Skocz do zawartości
SwisteK

Zepsuł Ci się zasilacz?

Spalił ci się zasilacz?  

610 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Spalił ci się zasilacz?

    • Tak
      321
    • Nie
      290


Polecane posty

Chamsko, przed świętami, spalił mi się TRACER 4Life 400W. A nowy rok przywitałem z nowym zasilaczem(Xpower?)... i awarią karty graficznej.

:laugh::laugh::laugh:

Jeden pseudozasilacz się spalił, to wymieniłeś na inny pseudozasilacz... który na 99% spowodował awarię karty graficznej :laugh: . Naprawdę, poczytaj o różnicach między markowymi a niemarkowymi zasilaczami... i następnym razem dokonaj lepszego zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudo jak pseudo... Gorzej, jak się poskłada nowiusieńki komputer z firmowym zasilaczem, a zaraz po uruchomieniu okazuje się, że nie trzyma napięć, jutro go zareklamuję...

OCZ ModXStreme Pro 500W

Po zainstalowaniu kilku gierek i ich włączeniu stały się dziwne rzeczy w grach (kursory przestawały reagować po wciśnięciu innego, jeśli podłączałem kierownicę, to w opcjach sterowania mogłem ustawić tylko skręt w jedną ze stron- dziwnie się kieruje krzyżakiem używając także pedałów gazu i hamulca), do tego tryb turbo wariuje, Everest/Aida/PC Wizard przy włączaniu resetują komputer...

Wracając do trybu turbo: http://img718.imageshack.us/img718/9250/sfcpuz.png i wszystko jasne (PS. 3.3 GHz przy napięciu 1V?- oczywiście cały czas skaka mnożnik i napięcie, zawsze pomiędzy 2.9-3.3 GHz pokaże przy napięciach 0.9-1.25V, niewłączona żadna gra, co zresztą widać).

Gi3r3k- procesor wogóle niekręcony, jest tak od samego początku, mierzone miernikiem:/

Edytowano przez marcinekroj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poradnika:

Skoro jesteśmy przy zasadach... to pamiętajmy o innej:

Napięcia mierzymy MIERNIKIEM!

Odczyty z BIOSu czy programów są często niezgodne z rzeczywistością. Napięcia zasilacza mierzymy z molexa (jak dokładnie - Google prawdę Ci powie).

Z tego screena wygląda na to, że podkręciłeś procesor i masz wyłączony EIST (Speedstep), przy włączonym Turbo. Ustaw wszystko na default, albo wyłącz Turbo.

Te 3.3GHz 1V to na 2 rdzeniach - możliwe. Na to wskazuje mnożnik - x24 jest dostępne tylko dla 1 lub 2 rdzeni.

Gi3r3k- procesor wogóle niekręcony, jest tak od samego początku, mierzone miernikiem:/

Wybacz, że zakładałem ignorancję z Twojej strony.

Edytowano przez Gi3r3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

1. Megabajt 300W na AMD K6-II 256MBRAM 20GB HDD i GF2 440 MX 64MB vRAM. Połowa kompa razem z zasiłką do kosza (konkretnie - mobo i proc).

2. Tagan 380W na Semp 2200+ soc A 2GB ram 120GB HDD (80+40) x1650XT 256MB - na szczęście Tagan pali się sam i nic ze sobą nie wziął.

Teraz ten komp zasilany jest Fortronem 350W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, czemu? Miałem dwa BQ w dwóch kompach (Pentium D@4.0GHz, drugi był cały czas modernizowany) i po kolei się sypały. Dostawałem nowe z wymiany - i to samo. Wcześniej AeroCool AeroPower 500W - jak mi pierwszy strzelił to korki poszły :) Spokój jest dopiero od momentu, jak w jednym zagościł Corsair 520W a w drugim Delta 700W :)

Edytowano przez hajper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procomp 400 W - działał na starym kompie (Duron 1 GHz, 512 MB DDR, GF 6200 GT 256 MB DDR2). Podczas wymiany karty na GF 2 MX400 (miałem jakieś artefakty) przy wyłączonym kompie (zasiłka na tyle była na "1") dziadostwo zrobiło zwarcie i włączyło komputer. Tym samym spalając mi AGP na płycie gł (MSI K7T266 Pro2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zaczynam od niedawna mam praktyki w serwisie i spotkałem się ze spalonymi:

CODEGEN 300W zabrał ze sobą wszystko :P prócz obudowy

CODEGEN 300W

CODEGEN 400W

TRACER 400W HELLFIRE (trafna nazwa)

TRACER 450W HELLFIRE (to co wyżej)

MODECOM 400W

Edytowano przez voodoo1907
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...