Skocz do zawartości

Planescape Torment


demogorgon

Polecane posty

Gość Twarzerr
wiem o co ci chodzi, pewnie o tego w podziemiach klatwy - to nie jest bug...

Mowicie o tym handlarzu? On przeciez nie znikal ;-/.. tylko on sobie czasem chodzil po tym podziemiu Klatwy, hm..

tak, ale w pewnych warunach potrafil zniknac (mi raz zniknal)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

A ja mam taki problem że jestem spwrotem w Sigil i musze się dostać do Fortecy żalu (czy jakoś tak). W akcie desperacji zajrzałem do solucji w gazecie ale tam napisane tylko że portal jest w kostnicy. Ktoś mi może powiedzieć gdzie dokładnie i co trzeba przy sobie mieć żęby się otworzył (nie pozałościł bym się też za informacje gdzie te rzeczy można zdobyć) :D Pomocy :D

BTW ja żadnych bugów nie miałem :P Faruch ze mnie ogromny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twarzerr
W solucjach które ja czytałem pisało że trzeba pójść do "dejonary" i powiedzieć jej że się znalazło sposób na bycie razem z nią i cię ona przeniesie.

niestety ale to dopierio jak jestes W fortecy. Zeby tam sie dostac wystarczy pojsc do Kostnicy, do miejsca, w ktorym sie zaczela gra. Tzn - jakies 10 krokow na polnoc od "lozka", na ktorym zaczelismy gre

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale to dopierio jak jestes W fortecy. Zeby tam sie dostac wystarczy pojsc do Kostnicy, do miejsca, w ktorym sie zaczela gra. Tzn - jakies 10 krokow na polnoc od "lozka", na ktorym zaczelismy gre

Tylko trzeba się od kogoś dowiedzieć jaki jest klucz do portalu. Jeśli dobrze pamiętam kluczem było wyrażenie prawdziwego żalu, ale od kogo się o tym można dowiedzieć już niestety nie pamiętam :( .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale to dopierio jak jestes W fortecy. Zeby tam sie dostac wystarczy pojsc do Kostnicy, do miejsca, w ktorym sie zaczela gra. Tzn - jakies 10 krokow na polnoc od "lozka", na ktorym zaczelismy gre

Tylko trzeba się od kogoś dowiedzieć jaki jest klucz do portalu. Jeśli dobrze pamiętam kluczem było wyrażenie prawdziwego żalu, ale od kogo się o tym można dowiedzieć już niestety nie pamiętam :( .

Od Triasa sie o tym dowiadujemy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Fortecy Żelu da się jakoś przegadać Pragmatyczne Wcielenie?

Zużyłem większość środków leczących na Paranoika i Pragmatyk albo mnie wchłania w trakcie rozmowy, albo zabija po rozmowie. Jak go pokonać, bo jakoś wolałbym nie przekradać się znowu koło cieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Fortecy Żelu da się jakoś przegadać Pragmatyczne Wcielenie?

Tylko musisz miec madrosc i inteligencje na poziomie bodajze 23.

Zużyłem większość środków leczących na Paranoika i Pragmatyk albo mnie wchłania w trakcie rozmowy, albo zabija po rozmowie. Jak go pokonać, bo jakoś wolałbym nie przekradać się znowu koło cieni.

No, jesli pakowales w sile to powinienes pokonac go, tylko np musisz sobie ciepnac cos wzmacniajacego ilosc punktow zycia i sile, zrecznosc i kondycje. Jesli antomiast masz wysoka madrosc to sila go zmusisz do polaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twarzerr
Czy w Fortecy Żelu da się jakoś przegadać Pragmatyczne Wcielenie?

Zużyłem większość środków leczących na Paranoika i Pragmatyk albo mnie wchłania w trakcie rozmowy, albo zabija po rozmowie. Jak go pokonać, bo jakoś wolałbym nie przekradać się znowu koło cieni.

proponuje cofnac sie kilka save'ow i sie zaopatrzyc w jakies porzadne tatuaze i amulety podwyzszajace inteligencje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lars Ulrich

Inteligencja i Mądrość w Tormencie jest najaważniejsza, 90% doświadczenia otrzymuje się tam z Questów a nie z walki. Jeżeli dawałeś w siłę a olałeś Inteligencję i Mądrość radze zacząć grę od nowa, bo może Cię ominąć wiele smaczków w grze. Powodzenia :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to przed rozmową z Pragmatykiem trzeba użyć kuli Faroda. Poznajemy wtedy swoje imię i dostajemy mnóstwo punktów doświadczenia. Jeśli przekroczymy poziom będzie można doładować Inteligencję lub Mądrość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to przed rozmową z Pragmatykiem trzeba użyć kuli Faroda. Poznajemy wtedy swoje imię i dostajemy mnóstwo punktów doświadczenia. Jeśli przekroczymy poziom będzie można doładować Inteligencję lub Mądrość.

Chyba raczej ciezko jest uizuyc kuli z brazu przed rozmowa z pragmatykiem, skoro to dopiero on mowi nam o tmy, ze to jest kula z naszymi wspomnieniami. A co do doladowania jednego i drugiego to po prostu mozemy sie dowiedziec, skonczyc rozmowe, uzyc kuli z brazu, uzyskac duzo punktow int i mdr i dzieki temu go wchlonac :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie nietypowe pytanie: Niedawno dostałem troche kasy(na zakończenie roku :) ) i postanowiłem coś sobie kupić z Nowej Extra Klasyki :) . No i właśnie mam mały dylemat: czy kupić Planescape Tourment czy coś innego(np. Rally Trophy :) ) ???

