Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Pomoc Szkolna - przedmioty ścisłe

Polecane posty

Tak na "chłopski rozum", to z drogi i czasu należy obliczyć przyspieszenie (jak? nie powiem, wzory musisz znać ;)). Następnie policzyć siłę z przyspieszenia i masy. No i później podstawiamy do wzoru na pracę i voila.

@up

Dla mnie bezsensowne jest rozwiązywanie za kogoś, no chyba, że przykład wybitnie trudny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... Należy przesunąć o wektor (-3;0), a następnie o (0;-4) lub po prostu o (-3;-4) (choć rozbić jest łatwiej, żeby się nie pomylić - bo między przesunięciami trzeba zastosować wartość bezwzględną). Ogólnie to co jest tam ukazane to przesuwanie o wektor.

EDIT:

O, z tego co widzę jest tam wyjaśnienie w drugim poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosiłbym o pomoc w zadaniu z fizyki. Dział to elektrostatyka.

Dodatnie ładunki punktowe: q1=36nC i q2=1nC umocowano w odległości l=70cm . Oto rysunek:rys.png

a) Oblicz współrzędne punktów na osi X w których wektory E1 i E2 pola elektrostatycznego wytworzonego przez ładunki q1 i q2 maja takie same wartości

b ) W którym punkcie wypadkowe natężenia E pola wytworzonego przez układ ładunków jest równe zeru? Oblicz potencjał w tym punkcie.

c) Zbadaj czy ładunek dodatni umieszczony w punkcie w którym E=O będzie w równowadze trwałej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą wartością bezgwzlędną - jak jest f(|X|) to dajemy moduł tylko do samego X, pomijając to, co jest przed nim, albo za nim?

Przy pierwszym przekształceniu, gdy przesuwamy o wektor x moduł dajemy tak - |f(x)|, czyli stosujemy go do całości, zaś gdy przesuwamy o wektor y to moduł stosujemy do samego x czyli f(|x|).

Czyli, wracając do Twojego pytania - tak, moduł obejmuje tylko x pomijając to co jest przed nim lub za nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@org

W ogóle nie ma pojęcia co należy zrobić. Nawet na lekcji jednego takiego zadania nie rozwiązywałem, ale w domu już muszę zrobić. Prosiłbym o rozwiązanie krok po korku bo i tak sytuację z tego przedmiotu mam jak na razie nieciekawą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam w mianowniku już moduł, tj. |x + 2| i mam go przesunąć o wektor [2, 0]

To tą dwójkę dam do środka wektora, czy na zewnątrz? Będzie |x + 2 - 2| czy |x + 2| - 2 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nadal aktualne, ale dopiero teraz to zauważyłem.

Magistraka BSB (Back-side Bus) to tak w sporym skrócie magistrala łącząca procesor z pamięcią cache. Jest znacznie szybsza od FSB i działa niezależnie od niej.

RISC (Reduced Instruction Set Computers) architektura procesorów cechująca się zredukowaną ilością rozkazów (w stosunku do CISC). Zawarte są w niej tylko najbardziej popularne typy rozkazów, dzięki czemu znacznie uproszczono architekturę procesora, pozwoliło to też na zwiększenie liczby rejestrów. Dzięki temu procesory RISC są szybsze, o ile używa się tylko rozkazów, które w nich zaimplementowano. Obecnie architektura ta jest stosowana np. w procesorach ARM oraz w okrężny sposób w procesorach AMD i Intela, dokładniej procesory te widziane są jako procesory zgodne z x86 (a więc jako procesory CISC), ale komendy są po drodze tłumaczone z CISC na RISC i sam rdzeń jest już czysto RISCowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu zagadnienia:

"Wyjaśnij zachowanie się substancji( atomów substancji) w zewnętrznym polu elektrycznym jednorodnym."

Poszukałem internecie ,ale zależałoby mi również na wypowiedzi jakiegoś forumowicza a wiem że parę umysłów ścisłych tutaj się kręci :)

Za wszystkie wskazówki dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w rozwiązaniu zadania z fizyki.

Ziemia krążąc wokół słońca porusza się po orbicie której promień zmienia się w graniach od 148 mln km do 152 mln km. Jaka prace wykona pole grawitacje

a) podczas pół roku gdy ziemia przemieści z peryhelium do aphelium

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematyka

a) Przedstaw liczbę 0,32(123) w postaci ułamka zwykłego korzystając z tego, że:

0,2(1) = 0,2 + 1/90

0,1(23) = 0,1 + 23/990 = 122/990

0,2(234) = 0,2 + 234/9990 = 2232/9990

B) Podaj przepis, jak zamieniać ułamki okresowe na ułamki zwykłe.

No niby jest podany jakiś schemat, ale nie wiem jak postąpić gdy w liczbie 0,32(123) przed okresem (123) występują dwie liczby, a nie jedna. Jaka jest zasada tej zamiany bo samemu nie mogę wywnioskować na czym to dokładnie polega. Bym był wdzięczny za wyjaśnienie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko teraz jak pozbyć się okresu z licznika? I skąd się wzięło 100 w mianowniku?

Chodzi mi o ułamek zwykły bez okresu, bo po mojej indywidualnej analizie zadania wyszło mi że ten ułamek to będzie 321198/999900 ale wynik tego dzielenia to nie jest 0,32(123) tylko 0,32123012..., wiec coś tu mi się nie zgadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@allman 0,32 zamienisz sobie bez problemu na ułamek zwykły. Więc zajmę się tylko drugim składnikiem sumy, którą wcześniej rozpisałem.

0,00(123)=0,(123) * 0,01=0,(123)*(1/100)

Teraz zamieniasz 0,(123) na ułamek zwykły, mnożysz to przez 1/100 i dodajesz do 0,32.

Druga metoda, która nie wymaga zgadywania czegokolwiek jest taka:

x = 0,32(123)|*100 (bo przed okresem są dwie liczby)

100x = 32,(123)|*1000 (bo okres ma 3 cyfry)

100 000x = 32123,(123)

I teraz trick - odejmujemy od ostatniej linijki przedostatnią, po to by pozbyć się wszystkiego po przecinku i otrzymujemy:

100 000x-100x=32123,(123)-32,(123)

99 900x = 32091

x = 32091/99900

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś pomóc? Mam zadanie z fizyki na jutro: Wyznacz moc silnika autobusu, który poruszając się z prędkością 54 km/h pokonuje opór powietrza i siłę tarcia równą 3 kN. Proszę też o wytłumaczenie.

Trochę ciężko napisać... Jak zapewne wiesz, P=W:t , czyli moc=praca : czas.

I teraz prościutka sztuczka: W=F*S. I to dzielimy przez t

.

I wychodzi, że moc = siła * prędkość, bo prędkość to s:t.

Czyli najprościej: P=F*v.

54 * 3000 = 162kW

Mam nadzieję, że jakoś zrozumiałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...