Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

A ja mam znowu inny problem.Chodzi o to ,że gdy np. chce jakikolwiek plik przerzucić do jakiegokolwiek foldera(przeciągnąć myszką) wogule sie nie rusza i plik zostaje tam gdzie był i żeby go przenieść trzeba go wycinać i wklejać w foldrze.Może ni jest to straszny problem ale bardzo utrudnia prace na komputerze,wiec co mam zrobić???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się w jakikolwiek sposób wyłączyć okienko z ostrzeżeniem o zabezpieczeniach, pojawiające się przy odpalaniu np. setup.exe ściągniętego z Netu? Odznaczyłem w Opcjach Internetowych sprawdzanie certyfikatu i zaznaczyłem zezwalanie na instalowanie/uruchamianie plików, nawet jeśli podpis jest nieprawidłowy. Mimo to ów okienko wciąż się pojawia.

Używam XP SP2 Home oraz FF3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Czy istnieję jaki kol wiek sposób by win xp widział 4giga ramu bo visty nie chcę proszę o szybkie odpowiedzi, Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Wypiąć wszystkie urządzenia z wbudowanym RAMem, np. kartę graficzną. Inaczej niet, pod warunkiem, że mówimy o XPku 32bitowym. Jak sama nazwa wskazuje, 32bitowe adresowanie pamięci pozwala wykorzystać 2^32 bitów, czyli 4 * 2^30 bitów, co daje 4 * 1GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze się orientuję jest to wersja przeznaczona do działania z komputerami firmy Dell, jeśli zainstalujesz ją na kompie innej firmy, czy też własnym składaku kopia nie będzie legalna. Sam sprzedawca zabezpiecza się tym, że, rzekomo, sprzedaje tego windowsa z komputerem Della, do którego był dołączony.

Transakcja przeprowadzana jest zgodnie z warunkami licencji Microsoft OEM. Program sprzedawany jest z komputerem badz jego elementem (zgodnym z licencja OEM) z jakim zostal wczesniej zakupiony

(w tym wypadku z niesprawnym komputerem DELL OPTIPLEX GX1 PII 350MHz w podstawowej konfiguracji)

Dlatego też on postępuje legalnie (jeśli się nie mylę i jeśli faktycznie razem z windą dostajesz ten komputer). Natomiast, jeśli zainstalujesz tę kopię na swoim piecu nie będzie ona legalna, mimo tego, że będziesz mógł ją zarejestrować na stronie MS - po prostu przeznaczona jest tylko dla sprzętu firmowanego znaczkiem Dell.

EDIT:

Na pclab.pl pojawił się przed paroma dniami artykuł właśnie na temat aukcji oferujących rzekomo oryginalne kopie Windows za cenę ~100zł. Zainteresowanych odsyłam tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. A konkretniej wybrałeś zły tryb naprawy. Ty wybrałeś tryb naprawy kiedy instalator skończył się ładować i dał Ci taką możliwość. Powinieneś kontynuować tak, jakbyś normalnie instalował windows. Dopiero dalej, przy wyborze partycji na system, instalator poinformuje Cię, że tam już jest system i spyta, czy chcesz go naprawić. Tu się zgodzisz i nastąpi właściwa (pożądana przez Ciebie) naprawa systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio w prezencie dostałem laptopa hp pavilion dv6000 z canady.Niestety jest w nim zainstowany windows vista, nie było by aż tak źle gdyby nie to że windows jest po angielsku.Windows vista jest dla mnie właściwie to nowością przez wolał bym go mieć na początku po polsku... chciał bym go przerzucić na mojego polskiego xp'eka. Chciałem po prostu zrobić format więc włożyłem płyte, dałem by botował z plyty i czekam.Na początku wszystko szło ładnie aż do momentu gdy przestał się ładować i normalnie podczasu formatu wybierał bym partycje do sformatowania i zainstalowania windy.Tutaj akurat było inaczej, wyskoczył komunikat że nie można zainstalować windowsa ponieważ coś tam nie tak z dyskiem czy coś( komunikat był po angielsku ; p ) I teraz nie wiec co zrobić.Na hp'ku sa 2 partycje jedna z vista druga z backupem... I co teraz proponujecie :( ?

Zaraz zrobię zdjęcie i wkleję:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d908d6aaf6546a4cm.jpg tutaj macie zdjęcie komunikatu. Trochę właśnie czytałem o tych laptopach i o viscie i przejsciu na xp i piszą że są spore problemy ze sterownikami do tych hp'ków : I I nie wiem co robić:(

Ok masz komunikat .I co radzisz ? Od spodu laptopa mam równiez podany serial do Windows Vista Home Premium ale angielskiego ; p czytałem że można zadzownić na infolinie do microsoftu i tam podać ten serial i automatycznie dostaję sie nowy działający w polskiej wersji:D ale i tak jak by sterowniki były do hp ( nie wiem czy są dobre; p ) wolal bym xp...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zapewne masz dysk sata. Musisz podczas instalacji wdusic f6 i zaladowac odpowiednie sterowniki z plytki czy tam dyskieki.

Ewentualnie mozesz je zintegrowac z instalka windowsa za pomoca nLite: Tutaj masz ładnie opisane jak to nalezy zrobic: http://carlostech.wordpress.com/2007/06/13...003-nlite-cz-1/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na google "Intel SATA AHCI Controller Driver" oraz dokładny model laptopa - znajdziesz potrzebne sterowniki, które zintegrujesz za pomocą programu nLite z instalacją windows xp.

Reszta sterów do xp jest również na stronie hp, pod odpowiednim modelem laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może Durne ale tyle różnych poczytałem informacji że już sam nie wiem chodzi mianowicie o werse win xp professional OEM

a pytanie - co to kurde znaczy OEM bo piszą iż jak sie taką wersje kupi to po wymianie np części jakichś ten system już jest niekompatybilny i nie działa

Prawda to czy nie bo chciał bym zakupić sobie wersje professional ale jeśli by to ytak miało być to chyba lepiej brać BOX-a

Jakieś konkretne rady POPROSZĘ ;) ;) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to kwestia kompatybilności, tylko licencji. Licencja OEM mówi, że dany windows jest powiązany ze sprzętem, na którym go instalujesz. Jeśli kupisz sobie nowy komputer, to nie będziesz mógł aktywować swojego systemu na nowym sprzęcie. Oczywiście drobne zmiany w zestawie są możliwe, ale już np. wymiana wpłyty głównej nie przejdzie.

Rzuć okiem na http://www.aumha.org/win5/a/wpa.php.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...