Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matidop

Komputer do grania za 3000 zl + klawiatura i głośniki...

Polecane posty

Rozumiem ale nie chce mi się instalować samemu systemu :/ Jestem takim leniem :);)

NO jak Cie proszę bez takich tekstów w niektórych technikach nie wiem czy we wszystkich na lekcjach się windę instaluje a potem nauczyciele z tego odpytują

Instalacja 7 jest bardzo prosta wkładasz płytę tworzysz sobie partycje i instalujesz winde i na tym koniec-w sumie tu możesz sonie tworzenie partycji odpuścić tylko przez system zrobisz-nie wierzę ,że aż takim leniem jesteś ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

win 7 to zastępca XP i jest jak najbardziej do gier

i ta nie masz wile do pilnowania-n jak Cię proszę dasz sobie z tym radę a jak nie to idź do pobliskiego serwisu skasują Cie za to-nie wiem ile teraz i Ci zainstalują i wszystko zrobią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z ogarniętym użytkownikiem, który będzie potrafił skonfigurować system do swoich potrzeb, każdy OS będzie dobry. Ludzie narzekają, ale są zbyt leniwi, żeby potestować ustawienia, "pogrzebać" trochę w systemie. Ale szczerze polecam Windowsa 7, mnie się spodobał :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech będzie zainstaluje sobie sam już...:) hehe, ale niechęć do Win 7 jest dlatego że nie lubię Visty...:/;)

EDIT@UP

Przez 2 miesiące przeinstalowywałem system 5 razy więc jest to już trochę męczące...:/ Te sterowniki i.t.p. do systemu pobierać 5 godzin...:/ Bo gdzieś się płytka zgubiła...a poza tym są nie aktualne na CD....:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli instalowałeś Vistę na mocnym komputerze, to nie wiem co masz jej za złe. U mnie chodzi wyśmienicie (Service Pack 2 ze wszystkimi update'ami).

Wiadomo oczywiście, że na komputerze słabszym siódemka będzie chodziła lepiej od Visty. Branie Visty w tym momencie już nie ma sensu, ale XP jeszcze bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Visty nie ale Win 7 jakoś nie wiem...nie jestem przekonany...mam z tym problem...:/ może jakieś plusy i minusy Visty oraz Win 7...?? No Vista jest na laptopie HP HDX18 Premium więc zobacz jaki to laptop...ekstra do gier...akuracik :) ja także mam ze wszystkimi updatami i.t.p. ale tak mi się nie chce go odpalać jak myślę sobie że to Vista...:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproś o złożenie zestawu w esc zainstaluj system i wUala!

Choć i tak mój zestaw (zmieniony z konfiguratora) jest dużo wydajniejszy i starczy na dłuższy czas niż ten Pajaka580

Masz już przecież system zamowiony czy nie? :D

Nie sądził bym że starczy na dłuższy czas.

Procesor z twojego zestawy jest trochę wydajniejszy ale nie dużo.

Chłodzenie moim zdaniem nie potrzebne jak ktoś nie che ekstremalnie podkręcać procesora.

pamięć ram - Do Goodram nie jestem jakoś przekonany,moje mają CL-7 u ciebie-? z ceny wnioskuje CL-9 .

Karta graficzna ta sama.tylko moja Sapphira

Zasilacz mój na pewno cichszy, twój ma odpinane kable(mój ma 5 lat gwarancji)

Obudowy nie dałeś w ogóle, moja jest duża, ładna, solidna i przewiewna.

Dysk twardy ten sam.

Nagrywarka każda prawie taka sama.Ja na LG się jeszcze nie zawiodłem

Głośniki moje są 2.0 ale mają lepszy dźwięk niż te 5.1(Drewno kontra platik)

do Matidop

Jak chcesz używać Xp to nawet nie bierz tej karty tylko weź jakąś 4890 i 3gb ramu zamiast 4gb

A vista moim zdaniem jest bardzo dobrym systemem(z SP2) tylko trzeba ją sobie skonfigurować pod siebie(W polsce zła opinia visty wynika moim zdaniem z tego że w supermarketach sprzedawana była na komputerach gdzie było 512mb ram. to jest tak jakbyś zainstalował XP na 64mb ram i narzekał że wolno chodzi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zauważalnie wydajniejszy... Ale oczywiście zależy od aplikacji.

Chłodzenie moim zdaniem nie potrzebne jak ktoś nie che ekstremalnie podkręcać procesora.

[...]

Zasilacz mój na pewno cichszy, twój ma odpinane kable(mój ma 5 lat gwarancji)

Sprzeczność. Chłodzenie BOX ciche nie jest. Zresztą skąd wiesz, że Corsair cichszy? Porównywałeś? Pewnie nie...

pamięć ram - Do Goodram nie jestem jakoś przekonany,moje mają CL-7 u ciebie-? z ceny wnioskuje CL-9 .

Pamięci, konkretnie ich szybkość i opóźnienia, nie mają większego znaczenia w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miguel707

Wygląd mi się nie podoba,interfejs,obsługa i.t.p.

Gi3r3k

Miałem okazje i na laptopie i na stacjonarnym :)

org

No raczej nie...:/ Bo mi się ogólnie nie podoba i ma zawyżone wymagania do gier co mi się w ogóle już nie podoba...:/.

Mam już prawie rok laptopa z Vistą i odliczam dni do końca gwarancji bo wtedy będę mógł sobie wgrać własny system czyli właśnie XP...

