mogę rozmawiać tylko wtedy gdy ktoś mnie zaczepi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...