Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Shaar

Baldur's Gate 2

Polecane posty

Czy można jakoś sprawić by postacie chciały ze mną gadać? :P Klikam na nie i pojawia się informacja że ta osoba jest teraz zajęta... To bug? Jeśli tak to BARDZO wkurzający... Ktoś wie co z tym zrobić?

Niestety to raczej bug. Chociaż ja miałem na to pewien sposób, otóż gdy zaistniała taka sytuacja robiłem quicksave'a i go odczytywałem. W większości wypadków powtórne załadowanie pomagało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś sprawić by postacie chciały ze mną gadać? :P Klikam na nie i pojawia się informacja że ta osoba jest teraz zajęta... To bug? Jeśli tak to BARDZO wkurzający... Ktoś wie co z tym zrobić?

Niestety to raczej bug. Chociaż ja miałem na to pewien sposób, otóż gdy zaistniała taka sytuacja robiłem quicksave'a i go odczytywałem. W większości wypadków powtórne załadowanie pomagało.

Zależy też czy mowa o NPC czy o członkach drużyny.Jeżeli chodzi o NPC,to u mnie zawsze rozmowa przebiegała normalnie,więc nie wiem co może pomóc.

Jeżeli zaś chodzi o członków Twojej drużyny-nie przejmuj się,taki komunikacik pojawia się zawsze,ponieważ nasi towarzysze sami wybierają moment,kiedy chce im sie z nami gadać. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o NPC'e, ale już sobie jakoś uporałem :) btw: są jakieś patche do polskiej wersji BG2:ToB? Bo znalazłem jakiś po francusku i mi trochę język pozmieniało (konfiguracje i takie tam, ale sama gra jest po polskiemu 8) ) Chodzi o patch 26498.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o NPC'e, ale już sobie jakoś uporałem :) btw: są jakieś patche do polskiej wersji BG2:ToB? Bo znalazłem jakiś po francusku i mi trochę język pozmieniało (konfiguracje i takie tam, ale sama gra jest po polskiemu 8) ) Chodzi o patch 26498.

TU

TU

Jeżeli mam poszukać coś innego - pisz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku z członków drużyny mag i kałan na pasku jak jest ikonka rzucania czaru to jest ona brązowa i nie można wejść w listę czarów, odpoczynek nie pomógł więc jak to naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku z członków drużyny mag i kałan na pasku jak jest ikonka rzucania czaru to jest ona brązowa i nie można wejść w listę czarów, odpoczynek nie pomógł więc jak to naprawić?

Musisz wejść w listę czarów(zwój u kapłanów,księga zaklęć u magów) i tam ustawić,które zaklęcia mają być przygotowane po odpoczynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam (a gralem juz cale lata temu) 3 zakonczenie to rowniez przyjecie esencji, ale dla odmiennego charakteru. Czyli jesli dostales zakonczenie, ze zostales dobrym bogiem, to brakujace zakonczenie mowi o tym, ze zostales zlym bostwem. Moge sie mylic i byc moze mi sie cos ubzduralo, nie gralem juz naprawde b. dlugo. Proponuje pogrzebac troche po folderach i plikach i albo w .ini odblokowac sobie brakujacy filmik albo po prostu go obejrzec bezposrednio z dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

we wczesniejszych postach bylo juz o tym mowiane ale niekumamam zawiele z tego, chodzi o rozmowe z npc a raczej o jej brak, nieda sie rozmawiac z niektorymi osobami, podobno to jest przez win xp (posiadam takiego wlasnie) i potrzebna jest jakas latka lub patch, w poprzednich postach bylo mowione ze to patch ale niebylo zadnej sciezki docelowej do niego ani nic, niemoge znalesc owego patcha, wiec jesli ktos moglby podac link lub cos w tym stylu to bede bardzo wdzieczny ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ambicje zmienić charakter Viconii. Czy prawdą jest - co wyczytałem w jednej z solucji - że, aby to się udało, miedzy pierwszą rozmową w Tronie Bhaala a rozmową z "Valasem" (znaczy podróbką jego zjawy :) ) musi upłynąć chociaż jedna rozmowa? Nie było tego w żadnej innej solucji, a minęło już sporo czasu, a Vicky do mnie ani be ani me. Ktoś kojarzy jaka rozmowa była druga i w jakiej sytuacji sie pojawiała?

