Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Shaar

Baldur's Gate 2

Polecane posty

Uwaga, mozliwe spoilery

Coz, gry z serii BG nie sa kanoniczne, wiec sa pewne odstepstwa od podrecznikowej normy. Tak wiec majac dobry charakter mozna zostac dobrym bogiem przejmujac esencje boga mordu... W przypadku zlego charakteru nie ma takiego problemu. Co zas sie dzieje przy wyborze smiertelnosci umyka juz mojej pamieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi pomoże. mam problem. Porwali mnie łupieżcy umysłów, ze wszystkim już sobie poradziłem ale gdy chcę otworzyć drzwi aby dostać się do ,,mózgu'' muszę opentać jakiegoś lupiezce.

wiem jak to zrobić ale łupiezców z laboratorium już wybiłem i nie chcą już wychodzić. Na całym poziomie żadnego już nie ma :( jest jakiś kod na otwarcie tych drzwi? bo kot na stworzenie lupiezcy mi nie działa :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi pomoże. mam problem. Porwali mnie łupieżcy umysłów, ze wszystkim już sobie poradziłem ale gdy chcę otworzyć drzwi aby dostać się do ,,mózgu'' muszę opentać jakiegoś lupiezce.

wiem jak to zrobić ale łupiezców z laboratorium już wybiłem i nie chcą już wychodzić. Na całym poziomie żadnego już nie ma :( jest jakiś kod na otwarcie tych drzwi? bo kot na stworzenie lupiezcy mi nie działa :(.

W którymś miejscu kompleku powinien się co jakiś czas pojawiać jeden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleć całą mapę jeszcze raz a jak nic nie znajdziesz to wczytaj poprzedniego save'a.

Albo spróbuj takiego myka - każ swojej drużynie udać się na spoczynek, wtedy łupieżcy powinni się pojawić w liczbie kilku, przerywając sen bohaterów. Oczywiście nie zawsze to działa, ale powtórzenie odpoczynku powinno w końcu zadziałać.

Swoją drogą - czemu wrogów jest kupa, kiedy akurat nie mamy dla nich czasu, spieszy nam się i takie tam, a kiedy naprawdę ich potrzebujmy, nie pojawia się ani jeden? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy zacząłem grać w BG II. Pierwsze wrażenie świetne :D Ale mam już kilka pytań:

1. W menu do wyboru było: Cienie Amn oraz Tron Bhaala. Wybrałem to drugie. Rozumiem że ok.?

2. Zaimportować mogłem tylko swojego głównego bohatera. Tak ma być?

3. W instrukcji do gry pisze, że gra obsługuje wsparcie kart graficznych i będzie w niej do zaznaczenia opcja – użyj 3D. Ja przejrzałem opcje w grze ale nic takiego nie ma. Czy gra już korzysta z mocy karty czy też jest ona za słaba i dlatego nie ma nigdzie takiej opcji?

4. Oto moja postać z BG I. Czy poradzę sobie nią czy lepiej utworzyć nową np. paladyna? (wynika że postać mam na 16 poziomie - ciekawe :P)

baldr004xo4.th.jpg

5. Czy nie będzie szkodą dla mojej drużyny jak dołączę do siebie Sarevoka? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Żle zacząłeś od dodatku a powinieneś od Cieni Amn czyli podstawki

Ad.2 ZaimportowaćStworzyć możesz tylko głównego bohatera chyba że zaczniesz grę sieciową i przydzielisz sobie wszystkie 6 postaci wtedy możesz stworzyć wszystkich

Ad.3 CHodzi o plik BGconfig.exe w katalogu gry tam ustawiasz parametry jak rozdzielczośći wsparcie 3D

Ad.4 Może być chociaż w BG2 polecam stworzyć postać od nowa wybierając jakąś specjalizację

Ad.5 Zależy kto w niej jest, jeśli masz postacie dobre lub praworządne dobre mogą się nie lubić a nawet pogryźć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@private

należało wcisnąć „Cienie Amn”. Wciskając ToB pomijasz całą fabułę podstawki, grasz tylko w dodatek Dlatego też masz postać na 16-tym poziomie. Gra dostosowała poziom postaci do takiego, jaki powinieneś mieć po zakończeniu podstawki i przed rozpoczęciem dodatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Czy nie będzie szkodą dla mojej drużyny jak dołączę do siebie Sarevoka? :D

Sarevok, choć zły, jest postacią absolutnie bezkonfliktową, tzn. kłóci się, jasne, ale nikt przez niego nie odejdzie, ani nie będzie wszczynał bójki (ani brawurki). Co więcej, jeśli dobrze poprowadzisz rozmowę, możesz go przerobić na dobrego. Oczywiście jak już skończysz Cienie Amn, bo zacząłeś od kota tyłka strony :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiedziałem, że coś za pięknie by było ;) Dobrze, że nic dalej nie grałem, tylko zobaczyłem co i jak i wyłączyłem.

