Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamillosos

Rozwiązany: Reset kompa przy uruchamianiu gier

Polecane posty

witam... 3 miesiace temu w wyniku przepiecia spalila mi sie karta graficzna (geforce 5200fx),ktora wymienilem na radeona 3450 hd. no i fakt ze wiekszosc gier dziala o niebo szybciej i w ogole,ale niektore powoduja reset kompa.

przykladami sa call of juarez,bf heroes i fable zapomniane opowiesci,ktorych uruchamianie wyglada nastepujaca :

1)wlaczam gre

2)leca filmiki

3)pokazuje sie menu (w przypadku bfh juz tu jest twarda zwiecha kompa)

4)wczytuje gre/rozpoczynam nowa

5)czekam,az gra sie zaladuje

6)zwiecha :/

no i nie wiem co z tym zrobic,sterowniki sa najnowsze (tak przynajmniej wynika z informacji goscia ktory naprawial mi komputer),to nie wina zasilacza,bo jego tez niedawno wymienialem na nowszy,wiec co moze to byc?

konfig kompa

ram:1 gb

proc:2 ghz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,zaraz wszystko opiszę ;p

Aha,i dodam,że przed chwilą sprawdziłem i mam drivery w wersji 6.14 bodajże,czyli naprawiacz zrobił mnie w bambuko ;d

No to lecim

Proc: Athlon XP 2400 +

Płyta główna: Abit NF7-S2(G)

Ram:1 gb DDR SDRAM o taktowaniu 200 mhz/166 mhz (lul ;d)

BIOS: Phoenix- AwardBIOS v.6.00PG

Grafika:ASUS AH3450 Series 512 mb

A zasilacza znaleźć nie mogłem ;p ale to raczej nie jego wina,już prędzej stawiałbym na przestarzałe drivery

temperatury:

<wyswietla sie cos takiego:>

Temp1 43C

Temp2 50C

Temp3 50C

HD1 45C

HD0 43C

Temp1 51C

Jeżeli czegoś nie dopisałem to napiszcie,gdyż jak wcześniej przytoczyłem w kwestiach sprzętowych noob jestem ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc rozkręć obudowę. Przypuszczam, że spalił on poprzednią kartę, a teraz próbuje się dorwać do nowej. Zaopatrz się również w miernik elektryczny, bo trzeba będzie zmierzyć napięcia.

Aktualizacja sterów może pomóc, te które masz są trochę zabytkowe.

Przy okazji jak objawia się zwiecha? Tzn. reset, niebieski ekran, czy zamrożenie ekranu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiecha objawia się restartem kompa,po restarcie jest okienko wysyłaj/nie wysyłaj.

A co do zasilacza - pisałem już,że STARY zasilacz spalił STARĄ kartę,a tamten faktycznie był bardzo słaby. Ten nowy jednak wstawiłem zgodnie z zaleceniami bardzo dobrego informatyka,więc wątpię,abym znowu trafił na flaka. No ale w najbliższym czasie sprawdzę zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY znamy bardzo dobrych informatyków więc jak chcesz uzyskać jakąś pomoc to skocz pod to biurko czy gdzie tam masz kompa i podaj jaka to zasiłka -będzie łatwiej

Pamiętacie informatyka od Frashoota? =D - Gofer

ja bardzo dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...