Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

andrewgk

Piszczacy komputer.

Recommended Posts

Halp plx.

Z wewnatrz mojego komputera wydobywa się "ciągły pisk" (trudno to opisac), zdjęcie obudowy i dokładne przysłuchiwanie na dużo się nie zdało, napewno nie jest to jednak zasilacz.

Pisk wydobywa się przy "wysiłku graficznym" tj. w grach.

Np. Piszczy namiętnie w głownym menu "Wiedźmina". Jednakże gdy tylko przełącze na np pulpit/firefoxa (alt+tab) piszczenie ustaje. Logicznie myśląc wskazywało by to na karte graficzną, jednakże do super speców nie należe. Co ciekawe piszczenie ustaje po załadowaniu gry. Jest tak chyba we wszystkich przypadkach, lub podobnie... (Risen, Gothic 3 itp). Nie jest to piszczenie głośne, jednakże w większych dawkach przyprawia o szał, coś jak komary nie dające zasnąć. >_>"

Komputer jest w całości nowy.

Asus P7P55D

Intel Core i7-860

Sapphire Radeon HD5870 1024MB DDR5

3x2GB RAM OCZ DDR3

Scythe Mugen II

Antec TruePower New 750W

Czy drodzy forumowicze znają na to jakiś sposób?

Link to comment
Share on other sites

Skoro masz pewność, że to karta graficzną, to przydałoby się wykluczyć wentylator. W tym celu w czasie gry, jak już rozpocznie się pisk, zatrzymaj wentylator np. długopisem. Jeśli pisk nie ustanie, to niestety nasz problem z piszczacymi elementami karty - sam tego od naprawisz, nie bez utraty gwarancji.

Ale jeśli nie masz sto procent pewności czy to karta, to zwyczajnie włoż ucho do komputera i znajdź źródło dźwięku.

Link to comment
Share on other sites

Odgłos nie pochodzi na pewno od zasilacza (wsadziłem ucho, a jest on na tyle oddalony od źródła, że moge go śmiało wykluczyć).

Wiatrak nie ma też na pewno nic w tym wspólnego.

Po dłuższych testach wyszło na to, że dzwięk objawia się jedynie w głównym menu gier takich jak Risen, Gothic 3, The Witcher itp. Po wczytaniu save'a dziwięk znika.

Srsly ocb? 0.o

Najciekawsze jest to, że np w grze Risen po wybieraniu różnych "podmenu" dzwięk ulega lekkiej zmianie. (Brzmi troche inaczej)

Link to comment
Share on other sites

[CIACH]

nope.

Piszczenie pojawia sie tylko w głownym menu wyzej wymienonych gier itp... moge grac kilka godz, lecz gdy tylko wejde do menu pojawia sie piszczenie. Po powrocie do gry/pulpitu momentalnie znika.

Nie cytujemy poprzedzającego posta. - Sevard

Link to comment
Share on other sites

Antec TruePower New 750W

Ten model zasilacza nie ma filtrów (dodatkowych) na kablach zasilania PCI-e?

Na płytach pod i5/i7 podobno zdarza się piszczenie cewek w układzie zasilania procesora, ale ono występuje "zawsze" (tzn. dźwięk może się pojawić w dowolnym momencie, przy pewnej wartości prądu pobieranego przez procesor). Czyli raczej nie to.

Prawdopodobnie karta graficzna piszczy (cewki układu zasilania), a Ty po prostu masz za dobry słuch -> to są wysokie częstotliwości, połowa ludzi ich nie słyszy. Jest problem, bo serwis może "nie usłyszeć" a Ty i tak zostaniesz na miesiąc bez karty (czas realizacji reklamacji + problemy z dostępnością tego modelu ... to może potrwać).

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...