Jeszcze przypomniało mi się coś takiego - jak zaimportowałem mojego paladyna to od początku musiałem przydzielać mu punkty biegłości w danej broni i stylu walki - czy w takim razie te które miałem po pierwszej części zniknęły czy też do tych które istnieją dodaję nowe?

Dzięki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zaimportowałeś go od razu do dodatku. Wtedy musiałeś rozdzielić różnicę punktów między poziomem 16 a 8. Przez te brakujące 8 poziomów postać zdobywa kolejne punkty, skoro nie rozdzieliłeś ich grając w "Cienie Amn", to musiałeś rozdzielić je na początku rozgrywki w ToB. Jak zaczniesz grę od podstawki, to postać będzie miała takie punkty jak przy zakończeniu BG1 i dopiero po uzyskaniu kolejnych poziomów będziesz rozdzielał następne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem już grę tak ja powinienem :P no i udało mi się wyjść na powierzchnię a zaraz potem uprowadzono mi Imoen. Czy jeszcze ją odnajdę potem? I jeszcze jedna sprawa w tych podziemiach spotkałem takie bańki z klonami, kilka z nich rozmawia po przyniesieniu im baterii z innego pomieszczenia. Ale nic więcej się nie dzieje. Czy tak powinno być? W tych podziemiach uratowałem tego Dżina i z zadań do wykonania pozostało mi tylko dostarczenie tych żołędzi. Wszystko ok.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się wyjść na powierzchnię a zaraz potem uprowadzono mi Imoen. Czy jeszcze ją odnajdę potem?
Tak, jest to częścią fabuły. Na razie jednak radzę wykorzystać jej nieobecność i dołączyć innych napotkanych bohaterów, aby wykonać ich questy.
w tych podziemiach spotkałem takie bańki z klonami, kilka z nich rozmawia po przyniesieniu im baterii z innego pomieszczenia. Ale nic więcej się nie dzieje. Czy tak powinno być?
A przeczesałeś dokładnie podziemia? Tam jest dużo więcej do zrobienia niż to, co opisałeś. Z ważniejszych to spotkanie Yoshimo, którego można dołączyć do drużyny. Odnośnie baterii, to w jednej z sal jest gość o imieniu Rielev. Jest podłączony do jakiejś maszyny i prosi nas, aby ją wyłączyć. Stąd otrzymamy baterie potrzebne do uruchomienia tamtych baniek, oraz znajdziemy kamień aktywacyjny do golema.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczesałeś dokładnie podziemia? Tam jest dużo więcej do zrobienia niż to, co opisałeś. Z ważniejszych to spotkanie Yoshimo, którego można dołączyć do drużyny. Odnośnie baterii, to w jednej z sal jest gość o imieniu Rielev. Jest podłączony do jakiejś maszyny i prosi nas, aby ją wyłączyć. Stąd otrzymamy baterie potrzebne do uruchomienia tamtych baniek, oraz znajdziemy kamień aktywacyjny do golema.

Tak, te zadania mam już wykonane i ten fajny Japończyk jest ze mną :P Co do kamienia to ten, który znajdujemy w stole obok właśnie tej bański z Rielevem tak? Jak tak to wykonałem i to.

A czy do tych podziemi da się wrócić potem? Bo pozaznaczałem sobie na mapie, gdzie zostawiłem itemsy w skrzyniach :D

Wogóle to widzę same plusy II jak na razie - a to szybciej się zdobywa expa (nie sprawdzałem tylko jak jest z expem na łatwym i na najtrudniejszym poziomie) a to za rozbrojenie pułapek i za naukę czarów punkty - super :P I wreszcie świetnie dopracowany dziennik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wykonałeś wszystko, bo z klonami można tylko pogadać. A co do powrotu, to chyba nie ma możliwości. Nie po to stamtąd uciekasz, że by potem wracać do takiego miłego miejsca. Z pozostawionymi tam itemami raczej można się pożegnać. A, z tego co pamiętam, w tych podziemiach był do znalezienia hełm Baldura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, hełm Baldurana, miecz Sarevoka (z moją historią w nim wspisaną!), kilka różdżek magicznych (6 chyba), pierścień ochrony +1, amulet czarów i pełno zwojów z czarami. Szkoda że nie oddali moich butów szybkości ;) Ale i tak chyba team porusza się szybciej niż w jedynce a także poprawiono nareszcie te problemy z rozmieszczeniem jednostek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam powszechny problem. mianowicie z rozmowa z innymi napotkanymi. zainstalowalem patcha w wersji niemieckiej (byly jeszcze inne do wyboru) nie zadzialalo. sciagnalem wiec patcha w wersji angielskiej. niestety zmienilo sie u mnie wszystko. wszystko jest w jezyku ang. rozmowy, opcje, wszystko. co teraz mam zrobic? jest polski patch ? prosze pomozcie. nie widzi mi sie odinstalowywanie i instalowanie jeszcze raz :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...