Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

vainqueur

"Pierwszy krok", A. Przechrzta

Recommended Posts

okladka-450.jpg

Ktoś założył już temat o tej książce, jednak moderacja zamknęła go, z przykazaniem, by autor utworzył następny wątek, z tym, że z samodzielnym opisem. Trochę jego słów o tym dziele jednak można przeczytać, ale wypisuje on herezje! Tak więc ja zakładam poprawny temat.

Do lektury "Pierwszego kroku" skłoniła mnie jego pozytywna recenzja w CDActionowym Magazynie. Kupiłem książkę, zagłębiłem się w lekturze i... było tak sobie.

Po pierwsze, Przechrzta stworzył tak papierowych bohaterów, że aż szeleści. Czarno-białe postacie wylewają się z każdego epizodu w tej powieści. Fabuła jest do bólu naiwna i przewidywalna. Autor silił się na humor i jakieś dwa żarty nawet mu wyszły, poza tym nie ma tu nic co byłoby warte uwagi.

Denne przygody głównego bohatera, początkowo ciekawie kreowanego, później wpadającego w nudną sztampę całej powieści nie trzymają ani przez chwilę w napięciu. Książka jest reprezentantką gatunku fantasy. Początkowo dzielni bohaterowie walczą czasem na broń białą, wraz z przerzuconymi stronami głównym orężem pozostaje magia.

Książki w żaden sposób nie polecam, co więcej odradzam tą pozycję. Nawet jako luźne czytatdło wypada blado.

No cóż... Nie zgadzam się z Tobą pod żadnym względem. :wink:

Zanim została wydana książka, w czasopiśmie "Fantastyka" ukazały się dwa opowiadania, kolejno pierwszy i drugi rozdział książki, które bardzo przypadły mi do gustu. Około rok później miałem okazję przeczytać już całą książkę i nie zawiodłem się na niej. Jak widać nie dla wszystkich ta książka musi być taką porażką. :smile:

Kwestia gustu :smile: Moim zdaniem "Pierwszy krok" to książka jak najbardziej warta uwagi, posiadająca ciekawą fabułę, która sprawiła, że wprost nie mogłem się oderwać od lektury :smile: Humor, z jakim autor opisuje niektóre sytuacje często sprawiał, że na mojej twarzy pojawiał sie wielki banan :icon_smile: W mojej ocenie ta pozycja jest warta przeczytania i szczerze ją polecam :smile:

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...