Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Frashoot

Darmowe antywirusy - który najlepszy?

Polecane posty

Właśnie zainstalowałem Avirę i nie mogę pobrać aktualizacji. Z Avastem i NOD-em nie było takich akcji...

Miałem podobny problem przy pierwszej aktualizacji. Rozwiązanie było jednak dosyć proste, bo ściąganie uaktualnianie zaczęło się dopiero po ok 20 minutach oczekiwania i "Scan for updates...". Więc możliwe, że wystarczy trochę cierpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kończy mi się trial ESS i szukam teraz czegoś darmowego bo póki co brak funduszy na licencję.

Zastanawiam się nad tym pakietem Comodo, zna ktoś dobrą stronę na której znajdę konfigurację tego programu? Jest w nim coś takiego jak w NODzie - zaawansowana heurystyka? Jak ze skutecznością Comodo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comodo jest dosyć intuicyjne w obsłudze i żeby dobrze zabezpieczyć nim system nie musisz grzebać głęboko w opcjach. Na dobrą sprawę po instalacji wszystko jest poustawiane jak należy i nie ma potrzeby nic zmieniać. Heurystyka nie wznieca fałszywych alarmów i wyłapuje to co trzeba, więc też nie trzeba modyfikować jej zachowań. A jeśli heurystyka czegoś nie wyłapie, to zagrożenie zatrzyma sie na Defense+. Jeśli poradziłeś sobie z Essetem, to i z Comodo sobie dasz radę.

Ja na skuteczność Comodo nie narzekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że się aktualizuje, skoro skuteczność ma marną? Większość nieczystości nie wpuszcza, znaczy 90 na 100? Te dziesięć wpuszczonych to i tak zbyt dużo(ja też przesadziłem, Avast nigdy nie zablokuje 90 syfów)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Ja tam korzystałem z Avasta prawie rok i nie narzekałem. Ostatnio zaistalowałem Avirę i niczego mi nie wykryła. Szczęście? A może dlatego, że mam też firewalla od Comodo? Dobry antywirus nawet nie pomoże, jeśli nie masz zainstalowanej dobrej zapory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Avast jest dziurawy. Poużywajcie przez jakiś czas avasta i potem zainstalujcie testową wersję np. Kaspersky'ego. Od razu złapie wam kilka/kilkanaście wirusów.

Za Avastem nie przepadam.......instalowałem na PC.......nie działał poprawnie...potem na laptopie.....i także nie działał poprawnie>>>>> Skończyłem z tym!!!!!.............i teraz mam spokój:):):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się specjalnie nie upierał przy darmowych. można cały rok jechać na trialach tych nakjlepszych, można też przy odrobinie szcz ęscia kupić jakieś pisemko komputerowe za parę złotych i dostać licencję np na pół roku niemal za free.

przy okazji niektóre firmy raz na jakiś czas robią promocje że można kupić licencję na dwa lata w cenie roku czy cos takiego, Panda chyba tak zrobiła i być może że znów to powtórzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdego na licencję stać. Ja np. wolę kupić chleb. Do domowych zastosowań spokojnie wystarczą produkty darmowe, jak Avira + Comodo Firewall, Comodo Internet Security itp. Dopiero przy firmie, albo domowym komputerze z bardzo ważnymi plikami, sięgnąłbym po coś płatnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w końcu Avast czy Avira ?

Co to znaczy "freeware" i "trial" ?

Mama na płycie z PC Format 1/2008 na którym jest 6 antywirusów .

Avast jest freeware i Avira też jest freeware . Czy do nich potrzebny jest internet ???

Pełne nazwy :

avast! 4 Home Edition

Avira AntiVir PersonalEdition Classi 7.06

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avira i nie z płyty, tylko z internetu [wygoogluj sobie]. Internet jest potrzebny do pobierania aktualizacji. Freeware oznacza, że program jest darmowy i możesz go używać ile chcesz, trial to takie demo, ale nie ma ograniczeń względem jego funkcjonalności, ograniczony jest czas jego używania. Zależnie of programu jest to zazwyczaj 30, 60 i 90 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...