Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

someone1989

2 = 4 rdzenie w Phenomach II

Płyta czy Procesor  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byście wybrali

    • Lepszą płyte
      8
    • Lepszy procesor
      5
    • Niewiem
      0


Polecane posty

Zawsze możesz dokupić jeszcze z 2 wentylatory, nie będzie to bardzo drogie :).

Tak owszem ... i wtedy cena wyjdzie zbliżona do owiele lepszych budek ... 200 zł obudowa plus 2 wentyle np po 50 zł to już daje nam 300 zł ... niewiele mniej niz porządnie chłodzone obudowy 5 czy 6 wentylami ... Ale coś będe musiał pokominować może znajde jakąś dobra obudowe z np 3 wentylami za 200 zł :P ktoś ma jakieś propozycje ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem ponad rok na kompie dość dobry , mocnym a zarazem cichym ledwo słyszalnym jakis tam mały szum to już normalnie jak ktoś ma jakies w domu zrobione strumyczki czy akwaria to to jest głosniejsze ... Dlatego wiem że jeżeli wyłoże kase na sprzęt z wyższej półki klasy średniej to w obudowie typu 1 mały wentylek to będe miał piekarniczek w swoim pokoju plus taka arie dżwieków od wszystkich wentylów na podzespołach że mnie szlag trafi ... Dlatego chce kupić obudowe tania przewiewną dobrze zaprojektowana pod wzgledem rozmieszczenia wszystkiego i dobrze doposażoną w wentyle myśle że 3 to takie minimum :

1 x przód wprowadzający chłodzik do obudowy jakis myśle 120 mm minimum i szybki chodzi o to że dużo chłodu ma zapodawać

1 x tył wyrzucający ciepło

1 x góra wspomagający wypłynięcie ciepła z obudowy nie musi to być jakieś monstrum nawet zwykły wolny 120 mm bo ciepło przecież idzie do góry więc on by tylko wspomagał wydobycie się ciepła

Co do boku są różne opinie spotkałem się z takimi że one tylko zakłucaja cyrkulacje wewnątrz obudowy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jest to jakiś pomysł kupić obudowe i zrobić otworki samemu gdzie sie chce i ile sie chce ale tylko jeżeli kupowałbym kompa w częściach ( strace gwarancje na obudowe a nie na cały zestaw ) . Nawet pomyślałem żeby kupić zwykła bude za 100 zł i zrobić otwór z boku np 250 mm tylko niewiem czy są takie wentyle w sprzedaży zawsze widziałem 80 , 120 , 140 ... no i z przodu też jakiś 140 mm a z tyłu zawsze jest miejsce do montażu wentyla pozostała by kwestia np jakiegoś tandemu 140 na górze i byłby komplecik ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, to sobie odpuść. Nawet bądziewne obudowy są bardzo trudne w wierceniu. A największe wentylatory sklepowe to chyba 140, 250 to już na zamówienie. Ale mieć nie stoi na przeszkodzie, żeby wstawić 2 albo i 3 140.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe sprzęt nie problem róznego rodzaju otwornice do drewna betonu zelbetonu itd tylko chyba nie mamy 250 mm ... ale to zawsze inny sprzęt elektroniczny coś tam do cięcia chyba jest :P ojciec jest budowlancem wiec ma tego w ... natomiast co do 250 to znalazłem na allegro coś takiego : http://www.allegro.pl/item792004675_aab_co...dajny_13db.html . Niewiem czy nie lepiej kupić obudowe http://www.agito.pl/obudowy/aerocool-hi-te...l?attr=1:430351 . Co oniej sądzisz ?? ma 400 z boku z tyly 120 a cenowo wyjdzie mi podobnie jak zabawa w przeróbke zwykłej obudowy nawet za 100 zł bo wentyle też troche kosztuja chociażby ta 250 z 60 zeta a zawsze jest ryzyko że coś zwale i będzie póżniej lipa ... ty jak robiłeś ten otwór i jak montowałeś wentyl ??

Co do zabawy w moding itp to może i narzędzia itd by się spokojnie znalazły ale ja jakoś nigdy nie miałem jakiejś wizji jak by miała taka obudowa wyglądać ... Jedni mają wybujałą wyobrażnie a inni znowu jej nie mają ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wizję, pieniądze, narzędzia i odpowiednie umiejętności, to dobrze jest kupić jakąś zwykłą, tanią obudowę[oczywiście dobrej jakości, markową], ale nie każdemu się chce, nie każdego stać. Ja kupiłbym coś droższego, gotowego do działania. Ten AeroCool wygląda imponująco, ale mam poważne wątpliwości co do tego, czy taki wielki wentylator jest tam potrzebny i czy nie zakłóci przepływu powietrza. Rozwiązanie fajne dla WuCowców, tam dobra cyrkulacja nie jest tak potrzebna jak w chłodzeniu powietrznym.

