Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EarlGrey

Asteriks - seria (Egmont)

Polecane posty

Czy aby na pewno coś z Asteriksa w Polsce nie było wydane? Ja myślę, że wszystko. Znacznie gorzej może być z tymi, które maja się pojawić. A ponoć będą.

Kurcze sorka wielkie - o przecinku po nie zapomniałem. xD Przepraszam za wprowadzenie w błąd. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asterix to super seria, cieszy humor, dobra kreska, jasne i optymistyczne kolory. To komiks dla każdego. Nawet dorośli już ludzie spędzą przy nim czas, a co dopiero młodsi. Asterix jest fenomenem, ma swój park rozrywki, niejedno muzeum, 2 kinowe filmy z gwiazdami ekranu, co najmniej 2 gry komputerowe. Klasyka. ALe polecam tylko albumy tworzone wspólnie przez Goscinnego i Uderzo. Te które on sam potem robił, nie dorównują poziomem kanonowi, no i prześcigają się w dziwacznych pomysłach ( przygody młodego asterixa, jak obeliks wpadł do kociołka itd. ) Kończę życzeniem aby nigdy nie zbrakło wam magicznego napoju i dziczyzny na końcowej uczcie.

"ale głupi ci Rzymianie" - i tyle :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem jeden tom - galijskie początki. Oczywiście, tak, jak się spodziewałem, strasznie mi się spodobał, humor jest niesamowity i wieczny, tzn. zawsze będzie aktualny i każdy będzie mógł się z niego pośmiać, niezależnie od czasów. Komiks jest wiecznie żywy, pewnie kupię następny, lecz nie w najbliższym czasie. Ma niesamowitą siłę przyciągania, lecz muszę przyznać, tani to on nie jest ;). Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście "Kiedy niebo spada na ziemię"? Właśnie się zastanawiam, czy to na tyle dobre, żeby kupić.

NIE JEST! Nie kupuj. Te ostatnie Asteriksy to już szmira tworzona na siłę.

Ale pierwsze tomy rządzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczytywałem się Asteriksami jako dzieciak i teraz też uważam, że są świetne. Humor, fabuła, smaczki, teksty Rzymian, Galów, wszechobecne rozróby i burdy to było coś, co pochłaniałem z wypiekami na twarzy i boleściami przepony od zaśmiewania się. Albumy Tworzone przez Goscinny'ego i Uderzo to klasa sama dla siebie, późniejsze już nie były tak klimatyczne i bogate w "smaczki" (nos Sfinksa, słodziutki nos Kleopatry, chłopiec manekken, rodzice którego podejrzewali, że popija ukradkiem piwo!). Absolutnie polecam wszystkim fanom komiksów! :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asteriks to jedna z tych pozycji, która mogłaby spokojnie zostać wpisana do kanonu lektur icon_biggrin.gif Mam w swojej kolekcji wszystkie albumy, choć część z nich jest już w stanie podniszczonym, bo są często czytanie przez wszystkich członków rodziny. Humor jest wyborny, wydanie z leksykonem pozwalało czasem wychwycić dodatkowe smaczki (choć pewnie nie wszystkie), a fabuły poprowadziły czytelników we wszystkie zakątki antycznego świata. Widać niestety pogorszenie się fabuł po śmierci Gościnnego, gdy Uderzo zaczął odpowiadać nie tylko za rysunki ale także za opowiadaną historię - ostatnim wspólnie napisanym albumem był Asteriks u Belgów.

Warto też pamiętać, że Asteriks to nie jedyny komiks autorstwa Gościnnego i Uderzo. Wydali też kilka zeszytów o przygodach indianina Umpa-pa (widać go choćby w jednej scenie filmu animowanego Dwanaście Prac Asteriksa). Dodatkowo Gościnny pisał scenariusze do innych kultowych komiksów - wraz z Morrisem tworzył Lucky Luke'a, a razem z Tabarym powołali do życia niecnego wezyra Iznoguda. Wszystkie powyższe komiksy warte są przeczytania icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej ludzi w Polsce zna Asterixa niż "Kajka i Kokosza", a więc mój avatar powinien się na Was obrazić. :-) Oczywiście żartuję. Mam duży sentyment do "Asterixa i Obelixa", choć komiksów czytałem stosunkowo niewiele, ale znam całą serię filmów animowanych. Jest to klasyka francuskiego komiksu (oraz animacji) i myślę, że każdy powinien szanownego Pana Asterixa znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...