Nigdy nie grałem w PT więc nie wiem czy to w ogóle fajna gierka, ale według moich kumpli i CDA ta gra jest świetna.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planescape Torment jest chyba najlepszym RPG w którego grałem. Najlepsze w nim jest to, że głównie polega się w nim na rozmowie, a nie jak np. w Icewind Dale na walce. Oczywiście walka też występuje, ale jest jej zdecydowanie mniej niż w innych RPG. Polecam Ci tą gierkę właśnie ze względu na tą RPG-owość (czytaj: dużą rolę rozmów i wspaniałą fabułę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Mam dziwny problem. Gra zawsze chodziła mi dobrze i nawet nigdy mi się nie zawiesiła. Jednak jakiś czas temu postanowiłem sobie ją ponownie zainstalować. Wszystko poszło dobrze i gra zainstalowała się bez problemów. I wtedy pojawiły się problemy. Na początku gra wieszała mi się zanim doszedłem do menu. Zostawiłem ją więc i pownym czasie znów spróbowałem szczęścia udało mi się jednak teraz kiedy wychodzę z kostnicy (nie ważne przez drzwi czy przez portal) gra wywala mnie do Windows. Torment to świetna gra i jeszcze chciałbym w nią pograć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompa jako takiego nie zmieniałem choć procek wymieniłem(Duron950Mhz na Athlon 1400Mhz) i kupiłem odtwarzacz DVD. Problem tkwi chyba jednak gdzie indziej. Otóż mój CD-ROM zaczął wariować (dlatego kupiłem DVD) i Bardzo powoli odczytywał płyty(bądż nie odczytywał ich wcale, czasem wieszał całego kompa) i wydawał dziwne dżwięki, jakby coś cioł :?. Wydaje mi się, że coś zrobił z płytą bo na jej brzegach pojawił się jakiś ciemniejszy pasek :( . Jednak jak już mówiłem gra uruchamiała się, a po wyjściu z kostnicy wyrzucałała mnie do Windowsa.

Mój sprzęt to: Athlon 1400 Mhz, Ge-Force2 64 mb , 128 mb Ram, twardziel 40 Giga i odtwarzacz DVD. Mam Winde 98.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość _madzia_2

witam, mam problem ,który może wydawać się banalny, lecz ja tu utkwiłam i nie mogę dalej kontynułować tej fajnej gry. Otóż jest to w miejscu gdzie bezimiennyidzie sam lokacja obok odcietego korytarza w zatopionych ziemiach. Trzeba tam zebrac klucze i no właśnie 3 pierwsze klucze mam bez problemu przeniosło mnie. Teraz mam przeczytac tablice i je powciskać<chyba??> no i tu jest problem w jakiej kolejności to zrobić i co dalej??? czytałam solucje w internecie na innych stronach ale tam nie ma kolejności, a ja cośnie mogę tego rozgrysc. Proszęo szybką pomoc bo się nudze:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koraxis

Gra bardzo fajna - wciągnęła mnie na długie dni ale niestety: Dochodzę sobie pewnego wieczoru do pewnej bramy (było to na płycie nr 2 chyba) arz tu nagle pisze że trzeba zmienić płytke - no nic nachylam sie do cd romu wkładam płytkę i .... i nic ! płyta nie działa ! Kurde chłam z CD Projektu - usterki nie zgłosiłem bo mi sie nie chciało prawde mówiąc na pocztę iść :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omega210a
witam, mam problem ,który może wydawać się banalny, lecz ja tu utkwiłam i nie mogę dalej kontynułować tej fajnej gry. Otóż jest to w miejscu gdzie bezimiennyidzie sam lokacja obok odcietego korytarza w zatopionych ziemiach. Trzeba tam zebrac klucze i no właśnie 3 pierwsze klucze mam bez problemu przeniosło mnie. Teraz mam przeczytac tablice i je powciskać<chyba??> no i tu jest problem w jakiej kolejności to zrobić i co dalej??? czytałam solucje w internecie na innych stronach ale tam nie ma kolejności, a ja cośnie mogę tego rozgrysc. Proszęo szybką pomoc bo się nudze

Z tego co pamiętam niema żadnej kolejności poprostu wciskasz wszystkie

tablice co otwiera sarkofag na środku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _madzia_2

tak już wiem, ze nie ma kolejności. Ja poprostu nie zaóważyłam, ze tych tablic jest tam 8 a nie 4 bo śa podwójne na każdej ścienie:)) gafa ze mnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo fajna - wciągnęła mnie na długie dni ale niestety: Dochodzę sobie pewnego wieczoru do pewnej bramy (było to na płycie nr 2 chyba) arz tu nagle pisze że trzeba zmienić płytke - no nic nachylam sie do cd romu wkładam płytkę i .... i nic ! płyta nie działa ! Kurde chłam z CD Projektu - usterki nie zgłosiłem bo mi sie nie chciało prawde mówiąc na pocztę iść :)

Masz 2 czy 4plytowe wydawnictwo? Jesli 2, to jedynym sposobem na ominiecie tego jest przegranie calej zawartosci do odpowiednich kataloow i ponazywanie tego cd2,3 i 4 i w torment.ini przekieriwaoenie z odczytywania pyty z cd na katalog w ktorym to skopiowalismy. Jesli masz 4plytowe.. to chyba nie ma sposobu :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czteroplytowe tez mozna zgrac na dysk i zmienic sciezki w torment.ini. Jesli chcecie zaoszczedzic troche miejsca to podpowiem ze nie trzeba zgrywac Do CD2,CD3, CD4 tylko mozna wszystko wrzucic w jeden katalog - niektore pliki na plytach sa podwojne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...