Co do mojego modingu, to wziąłem wiertarkę, ołówek techniczny i blachę obudowy. Wymierzyłem tak, żeby wiatr leciał na chipset, trochę pod procesorem, zaznaczyłem ołówkiem miejsce na otwory montażowe i do boju. Otwory starałem się wiercić maksymalnie blisko siebie i ułożyć je w kształt plastra miodu. Później może wytnę dziurę i wstawie jakiś 'gril'. Nie mam pieniędzy na zestawy do mocowania i dobre wentylatory, więc wentylator OEM ze starego komputera przypiąłem drutem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższej nie obecności na forum chce wam zaprezentować dwa zestawy i proszę o odp który lepszy ( różnią się tylko prockiem jeden to ph x4 a drugi core i5 )

Zestaw 1 :

Procesory AMD socket AM3 AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX 595,00

Płyty główne AMD socket AM3 Asus M4A77TD PRO 770 s.AM3 295,00

DDR3 Geil 2x2GB DDR3 1600 Dual Chanel Kit 8-8-8 389,00

Dyski twarde SATA WD WD5000AADS 500GB sATA II 32MB 160,00

Nagrywarki LG DVD Recorder GH-22NS50 Sata Black Oem 99,00

Zasilacze ATX Chieftec CFT-650-14C 650W 399,00

Karty graficzne PCI-E Gigabyte HD5770 1GB 128 PCI-E GDDR5 649,00

Obudowy ATX NZXT Gamma 229,00

razem brutto: 2815,00

Zestaw 2 :

DDR3 Geil 2x2GB DDR3 1600 Dual Chanel Kit 8-8-8 389,00

Dyski twarde SATA WD WD5000AADS 500GB sATA II 32MB 160,00

Nagrywarki LG DVD Recorder GH-22NS50 Sata Black Oem 99,00

Zasilacze ATX Chieftec CFT-650-14C 650W 399,00

Karty graficzne PCI-E Gigabyte HD5770 1GB 128 PCI-E GDDR5 649,00

Obudowy ATX NZXT Gamma 229,00

Procesory Intel socket 1156 Intel Core i5-750 2,66 GHz 8MB cache s. 1156 Box 699,00

Płyty główne Intel socket 1156 Gigabyte GA-P55-UD3 P55 s.1156 419,00

razem brutto: 3043,00

Co sądzicie o obudowie ?? ma narazie jeden wentyl z tyłu 120 mm ale dokupiłbym jakieś ( może mieć jeszcze 2 x 120 z boku 2 x 120 góra i bodajże 1 x 120 przód )

Co myślicie o zasilaczu ?? miałem taki przez ponad rok i nie miałem problemów z nim a utrzymywał core2duo e8200 i gf 9600 gt .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom na zasilke nie moge powiedzieć złego słowa ... miałem nzxt tempest i troche z nia kłopotu było bo sie maskownica rozwaliła i w komputroniku ją kleili ale i tak się rozklejała ... oc nie planuje procesor 4 rdzeniowy i tak nie jest na dzien dziśiejszy w pełni używany jest tylko pare tytułów które używają 4 rdzeni ... czemu 5770 nie jest opłacalna ?? ponoć ma wydajność zbliżoną do 4890 a ma obsługe dx11 ... chętnie bym zakupił jakiegoś gf z seri 300 ale szybko się ich nie doczekamy i oczywiście będa jak zwykle bardzo drogie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie zauważyłem że maja taka szyne ... z drógiej strony gf maja 448 bit ( 260 , 275 ) i jakoś to im nie dało przewagi nad odpowiednio radkiem 4870 i 4890 ... Dopiero 295 wymiata ale ma prawie 2gb pamięci i szyne 896 bit a jest troche lepszy od radka 5870 który ma 256 bit ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ma dwa procesory graficzne. 295 to kanapka.

Nie należy patrzeć na samą szerokość szyny, ale należy zwrócić też uwagę na typ zastosowanej pamięci. nVidia używa GDDR3, a ATI GDDR5, różnica jest taka, że z grubsza 256-bit GDDR5=512-bit GDDR3. Różnice są niewielkie i raz przewaga jest po jednej, a raz po drugiej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5850 poniżej 1k już nie kupisz nie mówiąc już nic o ich dostępności i jeszcze chciał bym Cię uświadomić ,że ceny już poszły w górę każdego podzespołu więc jak chcesz zamawiać kompa to się streszczaj.

zamiast 5850 możesz brać 4890 shapire vapor-x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przypomnieć, że na kartach graficznych pamięci też są zamontowane, a producenci nie nadążają z produkcją nowych kości. A więc ceny kart graficznych też poszły i jeszcze pójdą w górę. Dodatkowo okres przedświąteczny się zaczyna, więc wszystko podrożeje, bo ludzie się rzucą do sklepów, żeby kupić prezenty, a nie wypada nie wykorzystać takiej okazji.

Dodatkowo AMD zwiększyło (lub ma zwiększyć, nie pamiętam już) bazową cenę 5850.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...