Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

chemikKKS

Rozwiązany: Komputer wyłącza się podczas gry

Recommended Posts

Mam problem,jak gram w nowsze gry lub majace troche większe wymagania,w pewnym momencie komputer wyłącza się sam.Ostatnio wymieniłem procesor,karte graficzna,plyte główną i dołożyłem RAM-u.Wydaje mi się ze moze to być wina zasłabego zasilacza(350w).Jak myslicie to moze byc zasilacz?Jesli tak to jaki najlepiej wybrac w granicach 300-400zł,np. 700w-750w?

Napisz moze jaka masz konfiguracje kompa

Przyczyn moze byc wiele, w tym tak jak wczesniej wspomniales moze byc to wina zasilacza.

350 W to za malo, w przypadku gdy np. karty graficzne wymagaja podlaczenia takze osobnego zasilania.

Tak, to raczej wina zasilacza. Jak wspomniałeś, wymieniłeś część "flaków", które na pewno są bardziej energożerne, a poza tym pewnie grasz teraz w nowsze gry, które bardziej obciążają Twojego peceta. Napisz jeszcze starą i nową konfigurację, a będę Ci w stanie doradzić dokładniej. Na dzień dzisiejszy polecam wymianę zasilacza.

Nowa Konfiguracja:

No to tak:

procesor:

AMD phenom II X2 Processor

karta graficzna:

ASUS ENGTS250 DARK KINGHT

plyta główna:

ASUS M3N78-VM Motherboard

RAM:

Kingston KHX8500D2K2/4G

Starej konfiguracji nie pamiętam.Ten komp miał 5 lat.

Zasilacz nie jest zły. Przy wyłączaniu pokazuje się niebieski ekran? Zmierz temperatury procesora i karty w stresie. Chociaż te 350W może być to troszkę za mało. Masz możliwość podłączenia czegoś mocniejszego?

procesor:

AMD phenom II X2 Processor

karta graficzna:

ASUS ENGTS250 DARK KINGHT

plyta główna:

ASUS M3N78-VM Motherboard

RAM:

Kingston KHX8500D2K2/4G

Zasilacz:

Enlight GPS-300AB-100U

Za słaby zasilacz, do tej konfiguracji wymagany jest ~400W "firmowy" (minimum, zalecane 450W) .

Po wyłączeniu jest czarny ekran tak jak powinnno byc.

Temperature sprawdzałem,nie przegrzewa się.

Ostatnio ogladałem kilka zasilaczy.Tylko nie wiem który był by najlepszy,tak żeby starczył na dłużej(700-750w),nie hałasował za bardzo no i cena nie za duża.Patrzyłem albo na Modecom,albo Ocz.Wiecie co by mi pasowało?

nie potrzebujesz 700-750. Wystarczy 450 lub 500 oby firmowe - uchroni to komputer przed przepięciami oraz firmowe zasilacze naprawdę mają moc zbliżoną do podanej na opakowaniu, czego się o innych nie da powiedzieć. Ja mam od lat Chieftec i są to dla mnie przegenialne zasilacze :)

A ile mógłbyś na to kasy przeznaczyć? Nowa zasiłka ~500W kosztuje ponad 200 zł. Czasem nawet mniej. Ale to tylko zależy od tego ile możesz wydać.

Guest michi93
Guest michi93

napisał?eś do 450zł więc takie są.

700w Ci jest nie potrzebne chyba ,że robisz cf/sli

wybierz sobie coś z ego co podałem i będziesz miał bdb zasiłkę

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...