Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rekin22a

Problem z rozpoznawaniem Pendrive'a

Polecane posty

Mam problem z Pendrivem.

A chodzi oto że od 2 tygodni przez 2-3godz od włączenia kompa gdy podłączam to mignie raz światełko i nic zero.

I tu moje pytanie.Czym może być spowodowane.Testowałem na wrzystkich wejściach USB na kompie.

Na laptopie kolegi po włączeniu podpiąłem i działał bez niczego .

Podejrzewam że spada zasilanie porcie USB.

Dane PENDRIVE:

Sandisk Cruzer Micro 4GB U3 SMART (zainstalowane).Wersja ze starym DESIGN!!

Proszę o pilną odpowiedż.

UWAGA! Przed chwilą PENDRIVE działał ale jak podłączyłem kabel od komy do USB to mi nagle wyrzuciło PENDRIVE a koma nie działała.Z czego to może wynikać??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

UWAGA! Przed chwilą PENDRIVE działał ale jak podłączyłem kabel od komy do USB to mi nagle wyrzuciło PENDRIVE a koma nie działała.

Nie cytujemy poprzedzającego posta. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie za bardzo na tym ale gdzieś czytałem i może to być pomocne

żeby sprawdzić kondensatory na płycie głównej czy nie są wybrzuszone

a te napięcia chyba ale nie jestem pewien to można spr. w Biosie

nie znam sie za bardzo na tym ale gdzieś czytałem i może to być pomocne

żeby sprawdzić kondensatory na płycie głównej czy nie są wybrzuszone

a te napięcia chyba ale nie jestem pewien to można spr. w Biosie

nie jestem pewien ale czytałem coś o tym żeby sprawdzić kondensatory na płycie głównej czy nie są wybrzuszone, a te napięcia to chyba można spr. w Biosie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Nic niebyo zanim czyściłym w środku kompa no i teraz tak daje w kość . :dry: Ale da sie jakoś ustawić napięcie dla USB??

Jeśli czyściłeś kompa nieumiejętnie mogłeś zrobić jakieś uszkodzenie mechaniczne na płycie głównej.

Co do zasilacza tak jak już pisali koledzy do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie ma co gdybać. Trzeba albo od razu kupić nowy zasilacz albo wziąść inny na próbę. Osobiście jestem za wymianą. Bo to niebezpiecznie trzymać te zasilaczopodobne pudło w kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę coś innego. Szkoda Ci teraz kasy na zasilacz, ale nie bierzesz pod uwagę tego, że może on spalić Ci różne podzespoły (np. płytę główną, procek, kartę graficzną). Nawet jeśli masz te części na gwarancji, to serwis może jej nie uznać, bo stwierdzą, że to Twoja wina (i w sumie będą mieli rację).

Pewności, że to zasilacz nie ma (czasem może po prostu odwalać Windowsowi, lub płycie głównej), ale tak czy owak jego wymiana jest wskazana. Jeśli masz miernik elektryczny, to żeby się przekonać, czy to zasilacz wystarczy sprawdzić napięcie na linii +5Vsb (fioletowy kolor).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...