Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Ryba2111

Wirus na stronie CDA, Wirus JS/Redirect.7495-

Recommended Posts

Mam pewny problem z forum a mianowicie po wejściu na stronę główną Avira wyrzuca mi wirusa w java script: JS/Redirect,7495. Nie pojawia się flash z napisem zapraszamy na forum ani to gdzie można przejrzeć numer CDA. I tu moje pytanie czy to rzeczywiście wirus czy jakiś problem ze skryptem na stronie. Na innych stronach problem z JavaScript się nie pojawia. Bardzo proszę o pomoc. Każde wejście na stronę, jakiś temat powoduje pojawienie się komunikatu Aviry.

U mnie jest to samo, co kliknę jakiegoś linka na forum (dział, temat), to wyskakuje komunikat Aviry. Albo to fałszywy alarm albo faktycznie FA zostało zawirusowane (kiedyś złapałem coś bardzo paskudnego na stronie komiksu "Goblins - Life through Their Eyes", na którą się chyba wtedy włamali jacyś hakerzy).

Witam mam dokładnie ten sam problem. Jak wchodzę na główną stronkę CDA i na forum to wyskakuje mi wirus JS/Redirect 7495 i również mam antywirusa Arivę (update był dziś). Puściłem scana, wirusy wywaliłem, ale jak odpalam znów stronkę, to mi wyskakuje ten sam komunikat. Co ciekawe, mój drugi komputer połączony routerem, z tym samym antywirusem tego komunikatu mi nie pokazuje. Dołączam się do prośby o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Uff... a myślałem, że tylko ja mam taki problem. Hmmm... Z tego co tu widzę problem dotyczy tylko Aviry (też mam tego antyvira). Może to tylko fałszywy alarm Aviry? Bodajże wczoraj tego problemu nie było w ogóle. Sam nie wiem... ale denerwują mnie te ciągle wyskakujące alerty.

UPDATE: Czytałem, że tego samego wirusa wykrywa komuś na stronie PC Format.

Oby oby pan ekspert maił rację, w sumie dobrze wiedzieć co to się dzieje już troche się uspokiłem ale na poczatku jak to zobaczyłem to do walki przystąpiłem ;] z tym ustrojstwem i nie dało za wygraną ;/ co ja się napociłem hehe. Teraz to poczekam na te aktualizację ;]

Mr. Ghost dzięki za "professsionalną" odpowiedź, ale niedobrze jest się przyzwyczajać do fałszywych alarmów. Pewnego dnia może to być prawdziwy wirus czy inne paskudztwo, a czytelnicy CDA jak jeden mąż klikną ignoruj :icon_eek: i co wtedy.

Nie od Javy, tylko od JavaScriptu. Nie wiem dokładnie o jaką reklamę chodzi (dawno nie logowałem się na Windowsa, więc antywirus siłą rzeczy nic nie wykrył), ale JavaScipt ma to do siebie, że potrafi wywoływać fałszywe alarmy.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...