Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

Co to są te floppy disc?

Widać, że komputer masz od niedawna ;) Floppy disc - oczywiście chodzi o stację dyskietek 3,5".

Dziwota tylko, że masz stację dyskietek (tak wynika z komunikatu... a jeśli nie - to naprawdę, może ja coś mylę, w co wątpię).

Jeśli rzeczywiście masz stację dyskietek, to po prostu ją odłącz.. bo dziś jest całkowicie bezużyteczna, a z komunikatu wynika, że jest popsuta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zrobiłem update BIOSu (płyta główna Asus P5E x38) Teraz po nacisnięciu kombinacji klawiszy ctr+alt+del nie mam tych wszystkich zakładek z procesami i wykorzystaniem pamięci i procesora. Jedyne co mi się wyświetla to użytkownik a na dole przycisk odłącz lub wyślij wiadomość. Bardzo prosze o porade jak przywrócic to do popszedniego stanu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z ikonami dzisiaj grałem w csa zminimalizowałem grę i zobaczyłem ze ikony zmieniły się tak jakby nie było pliku docelowego więc zresetowałem kompa ale tylko kilka ikon wróciło a w ustawianiach pozmieniałem na domyślne ale dalej nic co zrobić czy będzie potrzebne przywracanie systemu??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja ;) Mam taki problem: instaluję winde i w pewnym momencie wyskakuje mi że nie może znaleźć odpowiedniego pliku. Mam oryginalną płytkę czy ona może być zepsuta? Nie wygląda na zniszczoną, ma parę minimalnych rysek. Na szczęście tata mi dziś albo jutro przyniesie swojego z pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to może głupio zabrzmieć ale nie bardzo się na tym znam i nigdy tego nie robiłem więc proszę o podpowiedź: Jak można najszybciej i najprościej sformatować dysk twardy, a potem zainstalować Windowsa XP Home Edition? Bardzo prosiłbym o pełną instrukcję jak to zrobić gdyż ja jestem w tym temacie zupełnie zielony. Czy do tego jest potrzebna jakaś dyskietka z Windowsa? Bo wiem że jakoś to można zrobić z dyskietki tylko że ja takowej nie posiadam. Mam tylko płytkę z oryginalnym Xpkiem Home Edition. Dysk mam podzielony na 4 partycje i chciałbym usunąć z nich wszystko łącznie z Windowsem i zainstalować go od nowa i zacząć z czyściutkim kompem. Bardzo proszę o szybką i rzeczową pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio bawiłem się stylami w XP bo chciałem zmienić na inny niestety mam SP3 i on ma zablokowane zmiane styli przez microsoft więc sciągnąłem program Style XP bo pisało ze działa na SP3 niestety nie działa więc go usunąłem (próbowałem zmienić tylko styl nic więcej) po usunięciu gdy odpalam system wyskakuje mi coś takiego

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3f85bec0cd368ce.html wiecie jak to usunać ??

Pozdro/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pora kupić słownik, bo co niby mają znaczyć słowa typu: "ściągnołem", czy "usunołem"?

A co do pytania, to wybierz jedną z tych opcji, któraś powinna załadować system (dosyć prawdopodobne, że obie) i jeśli chcesz się tego pozbyć, to czeka Cię trochę zabawy.

No to po kolei:

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

2. Na karcie Zaawansowane kliknij przycisk Ustawienia w obszarze Uruchamianie i odzyskiwanie.

3. W obszarze Uruchamianie systemu kliknij przycisk Edytuj.

Teraz będziesz mógł edytować plik boot.ini, dobrym pomysłem jest zrobienie sobie jego kopii zanim zaczniesz coś mieszać. Najlepiej byłoby, żebyś wkleił tu zawartość tego pliku, to napiszę Ci co masz w nim zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość pliku :

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition (bootscreen)" /noexecute=optin /fastdetect /KERNEL=kernel1.exe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat pożyczył mi laptopa z XP i SP 3. Nie mamy pojęcia czemu, system straszliwie długo się uruchamia. System jest w miarę świeży, autostart praktycznie pusty, zbędne usługi powyłączane, programów jest bardzo mało, aktualne sterowniki oraz mało plików na dyskach. Robiłem już dosłownie wszystko co mi wpadło do głowy i żadnego efektu:(grzebałem nawet w rejestrze i zmieniałem wartość ManagerMemory Management 3->5), zmieniałem schematy zasilania ale nic to nie dało. Wykonałem nawet defragmentację dysków oraz skanowanie na obecność błędów, które na partycji systemowej trwało ponad 2 godziny! W czasie pracy z systemem odczuwam jest wyraźny spadek wydajności, np. przeciąganiu elementów towarzyszy taki dźwięk jakby się coś zacinało. Natomiast dostęp do plików oraz wyszukiwanie są bezproblemowe. Lapek jest dość stary ale ma na pokładzie 1.5 GHZ, oraz 750 MB RAM, jak pamiętam zawsze śmigał rewelacyjnie a teraz przez ok, 2-3 dni pracy jest ok, a potem jest istna mogiła! Co to może być? To wina SP3, pamięci? Proszę o pomoc :( W temacie Logi? wklejam mojego loga, uważam że jest czysty ale na wszelki wypadek go zapodaję.

Będę wdzięczny za wszelkie rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z AudioCD, a mianowicie z odtwarzaniem muzyki zapisanej w tym formacie w grach. Niezależnie co uruchomię - Might and Magic VI, VII czy VIII, bądź też jakiekolwiek inne gry mające ścieżkę dźwiękową pod postacią AudioCD - zawsze towarzyszy mi cisza. Problem dla mnie jest o tyle dziwny, że w Windows Media Player mogę muzyki posłuchać bez żadnych problemów. Nigdy wcześniej nie miałem z tym żadnych trudności - wszystkie częsci M&M (bo na tych grach przede wszystkim mi zależy) śmigały aż miło, a w tle grała muzyka. Gra zbyt wiele traci, gdy pozbawi się jej soundtracku, więc...ma ktoś jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joneleth a czy możesz bez problemów w Media Playerze odpalić soundtracka (np. z autoodtwarzania)? Sprawdź też, czy działa Ci gniazdo mini jack na słuchawki (jeśli twój napęd jeszcze takowe posiada). Pamiętam, że napęd łączy się z kartą muzyczną lub główną takim specialnym małym kabelkiem CD Audio, dokładnie takim: Kabelek CD Audio.

Rozkręć obudowę i zerknij, czy posiadasz taki kabelek, jak tak ale jest on niepodłączony to sprawdź w instrukcji do płyty głównej i/lub napędu, gdzie należy go podłączyć.

Aldaron127 właśnie sprawdzałem tym i kilkoma innymi - nic. Zrobiłem już format, i czekam na rozwój wypadków, na razie śmiga aż miło. Swoją drogą CCleaner to naprawdę fajny programik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joneleth a czy możesz bez problemów w Media Playerze odpalić soundtracka (np. z autoodtwarzania)?

Właśnie tak. Odpalam WMP, pojawia się ikonka Nieznanego albumu, klikam na play i muzyczka gra bez problemów. Cały sęk w tym, że nie działa ona podczas gier...

Nie wiem czy w tym wypadku jest konieczność sprawdzenia tego kabelka. Gniazda nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...