Pajak580

Nie chodzi o to że za wolno chodzi bo mam 4GB Ram w laptopie z Vistą i 3GB w PC z XP i jest dobrze, a kartę i tak na wszelki wypadek wezmę lepszą dla lepszego efektu na monitorze z FullHD :)

EDIT@UP

Złożyłem sobie na esc.pl taki oto zestaw:

Procesor:

AMD Athlon 64 X2 5200+ /2.7GHz, 1MB, 65W, BOX, AM2/

249 zł

Wentylator:

Arctic-Cooling Freezer Xtreme

115 zł

Płyta główna:

AsRock M3A790GMH/128M /AMD 790GX, DDR3-1600, mATX/

310 zł

Pamięć RAM:

OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL5 VistaUpgrade

315 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1R

205 zł

Karta graficzna:

Asus GeForce 9600GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

299 zł

Karta dźwiekowa:

Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro

390 zł

Głośniki:

Logitech X-530 (5+1)

269 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S222A (black)

99 zł

Mysz:

Razer Copperhead (zielona)

110 zł

Obudowa:

Aerocool AEROENGINE plus (black)

269 zł

Zasilacz:

Fortron FSP650-80GLN 650W

369 zł

I wyszło

Suma:

2999 zł brutto

2458.20 zł netto

I moje pytanie czy dobry zestaw tylko jest on bez klawiatury z myszką,głośnikami kartą 512 :/ trochę cienko oraz prockiem 2.7 takim jak mam teraz...:/ heh :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżam temat ponownie...:) Czy teraz jest coś lepszego na rynku bo mi się stacjonarny komp posypał znowu i potrzebuję na gwiazdkę stacjonarny za 3500zł nie wliczając głośników i klawiatury...jest o te 500zł więcej więc można zaszaleć.Proszę ponownie o pomoc.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i5 750 - 689 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 165 zł

Płyta Główna : ASRock P55 Extreme - 450 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHz CL9 - 330 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 669 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 99 zł

Obudowa : Antec Gamer Three Hundred - 269 zł

RAZEM : 3131 zł

Myszka i głośniki mogą być takie, jak w poprzednim zestawie. Wyszło taniej, bo i karta tańsza - poleciłbym HD5850 i pewnie by starczyło, ale ceny tych kart są wręcz chore... W dodatku ciężko je dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wszystko prawie....

Procesor : Intel Core i5 750 - 689 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 165 zł

Płyta Główna : ASRock P55 Extreme - 450 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHz CL9 - 330 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 99 zł

Obudowa : Antec Gamer Three Hundred - 269 zł

Waham się którą kartę wziąć....ten Readeon HD5850 mnie kusi ale cena...:/ jest jaka jest...a HD4890 ma podobne parametry i jest 2x tańsza....będę miał jeszcze z tego na klawiaturę Logitech G15...więc nie wiem...:/ jestem w kropce.

Jakbym nie brał tego zestawu co wybrałem prócz karty graficznej co powiedzielibyście na to:

Komputer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy się nie nauczycie że allegro nie nadaje się do kupna komputera stacjonarnego ...

ten sam zestaw z esc.pl

Procesor:

AMD Phenom II X4 965 Quad-Core /3.4GHz, 2MB L2, 6MB L3, 140W, BOX, AM3/

615 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA790XT-UD4P /AMD 790X, DDR3 1333/

385 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

310 zł

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 5400rpm 32MB cache SATA-II F2EG

285 zł

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP

599 zł x2= 1198 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

ModeCom Dragon (bez zasilacza)

159 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 600W

315 zł

Suma: 3366 zł brutto

i tak przepłacasz prawie 200 zł masz przesadzoną płytę główną bo w domowych zastosowaniach starczy:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

285 zł

obudowy ModeComa są dosyć średnie już lepiej kupić

Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza)

130 zł

poczytaj sobie o zaletach i wadach 2 kart graficznych bo nie chce mi się znowu ich wymieniać w każdym razie jest to rozwiązanie średnio opłacalne, lepiej kupić jedną porządną kartę

dodatkowo bardzo ciekawe zdjęcie "Realtek ALC888 HD Audio codec" karty dźwiękowej zintegrowanej ...

no i oczywiście gwarancja na pełen zestaw (plomby na obudowie) i pewnie problemy z gwarancją jak znam allegro

jeśli chodzi o kartę graficzną to pamiętaj że HD5850 jest wydajniejszy od HD4890 od 10 do 20 % zależnie od gry (pewnie w tytułach z DX11 będzie z 25%) a płacisz za niego prawie dwa razy tyle ... ja bym kupił HD4890

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wszystko prawie....

Jakbym nie brał tego zestawu co wybrałem prócz karty graficznej co powiedzielibyście na to:

Nie rozumiem... Kupiłeś prawie wszystko, a zastanawiasz się nad zestawem z allegro...? Nie znajdziesz zrozumienia - na każdym dobrym forum odradzą Ci zakup tego zestawu.

HD4890 wystarczy praktycznie do wszystkich gier, jakie są w tej chwili na rynku. Jest niemal 2 razy tańsza od HD5850. Jeśli kupiłbyś ją na na tzw. przeczekanie (czyli pewnie pół roku), a potem zmienił na coś typu HD5850, to jak najbardziej wybór starszego Radeona jest uzasadniony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zestawu na przeczekanie...to ma mi starczyć na minimum półtora roku/dwa lata....więc trzeba tego Readeona wziąć HD5850...no dobra dzięki...a co do tego zestawu z allegro to mi chodziło o samą konfigurację...:)

EDIT@UP

Nigdy nie kupowałem części do kompa na allegro i nie mam zamiaru...:).Do tego zestawu co jest biorę Windows 7 jako system bo nie chcę się już bawić w Windows XP, szkoda że na klawiaturę dobrą nie starczy :/.Dziękuje za pomoc....:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...