Wiem, że przełomowa rozmowa nastąpi po zniszczeniu Saradush i zabiciu Yaka-Shury, więc chodzi mi przede wszystkim o ten powyższy warunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam swoje 3 grosze:

Mam pytanie, odnośnie artefaktów-zrobiłem krótki łuk Gesena, Wyrównywacz, Srebrną klingę, ale napotkałem też stylisko Fali (halabardy), i przepis na młot gromów. Gdzie można znaleźć pozostałe części do tych broni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na odpowiedź, nie pytanie :( .

Ostrze Fali ma książe... Kalasanty... Vilianty. Jakoś tak. W każdym razie oponent króla w mieście... (skleroza...) tych ludzi - rekinów saughinów czy coś. Zaś Cromm Faeyr składa się z Młota Gromów (illithidy w kanałach pod Dzielnica Świątyń (klucz ma Tazok u czerwonego smoka Firekraaga - swoją droga co ona ma z nimi wspólnego :? ?)), Rękawic Siły Ogra (u mięsożernych niziołków w Kuli Sfer) i Pasa Siły Olbrzyma Jakiegośtam (lodowego??) (ma go jeden z Upiornych Rycerzy wezwanych u posągu w korytarzach prowadzących do wyjścia z Podmroku (trzeba wezwać jakies zwierzątko i podperowadzić je pod posąg)).

A wracając do mojego pytania, wiem już, że ten warunek jest potrzebny i że rozmowa ta dotyczy wspólnej nocy i odbywa się przed odpoczynkiem, ale Vicky nadal nic nie mówi, choć co rusz klikam na odpoczynek. Bardzo ślicznie proszę o pomoc. Może komuś będzie chciało zajrzeć tutaj: http://www.gamebanshee.com/forums/baldurs-...iler-15222.html . Może coś Wam się przypomni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam problem w drugim rozdiale w gildi złodzieji cienia wykona łem zle misje z maevarem zabiłem go i odpendzilem maga (tego na 3 pientrze)szukam teraz arana jakiegos tam prawdziwego mistrza gildi musze znalezic ukryte dzrwi prosze o pomoc :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście żeś pojechał :) . Radziłbym Ci wczytać save'a zanim narozrabiałeś, bo straciłeś sporo XP-ków, przedmiot od Krwawego Skalpa (zleceniodawcy misji Mae'Varem) i NPC-a: ów "czarodziej z trzeciego piętra" to nie kto inny tylko Edwin z jedynki Baldura, którego możesz dołączyć do drużyny i który również zleca misje (przed i po przyłączeniu :) ), nie wiem czy przepędziłeś go na amen, czy spotkać go możesz jeszcze "Pod miedzianym diademem".

Co do Arana, to jest w Gildii Złodziei Cienia (no, niemożliwe! :D ) w Dzielnicy Portowej; na prawo od wejścia są tajne drzwi. Ale to wszystko powiedział Ci koleś (zapomniałem nazwiska) który zaczepił Cię zaraz po wejściu do Slumsów (gdzie też znajdziesz go w jednym z domów na wschodzie). Jeśli dasz mu 15000 złota, da Ci klucz. Ale, że tego nie wiesz, to musiałeś naprawdę nieuważnie grać, bo to główny wątek :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem patcha 26498 european, tyle że nie ma on możliwości wyboru polskiej wersji językowej więc musiałem zadowolić się niemiecką (o dziwo nie ma tam wersji angielskiej). Na szczęście przetłumaczony na niemiecki jest tylko konfigurator itp. a nie sama gra :)

Ps. Przed zainstalowaniem patcha radze zkonfigurować gre :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...